Типи і підтипи інсульту

Інсульт - це раптове гостре порушення мозкового кровообігу. Розрізняють два основних типи інсульту: ішемічний та геморагічний.

Ішемічний інсульт - найчастіше розвивається внаслідок звуження або закупорки артерій, які живлять головний мозок. Не отримуючи необхідних їм кисню і поживних речовин, клітини мозку гинуть. Ішемічні інсульти становлять близько 80% всіх інсультів.

Ішемічний інсульт також поділяють на підтипи:

  • Якщо внаслідок інсульту були вражені дрібні судини головного мозку, даний підтип інсульту називають лакунарним. Цей підтип інсульту займає 25% всіх ішемічних інсультів.
  • Якщо внаслідок інсульту були вражені великі судини головного мозку, такий підтип інсульту називають атеросклеротичним або атеротромботичним. Такі інсульти складають чверть (25%) всіх ішемічних інсультів.
  • Окремий підтип інсульту - це кардіоемболічний інсульт. Його провокує тромб, що утворився в серці або аорті, який з потоком крові досяг головного мозку і закупорив кровотік до нього.
  • Окремо виділяють рідкісні або криптогенні підтипи інсульту. Вони спровоковані різними вродженими патологіями, руйнуванням стінок судин, підвищеним згортанням крові і т.д.

Геморагічний інсульт - це крововилив в мозок, який виникає внаслідок розриву судини під дією високого артеріального тиску. В залежності від того, де розірвався сосуд і утворилася гематома геморагічний інсульт поділяють на підтипи.

  • Якщо судина розірвалася в речовину мозку, такий підтип інсульту називають внутрішньомозковим крововиливом.
  • Якщо судина розірвалася в шлуночок мозку - такий інсульт називають внутрішньошлунковим крововиливом.
  • Ще один підтип геморагічного інсульту, який зустрічається вкрай рідко і складає всього 5% від загальної кількості інсультів - субарахноїдальний крововилив. При такому підтипы інсульту кровотеча відбувається в оболонці, яка вкриває мозок (між мозком і черепною коробкою).

Визначення не тільки типу, але і підтипу інсульту важливо для вибору тактики лікування і особливо важливо для вторинної профілактики повторного інсульту!

Звертайтесь в Інсультний центр Універсальної клініки "Оберіг" за телефонами:

(044) 521 30 03

(099) 521 30 03

(073) 521 30 03