Інсультний центр: 2015 рік в цифрах

11 квітня 2016 р.

Інсульт – небезпечне гостре захворювання, яке є другою за частотою причиною смертності населення в Україні. Як свідчить світова практика, найкращі результати лікування інсульту можуть бути досягнуті під час перебування пацієнта у спеціалізованому інсультному відділенні, яке розташоване у багатопрофільній лікарні і дозволяє поєднати допомогу у гострому періоді захворювання з ранньою повноцінною реабілітацією.

Цим критеріям відповідає Інсультний центр Універсальної клініки «Оберіг», створений в 2010 р. За час його існування в Інсультному центрі пройшли лікування та реабілітацію 824 пацієнти. В своїй роботі Інсультний центр Універсальної клініки «Оберіг» дотримується міжнародних медичних стандартів та принципів доказової медицини.

В Інсультному центрі використовуються ключові показники контролю якості надання медичної допомоги, за якими Інсультний центр клініки «Оберіг» порівнює результати своєї роботи із результатами роботи провідних європейських центрів. Центр щорічно звітує про свою діяльність, щоб пацієнти та їхні піклувальники могли керуватися реальними результатами роботи відділення, обираючи заклад для лікування інсульту та подальшої реабілітації.

В 2015 році Інсультний центр надав медичну допомогу 99 пацієнтам, в тому числі, – 94 з діагнозом «інсульт». Оскільки Інсультний центр входить в склад Універсальної клініки «Оберіг», пацієнти мають можливість отримати послуги діагностичного відділення і клініко-діагностичної лабораторії клініки.

Ранній початок реабілітації – вирішальний фактор одужання пацієнта з інсультом і повернення його до нормального життя і роботи. Індивідуальний підхід до кожного пацієнта фахівців мультидисціплінарної команди, а саме лікаря, кінезітерапевта, ерготерапевта, логопеда, психолога, медичних сестер, дають найкращий результат.

Ціль реабілітаційної програми – допомогти пацієнту відновити максимально можливу незалежність. В Інсультному центрі працюють 3 лікарі, 19 кваліфікованих медичних сестер, 9 спеціалістів фізичної реабілітації, 3 логопеди, 1 нейропсихолог.

Про ефективність реабілітаційної програми свідчать цифри: при виписці 54% пацієнтів є повністю незалежними в побуті, 33% – потребують мінімальної сторонньої допомоги.. Ми піклуємося про віддалені результати медичної допомоги. Для оцінки стану пацієнтів та їхньої задоволеності послугами Центру розроблена програма «Турбота», де в телефонному опитуванні фахівці фізичної реабілітації спілкуються з пацієнтами та їх родичами, надають поради, контролюють їхній функціональний стан і виконання «домашньої програми реабілітації».

Згідно з опитуванням, проведеному в 2015 році, 72% виписаних додому пацієнтів зберігають функціональну незалежність в повсякденному житті через 12 місяців після виписки з Інсультного центру та продовжують реабілітацію вдома. Це свідчить про ефективність реабілітаційних програм, які забезпечують стійкий результат.

Інсульт – не вирок! Швидка госпіталізація, правильна діагностика та лікування в гострому періоді, ранній початок нейрореабілітації, попередження ускладнень та повторного інсульту є основними складовими повернення до повноцінного життя. Звертайтесь з приводу госпіталізації та консультацій спеціалістів Інсультного центру за телефоном (044 )521-03-03!

Ознайомитися зі Звітом Інсультного центру за 2015 рік

Направлення:
Інсульт, Реабілітація після інсульту
Відділення:
Інсультний центр
Теги:
інсульт, інсультний центр, Універсальна клініка «Оберіг»