Упс!
Сторінка не підтримує цей браузер. Відкрийте її в сучасному браузері, наприклад Google Chrome, Firefox чи Microsoft Edge.

Інфаркт міокарда (профілактика, фактори ризику)

Інфаркт міокарда (профілактика, фактори ризику)

ХОЛЕСТЕРИН. 7 ПОТЕНЦІЙНИХ ПРИЧИН ІНФАРКТУ

Словом «холестерин» лікарі лякають чи не кожного другого пацієнта серед тих, кому за 30. Що ж це таке і чому він підвищується? Холестерин — жирний спирт, що міститься в багатьох живих організмах. У людському тілі його виробляють декілька органів — печінка, нирки, надниркові залози і деякі органи статевої системи. Близько 80% всього холестерину виробляється в нашому тілі, інші 20% потрапляють до нього з їжею. Іноді це співвідношення може порушуватися як в один, так і в інший бік. Певні чинники здатні посилювати продукування холестерину внутрішніми органами або, навпаки, уповільнювати його.


При цьому, не весь холестерин такий страшний, як його малюють. Оскільки в чистому вигляді він не засвоюється тканинами людського тіла, холестерин існує в організмі у вигляді сполук, які називаються ліпопротеїнами. Вчені розрізняють два види ліпопротеїнів — високої і низької щільності. Ліпопротеїни низької щільності (ЛПНЩ) ще називають «поганим холестерином», оскільки саме підвищений рівень ЛПНЩ приводить до утворення бляшок, закупорки судин і, врешті-решт, інфарктів та інсультів. Велика кількість ліпопротеїнів високої щільності (ЛПВЩ), навпаки, вважається ознакою здорового організму, тому їх називають «хорошим холестерином». Впливати на співвідношення і рівень ЛПНЩ і ЛПВЩ у крові можуть багато чинників, усунути які, втім, цілком нам під силу.


На уровень и соотношение ЛПНП и ЛПВП в крови влияет много факторов, устранить которые, впрочем, полностью в наших силах.

ОТЖЕ, ІСНУЄ РИЗИК УТВОРЕННЯ ХОЛЕСТЕРИНОВИХ БЛЯШОК, ЯКЩО ВИ

  1. Маєте надмірну вагу. Зайва вага може не тільки зіпсувати вашу самооцінку і додати труднощів з гардеробом, але й серйозно похитнути здоров’я. У людей з надмірною вагою, кажуть лікарі, рівень так званого хорошого холестерину набагато нижчий за норму, а поганого — навпаки. На щастя, позбавитися від цього можна без пігулок і операцій — треба просто схуднути.

  2. Їсте багато жирного. Зі всіх чинників, що впливають на рівень холестерину в крові, харчування, мабуть, — найважливіший. Тому, якщо хочете вберегти своє серце, стежте за тим, що їсте. Жирна свинина, яловичина і телятина містять надзвичайно багато шкідливих моножирів. Також остерігайтеся молочних продуктів підвищеної жирності, особливо масла, маргарину, сиру. А ще читайте написи на етикетках: якщо до складу продукту входить кокосова або пальмова олія, на вашому столі йому робити нічого.

  3. Мало рухаєтеся. Відсутність фізичної активності має на організм такий самий ефект, як і ожиріння, навіть якщо з фігурою у вас все гаразд. Рівень хорошого холестерину падає, поганого — піднімається — і на горизонті з’являються бляшки, непрохідність судин, інфаркт. Отже, вставайте з дивана і гайда на пробіжку! Якщо часу і сили для інтенсивних занять спортом немає, просто додайте до свого щоденного розкладу 30–40 хвилин ходьби і користуйтеся сходами замість ліфта. Цього буде достатньо, щоби знизити ризик удару до мінімуму.

  4. Старші за 50. Після 20 років рівень холестерину починає поволі зростати сам по собі — незалежно від вашого харчування і статури. Після 50 (у чоловіків) він зупиняється на досягнутому до цього часу рівні. Що стосується жінок, холестерин у них залишається достатньо низьким аж до менопаузи, після чого його рівень різко зростає.

  5. Живете в сім’ї «сердечників». Проблеми з серцево-судинною системою можуть передаватися у спадок. Якщо у ваших батьків або бабусі холестерин підвищений, перевірте свій.

  6. Палите. Про шкоду паління не писав тільки ледачий. І все одно — ще один камінь у город тютюнової промисловості: паління знижує рівень хорошого холестерину, що, врешті, може згубити ваше серце.

  7. Страждаєте від проблем із щитовидною залозою. Підвищений холестерин може бути симптомом або наслідком деяких хвороб. Наприклад, діабету або гіпотиреозу — порушення функції щитовидної залози. Ознаки гіпотиреозу — стомлюваність, сонливість, випадання волосся, набряклість обличчя.p>


Клініка «Оберіг» дає можливість кожному вчасно подбати про себе, визначивши індивідуальний ризик атеросклероу та інфаркту міокарда. Для цього достатньо звернутися до терапевта чи кардіолога клініки. Найкращим буде Ваше рішення вибрати одну із профілактичних програм обстежень, яка дозволить дати чіткі відповіді на питання про стан Вашого здоров’я та відповідним чином його відновити. Телефонуйте:

(044) 521 30 03