Гормональна контрацепція та зайва вага

Один із міфів про гормональні контрацептиви пов’язаний із тим, що жінки скаржаться на зайву вагу при прийомі таблетованих препаратів. 

Чому так відбувається?

Гормональні контрацептиви – це медикаменти, які не варто призначати собі самостійно. Неправильно підібраний препарат може викликати ряд побічних реакцій, зокрема і збільшення ваги тіла. 

Всі таблетки призначаються по показанням, з огляду на вік жінки, наявність чи відсутність вагітностей та пологів в анамнезі, з метою контрацепції чи паралельно з лікувальною метою, обов’язково враховуючи наявність інших захворювань та особливостей структури тіла тощо. 

Гормональна контрацепція та зайва вага
Гормональна контрацепція та зайва вага

Гормональні контрацептиви бувають різних видів: високо дозовані, низько дозовані, з різними видами компонентів. Як правило, здоровим пацієнткам лікарі частіше призначають низькодозовані препарати, але вони теж можуть відрізнятися за своїм складом.

Під час прийому деяких гормональних препаратів може відбуватись затримка води в організмі, що й призводить до незначного збільшення ваги (орієнтовно до + 1-2 кг) за тривалий час прийому. Також потрібно пам’ятати, що на фоні прийому гормональних препаратів може підвищуватись апетит, що призводить до збільшення кількості ти частоти вживання їжі, а це, в свою чергу, відображається на вазі. Тому рекомендується не відмовлятись від фізичного навантаження та слідкувати за раціоном харчування на фоні прийому гормональних контрацептивів.

Також, аби зменшити вплив підвищеного апетиту на статуру тіла, рекомендується приймати таблетки ввечері перед сном, аби не виникало спокуси зайвий раз «перекусити».

Потрібно пам’ятати: гормональні контрацептиви можуть змінювати властивості згортання крові. І періодична безпричинна самостійна зміна препаратів або нерегулярний прийом може відобразитись на загальному стані організму, що, зрештою, теж може бути причиною зміни ваги тіла. Правильно підібраний контрацептив та дотримання режиму прийому препарату, як правило, не призводять до появи побічних ефектів, в тому числі – до збільшення ваги тіла. Навпаки, на фоні прийому деяких гормональних контрацептивів можуть відбуватись зменшення або нормалізація ваги. 

Не займайтесь самолікуванням! Краще зверніться до гінеколога для індивідуального підбору гормонального контрацептиву.