• Головна
  • Новини
  • XVII Нейростудії: нові рубежі захисту від інсульту з використанням НОАК

XVII Нейростудії: нові рубежі захисту від інсульту з використанням НОАК

13 вересня 2019 р.

В Універсальній клініці «Оберіг» 11 вересня 2019 р. відбулися XVII Нейростудії «Нові рубежі захисту від інсульту з використанням нових оральних антикоагулянтів (НОАК): фібриляція передсердь і за її межами». Захід транслювався наживо в соціальній мережі Facebook. Це унікальна можливість отримати сучасні знання для фахівців, що проживають по всій території України, в тому числі в невеликих містах та селах.

Нейростудії розпочалися з виступу професора О.С. Сичова, завідувача відділу аритмій серця ННЦ «Інститут кардіології ім. М.Д. Стражеска», на тему «Вторинна профілактика після кардіоемболічного інсульту у пацієнтів з фібриляцією передсердь». Доповідач наголосив, що фібриляція передсердь підвищує ризик інсульту в 5 разів, а також є причиною третини всіх інсультів. При цьому ішемічний інсульт при фібриляції передсердь може призвести до стійкої втрати працездатності або смерті.

О.С. Сичов
О.С. Сичов

Важливу роль в профілактиці повторних інсультів серед пацієнтів із фібриляцією передсердь відіграють нові оральні антикоагулянти. Згідно з рекомендаціями Європейського товариства кардіологів 2016 року, цим препаратам необхідно віддавати перевагу перед антагоністами вітаміну К (АВК). НОАК асоціюються із нижчим ризиком розвитку повторних інсультів, ніж АВК і мають сприятливий профіль безпеки.

Фломін Ю.В., завідувач Інсультним центром клініки «Оберіг», розповів слухачам про нові можливості профілактики судинних подій з використанням НОАК у пацієнтів, у яких не було виявлено фібриляцію передсердь, але які мають високий сумарний ризик судинних катастроф. Також він приділив увагу алгоритму лікування дисліпідемії у пацієнтів з ішемічним інсультом з використанням статинів. Серед цих препаратів найбільш ефективним є аторвастатин.

Ю.В. Фломін
Ю.В. Фломін

Високий рівень професіоналізму неврологів та діагностичні можливості обладнання клініки «Оберіг» забезпечують ефективне виявлення та лікування складних захворювань та їхніх ускладнень. Телефонуйте за номерами:

(044) 521 30 03

(099) 521 30 03

(073) 521 30 03

Направлення:
Анестезія та інтенсивна терапія, Кардіологія, Неврологія
Відділення:
Теги:
Універсальна клініка «Оберіг»