Про ішемічну хворобу серця (ІХС) часто знають наші бабусі, дідусі та батьки. Здається, вже стільки разів чули про цей діагноз, але чи Ви впевнені в тому, що лікуєте ІХС правильно?
Тут важливо підходити до проблеми комплексно. Для того, щоб оцінити стан людини з підозрою на ІХС, слід провести багато досліджень – і одна кардіограма не буде помічною: окрім ЕКГ, лікарі призначають ЕХО-КГ серця, загальний аналіз крові, ліпідограму, ниркові й печінкові проби.
У передачі про ішемічну хворобу серця з нашою терапевткою Мариною Кушнір (Українське радіо https://cutt.ly/FEzuRjk) Ви можете дізнатися про правильні причини/ діагностику/ лікування/ профілактику. У дописі ж виділимо лиш деякі цікаві факти:
- ІХС, цукровий діабет, ниркова недостатність, гіпертензія, дисліпідемія – це пов'язані між собою хвороби, що можуть спричиняти одна одну. Саме тому і діагностика, і лікування мають бути комплексними, з увагою до деталей.
- Пацієнти з діабетом іноді не відчувають біль при проблемах у серці та навіть мають безбольову форму інфаркту. Тому так важливо слідкувати за здоров’ям при діабеті.
- Зрідка “сердечний” біль може віддавати в нижню щелепу – і люди в такому випадку звертаються до стоматолога. Тож завдання стоматологів – оцінювати скарги пацієнта вдумливо і вчасно направляти до кардіолога.
- Біль у ділянці серця може свідчити і про інші захворювання – гастроентерологічні проблеми, невралгії, виразки, плеврити. Тож не варто ставити собі діагноз самостійно.
- Роль холестерину в організмі не є лише шкідливою, а атеросклеротичні бляшки зазвичай утворюються на пошкоджених судинах: холестерин спочатку заповнює ці місця пошкоджень. Неправильний спосіб життя спричиняє те, що згодом холестерин накопичується, заповнюючи весь просвіт судини.
- Серед причин ІХС, окрім недостатньої фізичної активності, поганого харчування і т.п., виділяють стрес. Тож бережіть свої серця і нерви!