• Головна
  • Новини
  • ІІІ Національний конгрес «Інсульт та судинно-мозкові захворювання»

ІІІ Національний конгрес «Інсульт та судинно-мозкові захворювання»

18 листопада 2014 р.

4 листопада 2014 року у журналі Neurology, головному часописі Американської неврологічної академії, була надрукована стаття, присвячена проблемам надання допомоги при гострому інсульті у країнах, що розвиваються. Автори описують клінічний випадок, що трапився в Україні з громадянином, який постійно проживає в США, але який захворів на інсульт під час перебування в Україні.

Розібравши реальний клінічний випадок, швидкість госпіталізації, діагностику інсульту та реальні медикаментозні призначення, що були зроблені пацієнтові лікарями в Україні, автори дійшли висновку, що призначені пацієнтові ліки не мають жодної доведеної ефективності і не рекомендовані при ішемічному інсульті, який мав місце у пацієнта. Отже, стандарти діагностики та призначення ліків пацієнтам з інсультом в Україні жодним чином не базуються на засадах безпеки та ефективності. На жаль, така критика української системи надання медичної допомоги пацієнтам з інсультом є виправданою.

Саме тому Інсультний центр клініки «Оберіг» використовує лише ті клінічні практики, що довели свою ефективність та рекомендовані міжнародними стандартами. Якщо Вас зацікавила описана вище стаття, просимо ознайомитися з нею в оригіналі за посиланням.

Усвідомлюючи, наскільки вітчизняній медицині ще треба рухатися вперед, поширюючи кращі клінічні практики, фахівці-інсультологи клініки «Оберіг» постійно беруть участь в науково-освітніх подіях, що дають поштовх до розвитку нашим вітчизняним колегам.

Традиційно, початок листопада в Україні було присвячено проблематиці інсульту. Неврологи, інсультологи, реабілітологи з усієї країни взяли участь в ІІІ Національному конгресі «Інсульт та судинно-мозкові захворювання». Без сумніву, ця подія є головною в царині профілактики, діагностики та лікування інсульту, адже на неї збираються провідні фахівці галузі з усієї країни.

Програма спеціалізованих тренінгів в рамках ІІІ Національного конгресу «Інсульт та судинно-мозкові захворювання»
Програма спеціалізованих тренінгів в рамках ІІІ Національного конгресу «Інсульт та судинно-мозкові захворювання»

Щороку універсальна клініка «Оберіг» та фахівці Інсультного центру беруть активну участь у підготовці власних матеріалів та доповідей до конгресу. З кожним роком, інформації, якою варто ділитися з колегами стає все більше, практичний позитивний досвід лікування та реабілітації пацієнтів після інсульту накопичується з кожним днем у спеціалізованому Регістрі пацієнтів з інсультом, який ведеться в клініці протягом 5 років і містить докладну інформацію про кожного пацієнта з інсультом, який отримував лікування в клініці

В Інсультному центрі створені всі належні умови для діагностики, невідкладного лікування, реабілітації та ефективного відновлення пацієнтів, що перенесли інсульт та черепно-мозкові травми. До спеціалізованого Інсультного центру госпіталізують пацієнтів будь-якої важкості, в тому числі важких пацієнтів (втрата свідомості, кома) і тих, які перебувають у вегетативному стані.

Мультидисциплінарна команда Інсультного центру клініки «Оберіг», яка працює над лікуванням інсульту та відновленням втрачених навиків внаслідок хвороби
Мультидисциплінарна команда Інсультного центру клініки «Оберіг», яка працює над лікуванням інсульту та відновленням втрачених навиків внаслідок хвороби

Цього року реабілітологи Центру ділилися своїми практичними напрацюваннями на спеціальному засіданні з відновлення функції верхньої кінцівки у пацієнтів після інсульту. Старший реабілітолог центру Надія Піонтківська надала вичерпну інформацію про сучасні методики реабілітації пацієнтів з порушенням функції верхньої кінцівки. Руки відіграють ключову роль в досягненні незалежності у повсякденному житті пацієнта. І знову мова йшла про те, що медикаментозна корекція спастичності у руці відіграє лише допоміжну роль, а основним лишається активна робота з реабілітологами (кінезі- та ерготерапевтами). Піднімалися питання використання лонгет для корекції спастичності, програми реабілітації в домашніх умовах, які пацієнт може виконувати самостійно.

Ми наполягаємо на тому, що програма нейрореабілітації має бути тільки індивідуальною, тому що різні пацієнти мають різні потреби у відновленні і ставлять перед собою різні цілі. Для кожного пацієнта ми складаємо індивідуальний план пріоритетних проблем (Паспорт реабілітації) та працюємо відповідно до складеного плану. Адже дійсно, для когось критично важливо відновити навики гри на скрипці, а хтось не може жити без керування автомобілем.

З року в рік ми продовжуємо ділитися своїми напрацюваннями в сфері профілактики, діагностики лікування та реабілітації пацієнтів після інсульту і будемо продовжувати це робити до того часу, поки кожний пацієнт, який переніс інсульт не почне отримувати належну медичну допомогу в нашій державі.

Пам’ятайте - чим швидше Ви звернетеся по допомогу до спеціалізованого Інсультного центру, тим кращий прогноз відновлення буде у пацієнта. Не втрачайте дорогоцінний час!

Направлення:
Інсульт, Діагностика інсульту, Реабілітація після інсульту
Відділення:
Інсультний центр
Теги:
Універсальна клініка «Оберіг»