• Головна
  • Новини
  • Вакцинація проти пневмококової інфекції в клініці «Оберіг»: можна чи треба?

Вакцинація проти пневмококової інфекції в клініці «Оберіг»: можна чи треба?

17 червня 2014 р.

В суботу, 14 червня в клініці «Оберіг» відбувся один з найбільш емоційних дискусійних клубів за останні часи. І це й не дивно, адже мова йшла про дітей, а саме про вакцинацію дітей проти пневмококової інфекції. В стінах клініки зібралися лікарі-педіатри, алергологи та дитячі імунологи, які готові були обговорювати суперечливі питання вакцинації.

«Аллергия – как приручить зверя?», под руководством Гудзий М.Ю., к. мед. наук, заведующая Детским аллергоцентром клиники «Оберіг»
«Аллергия – как приручить зверя?», под руководством Гудзий М.Ю., к. мед. наук, заведующая Детским аллергоцентром клиники «Оберіг»

Не випадково така подія відбулася саме в клініці «Оберіг», адже ми працюємо за загальноприйнятими стандартами розвинених країн, які відрізняються від наших вітчизняних. Безпечна вакцинація дітей є нашим гаслом! Ми розуміємо, що абсолютних протипоказів до вакцинації практично не існує, тому вакцинуємо всіх дітей без відводів!

В 2011 році причиною смертності №1 серед дітей до 5 років визначено пневмонію (запалення легень) (1,4 млн – 18% усіх дитячих смертей, ВООЗ). Найбільш розповсюджена причина бактеріальної пневмонії - Streptococcus pneumoniaе (70%). Ця ж підступна бактерія викликає гострий середній отит, гнійний менінгіт, сепсис. Для більшості дітей ці інфекції є тяжкими, вони потребують багатокомпонентної антибіотикотерапії. Запобігти цим тяжким хворобам допомагає вчасна і розумна вакцинація проти пневмококової інфекції.

В Україні серед батьків, а часто і самих лікарів блукають міфи та зайві перестороги щодо вакцинації від пневмококової інфекції. Деякі з них не мають жодної доказової бази та є безпідставними приводами для сенсацій в пресі.

«Дети, которых мы боимся или дети, за которых мы боимся», под руководством Лапий Ф.И., к. мед. наук, доцент кафедры детских инфекционных болезней и детской иммунологии НМАПО им. П.Л. Шупика, главный внештатный иммунолог г. Киев
«Дети, которых мы боимся или дети, за которых мы боимся», под руководством Лапий Ф.И., к. мед. наук, доцент кафедры детских инфекционных болезней и детской иммунологии НМАПО им. П.Л. Шупика, главный внештатный иммунолог г. Киев

Ми готові розвінчувати такі міфи на власному прикладі, адже ми використовуємо тільки доказову світову базу, дотримуючись стандартів безпеки.

По-перше, ми вакцинуємо дітей-алергиків! Більше того, для нас, як і для алергологів усього світу діагноз алергія не тільки не є протипоказом, а навпаки вважається додатковим показанням до вакцинації проти пневмококової інфекції. Це пов’язано з тим, що присутність тяжких пневмококових інфекцій дихальних шляхів в перші 2 роки життя є фактором ризику розвитку бронхіальної астми в дошкільному віці.

«Здоровые, практически здоровые, почти здоровые, чуть-чуть больные…», под руководством Товмаш Р.Н., зав. Детской поликлиникой клиники «Оберіг»
«Здоровые, практически здоровые, почти здоровые, чуть-чуть больные…», под руководством Товмаш Р.Н., зав. Детской поликлиникой клиники «Оберіг»

Більше того, Американська академія педіатрії рекомендує вакцинувати від пневмококу дітей та підлітків з алергіями, використовуючи цю вакцину як основну, а не як планову (якою вона є в нашій країні).

По-друге, ми вакцинуємо всіх дітей (за рідкісними винятками). Чи є аномалії розвитку, вроджені вади протипоказами для вакцинації? Дуже часто вітчизняні педіатри вважають за додатковий ризик проводити щеплення дітям з вродженими вадами серця, неврологічними порушеннями або дитячим церебральним паралічем. В той же час педіатри США рекомендують вакцинувати таких дітей в першу чергу, адже вакцинація не має жодного впливу на хід хвороби, а от перехворіти дитині з вадою серця на пневмонію аж ніяк не добре. Таким чином, маємо ще один безпідставний міф, що побутує серед батьків та лікарів.

По-третє, ми знаємо, що дитина не потребує додаткової підготовки до вакцинації. В клініці «Оберіг» перед проведенням щеплення єдиним обов’язковим етапом перед вакцинацією є об’єктивний огляд дитини лікарем-педіатром. Дитина, якщо вона здорова, не потребує здачі додаткових аналізів або особливої медикаментозної підготовки перед щепленням.

Всі лікарі, які були присутні на дискусійному клубі одностайно погодились, що найтяжчим для них є – переконати батьків у доцільності вакцинації, адже останні переповнені страхами, що підтримують як лікарі так і представники засобів масової інформації.

Шановні батьки, здоров’я дитини – найдорожче і найцінніше, що Ви повинні берегти. Будьте свідомими та відповідальними у своїх діях. Вакцинація – це не ворог, а помічник, то ж не нехтуйте досягненнями сучасної медицини та вакцинуйте свою дитину!

Записатися на консультацію та щеплення в вакцинаційний кабінет клініки «Оберіг» Ви можете за номером телефону 521 03 03.

Направлення:
Алергологія, Вакцинація (щеплення для дорослих та дітей)
Відділення:
Дитячий алергоцентр, Педіатрична служба
Теги:
Універсальна клініка «Оберіг»