• Головна
  • Новини
  • Методика пункційної вертебропластики під контролем комп'ютерно-томографічної флюороскопії.

Методика пункційної вертебропластики під контролем комп'ютерно-томографічної флюороскопії.

26 березня 2010 р.

Лікарями клініки «Оберіг» успішно впроваджена в практику методика пункційної вертебропластики під контролем комп'ютерно-томографічної флюороскопії.

Переломи хребців на фоні остеопорозу можуть супроводжуватися сильними болями, погано піддаються консервативному лікуванню. Болі в спині при даній патології викликаються збільшується нестабільністю, яка може вести до прогресуючої деформації хребців. Так як окістя хребців містить багато больових нервових закінчень, пацієнти відчувають сильні болі. Даний стан значно погіршує якість життя пацієнтів, обмежуючи рухову активність.

У таких випадках і виконується вертебропластика, яка в 80-90% випадків дозволяє швидко купірувати больовий синдром. Вертебропластика - це мінімально інвазивна операція, метою якої є фіксація перелому хребця і усунення болю, викликаної цим переломом. Вертебропластика проводиться через прокол шкіри (на відміну від відкритого втручання із застосуванням розрізу). У тіло зламаного хребця вводиться спеціальна голка, через неї в хребець подається кістковий цемент, який заповнює місце між відламками і застигає протягом 10 хвилин.

Операція виконується під місцевою анестезією, у деяких випадках під легким внутрішньовенним наркозом. Тривалість процедури близько 1 години. Через 2-3 години пацієнти можуть підніматися на ноги. У більшості випадків немає необхідності в перебуванні в стаціонарі.

Інші показання до проведення вертебропластики: гемангіоми хребців, ураження хребців метастазами раку з інших органів. Для контролю положення голки в хребці при проведенні даної операції традиційно використовуються рентгенівські апарати з режимом флюороскопії, який дозволяє відстежувати просування інструментів і заповнення хребця цементом в реальному часі.

І хоча комп'ютерні томографи можуть дати значно точнішу інформацію про положення голки, застосування їх обмежувалося відсутністю можливості спостерігати поширення цементу в тілі хребця в режимі реального часу, було загрожує попаданням цементу в хребетний канал, де знаходиться спинний мозок і нервові корінці.

Мультиспіральна комп'ютерна томографія, яким володіє клініка «Оберіг», володіє функцією флюороскопії, що дозволяє використовувати його при проведенні вертебропластики та інших втручаннях на хребті. Нейрохірург може відстежувати наповнення хребця цементом відразу на декількох зрізах і вчасно припинити його введення при загрозі поширення в хребетний канал. Таким чином, значно підвищується точність виконання операції і, отже, її безпеку та ефективність.

Направлення:
Нейрохірургія
Відділення:
Теги:
Універсальна клініка «Оберіг»