Упс!
Сторінка не підтримує цей браузер. Відкрийте її в сучасному браузері, наприклад Google Chrome, Firefox чи Microsoft Edge.

Геморой

Геморой

Геморой – найпоширеніше захворювання, яке зустрічається приблизно у кожної п'ятої людини. Це найбільш часта причина звернення до лікаря-проктолога. В останні десятиліття розроблені нові щадні оперативні методики лікування геморою, а також способи безопераційного видалення вузлів. Сучасна медицина дозволяє позбутися від неприємних симптомів і поліпшити якість життя.


Давайте розберемося, що таке геморой. У кожної людини в нормі під слизовою оболонкою прямої кишки знаходяться гемороїдальні судинні сплетення – «клубочки» судин, що нагадують губку. Вони можуть розширюватися, наповнюючись кров'ю, і «здуватися». Переважна більшість людей має три судинних скупчення. Вони розташовуються в типових місцях – на лівій, правій передній і правій задній стінці заднього проходу. Геморой – це захворювання, яке супроводжується необоротним розширенням «клубочків» судин внаслідок порушення відтоку крові.


Найбільш часті причини геморою – порушення стільця (не тільки запори, а й проноси), малорухливий сидячий спосіб життя, вагітність і пологи, зловживання алкоголем, важка фізична робота і навіть звичка подовгу сидіти в туалеті. Розширені гемороїдальні сплетення розтягують слизову оболонку прямої кишки, і формуються вузли. Стоншена слизова оболонка може надриватися і кровоточити. Але при цьому вузли залишаються всередині прямої кишки (перша стадія геморою).


Згодом слабшають зв'язки, які утримують вузли на місці. Вони починаються випадати із заднього проходу після спорожнення кишечника, але спочатку зв'язки здатні «затягувати» вузли назад (друга стадія геморою). У міру прогресування захворювання зв'язковий апарат розривається, і вузли перестають вправлятися самостійно після дефекації – пацієнти змушені допомагати собі руками (третя стадія геморою).


Розширені судинні сплетення можуть утворювати випинання зовні заднього проходу – зовнішній геморой. Остання, четверта, стадія захворювання – це коли ущільнені вузли неможливо вправити повністю навіть руками. При цьому вони випадають не тільки після спорожнення кишечника, а навіть при невеликому навантаженні, виконаного у вертикальному положенні. Геморой – це хронічне захворювання, яке пов'язане з розвитком ускладнень – рясних кровотеч, защемлення або тромбозу гемороїдальних вузлів.

СИМПТОМИ ГЕМОРОЮ

Найбільш часті симптоми геморою:

  • Виділення крові з заднього проходу
  • Болі, свербіж і печіння в області заднього проходу
  • Випадання вузлів із заднього проходу
  • Почуття неповного випорожнення, відчуття «чужорідного тіла» в прямій кишці
  • Виділення слизу, вологість в області заднього проходу


Оскільки геморой – захворювання поширене, а його симптоми – добре відомі, часто люди ставлять діагноз самі собі і починають лікування, покладаючись на рекламу і поради знайомих. Насправді, це дуже небезпечний шлях. Такі симптоми як кровотечі, виділення слизу, відчуття неповного випорожнення, також можуть зустрічатися при раку прямої кишки. Тому при підозрі на геморой необхідно обов'язково записатися на огляд і консультацію лікаря-проктолога!

ДІАГНОСТИКА ГЕМОРОЮ

Діагностика геморою ґрунтується на стандартному комплексному проктологічному обстеженні, яке включає:

  • зовнішній огляд і пальпацію області заднього проходу;
  • пальцеве дослідження прямої кишки;
  • аноскопію (огляд заднього проходу на глибину 5-8 см оптичним приладом у вигляді короткої трубки – аноскопа);
  • ректороманоскопію (дослідження прямої і сигмовидної кишки на глибину 20-30 см спеціальним приладом з відеокамерою).


Правильний діагноз може поставити тільки кваліфікований лікар-проктолог з використанням сучасного обладнання.

