• Головна
  • Підготовка до ультразвукових досліджень

Підготовка до ультразвукових досліджень

Будь-яке дослідження базується на взаємодії в системі лікар-прилад-хворий, і його якість визначається трьома складовими цієї системи.

УЗД органів та судин черевної порожнини, нирок, наднирників.

Звичайна підготовка пацієнта до дослідження органів черевної порожнини та заочеревинного простору включає обстеження натщесерце з обмеженням харчування напередодні, тобто за 1-2 дні до проведення дослідження виключіть із раціону продукти, які викликають здуття, газовані напої, легко повечеряйте напередодні дослідження не пізніше 19.00 і вранці натщесерце йдіть до лікаря. Якщо дослідження призначене в 2 половині дня, вранці допускається легкий сніданок не пізніше 6-8 годин до дослідження. Однак, ці заходи не завжди призводять до бажаного результату, а в ряді випадків можуть спровокувати підвищення газоутворення в кишечнику. Для лікування синдрому метеоризму використовуються засоби, що нормалізують перистальтику кишечника і прискорюють евакуацію газів з нього. Тому для якісної підготовки до дослідження рекомендують також застосування активованого вугілля, Еспумізан, ефективність яких доведена в ряді робіт (В.В.Мітьков, «Ультразвукове дослідження органів черевної порожнини: вплив підготовки хворого на якість одержуваної інформації»). Дітям 1-го року життя УЗ-дослідження черевної порожнини проводиться натщесерце через 3-3,5 години від останнього годування. При вираженому метеоризмі необхідно застосування Еспумізану відповідно до інструкції.

Візуалізація головки підшлункової залози
Візуалізація головки підшлункової залози

Режим дозування Еспумізану.

Спосіб застосування та дози

При метеоризмі: дорослим по 2 чайні ложки 3-5 разів на добу; дітям віком від 6 до 14 років по 1-2 чайні ложки 3-5 разів на добу, дітям грудного і молодшого віку призначають по 1 чайній ложці 3-5 разів на добу. Препарат приймають внутрішньо під час прийому їжі або після їжі, при необхідності також перед сном. Дітям грудного і молодшого віку препарат дають з дитячим харчуванням з пляшечки чи з рідиною після їжі. Перед вживанням флакон з емульсією необхідно збовтувати. Для підготовки до рентгенографії та ультразвукового дослідження органів черевної порожнини: призначають по 2 чайні ложки 3 рази на день за день до дослідження і 2 чайні ложки вранці в день дослідження.

Представлена ​​коротка інформація виробника щодо дозування лікарських засобів у дорослих. Перед призначенням препарату уважно читайте інструкцію.

УЗД органів малого тазу у жінок

Проводиться двома способами: трансабдомінально і трансвагінально.

Для трансабдомінального дослідження (через черевну стінку) необхідно наповнити сечовий міхур. Для чого за 2 години до дослідження випити не менше 1 літра негазованої рідини або протягом 3-4 годин не мочитися.

Для дослідження трансвагінальним датчиком не забудьте правила підготовки візиту до гінеколога.

УЗД сечового міхура і передміхурової залози трансабдомінально

Проводиться при наповненому сечовому міхурі. Для чого за 2 години до дослідження випити не менше 1 літра негазованої рідини або протягом 3-4 годин не мочитися

УЗД молочних залоз

Проводиться в першу фазу менструального циклу - на 7-10 день від початку менструації. До 40 років виконується як базове дослідження, після 40 років - додатково до рентгенівської мамографії при наявності показань.

УЗД щитовидної залози, суглобів, м'яких тканин, вилочкової залози, периферичних лімфовузлів.

Не вимагає підготовки.

Нейросонографія не вимагає підготовки. Виконується дітям 1-го року життя при відкритому джерельці.

УЗД пілоричного відділу шлунка у новонароджених проводиться натщесерце через 3-3,5 години від останнього годування.