ЛІКУВАННЯ ГЕМОРОЮ

На щастя, геморой – повністю виліковне захворювання. Сучасна медицина пропонує три способи позбутися від цього захворювання – консервативна терапія, малоінвазивні (безопераційні) процедури і хірургічні операції. У більшості випадків можна обійтися без операції.


Консервативна терапія входить в план лікування всіх пацієнтів з гемороєм, оскільки основне її завдання – усунути фактори, які викликали захворювання. Перш за все, необхідно нормалізувати стілець за допомогою корекції харчування. Зазвичай достатньо вживати в день не менше 2 літрів будь-прозорої рідини і продукти з рослинною клітковиною – фрукти, овочі, крупи (крім рисової і манної). На час лікування необхідно виключити алкоголь і гостру їжу, утриматися від важких фізичних навантажень. Але легка активність, навпаки, буде корисна. Пацієнтам рекомендується змінити деякі свої звички – не засиджуватися довго в туалеті, намагатися сильно не тужитися, замість туалетного паперу застосовувати прохолодний душ на промежину.


Що б не стверджувала реклама різних супозиторіїв (свічок), мазей або таблеток, вони не можуть вилікувати геморой. Розширені судинні сплетення не зникнуть. Але медикаментозне лікування ефективно знімає симптоми при загостреннях захворювання, зменшуючи біль, набряк і запалення. Якщо консервативної терапії недостатньо, застосовуються малоінвазивні, або так звані безопераційні методи лікування геморою. Ці процедури проводяться амбулаторно, і «не вибивають» пацієнта з робочого графіка і звичного способу життя.


Найбільш ефективна серед безопераційних методик – це лігування гемороїдальних вузлів латексними кільцями. Процедура проста, безболісна і займає кілька секунд. За допомогою спеціального інструменту на ніжку вузла надівається міцне латексне кільце. Протягом 8-10 днів вузол позбавляється кровопостачання і відторгається разом з кільцем. За одну процедуру можна накласти 1-2 кільця. Тому повністю курс лікування вимагає 2-3 відвідувань лікаря з інтервалом в 2 тижні.


Хірургічне лікування показано в наступних випадках:

  • геморой 3 і 4 стадій, великі зовнішні гемороїдальні вузли;
  • ускладнення геморою – тромбоз і защемлення гемороїдальних вузлів;
  • геморой в поєднанні з анальними тріщинами, норицями, парапроктитом;
  • рецидив геморою після операцій або інших методів лікування.


Для хірургічного лікування необхідна госпіталізація в стаціонар в середньому від 1 до 5 діб. Операція проводиться під загальним наркозом або епідуральною анестезією. Існує кілька методів хірургічного лікування, рекомендованих Європейськими і Американськими асоціаціями колопроктологів. Повне видалення гемороїдальних вузлів називається гемороїдектомія. У наш час замість звичайного скальпеля використовується сучасне обладнання, наприклад, радіохвильовий апарат Сургітрон.


Крім геморроїдектоміі, широко застосовуються два нових методи хірургічного лікування, засновані на абсолютно інших принципах. Мета операції Лонго (степлерна геморроїдопексія) гемороїдектомія усунути підвищений приплив крові до вузлів і випадання слизової оболонки. Без припливу крові гемороїдальні вузли пустішають. На тих же принципах, що і операція Лонго, заснована THD-трансанальна гемороїдальна деартеріалізація. Під контролем ультразвуку виявляють і перев'язують артерії, які постачають вузли. Болі після таких операцій практично відсутні, пацієнт знаходиться в стаціонарі 1-2 дня. Для кожного пацієнта оптимальний метод лікування підбирається індивідуально.


Якщо вас турбують неприємні симптоми геморою, звертайтеся до Універсальної клініки «Оберіг»! Довіртеся професіоналам! Не менш 80% пацієнтів з гемороєм можуть бути вилікувані сучасними, малотравматичними і безопераційними методами. При необхідності ми проводимо хірургічні операції, рекомендовані міжнародними асоціаціями проктологів. Запишіться на консультацію лікаря-проктолога за телефоном:

(044) 521 30 03