А Ваше серце працює «як годинник»?
23 січня 2024
23 січня 2024
Коли ми говоримо «працює як годинник», то маємо на увазі бездоганну роботу будь чого. Сучасні технології настільки швидко рухаються вперед, що сьогодні можна спитати у свого годинника – чи працює ваше серце так само чітко, як він.
Серце повинно битися з певною частотою та ритмічно —так само чітко, як годинник чинить відлік часу. Тільки серце перекачує не час, а кров. Аби цей процес відбувався ритмічно та злагоджено, в серці існує «водій ритму» — автономний механізм генерації електричних імпульсів. Його робота є автономною, але не є незалежною від будь-яких змін, що відбуваються в організмі: стану судинної системи, артеріального тиску, водно-сольового балансу, гормональних показників, рівня оксигенації тканин тощо. Коли цей механізм дає збій, виникають порушення ритму серця. Одним з різновидів порушення ритму серця є фібриляція передсердь — стан, при якому серце б’ється неритмічно і неефективно перекачує кров з передсердь в шлуночки. Фібриляція передсердь зустрічається найчастіше серед інших видів порушення ритму серця та є загрозливим фактором зростання ризику інсульту та інших тяжких ускладнень.
Фібриляція передсердь має різний перебіг у різних людей. У когось — це несподівані напади, які проходять самостійно або на фоні прийому ліків, а хтось має постійну форму фібриляції передсердь. Зазвичай прояви фібриляції передсердь полягають у відчутті перебоїв в роботі серця, посиленого серцебиття, відчуття задишки, різкої слабкості і навіть запаморочення. А деякі пацієнти взагалі не відчувають симптомів фібриляції передсердь, і тому не знають, що мають проблеми з серцем.
Для діагностики порушень роботи серця необхідно звернутися до лікаря та пройти обстеження. Ця істина ні в кого не викликає сумнівів, але вона мало спонукає звернутися до лікаря завчасно. І така поведінка— звичайна для усіх людей на планеті. Тому сучасний світ пропонує безліч технічних винаходів, аби людина могла відслідковувати певні параметри роботи організму самостійно, і при виявленні порушень чи сумнівах, що з організмом все гаразд, звернулася до лікаря. І в цій статті ми недарма порівняли роботу серця із годинником. Сучасні смарт-годинники дозволяють моніторувати ритм та частоту серцевих скорочень, вимірюють тиск, можуть записувати ЕКГ з зап’ястка. Окрім цього, деякі смарт-годинники також мають функцію для виявлення певних видів аритмій, зокрема, фібриляції передсердь, про напади якої надсилають сповіщення власнику. Фіксація порушень ритму смарт-годинником та сповіщення відіграють важливу роль для виявлення безсимптомних нападів фібриляції передсердь.
Ваш «розумний» годинник може стати не лише джерелом інформації про поточний час, а вашим незамінним та вірним помічником. Безумовно, він не замінить ЕКГ, зроблену в лікарні, та не виміряє артеріальний тиск з такою ж само точністю, як це зробить лікар спеціальним тонометром, але ви зможете стежити за станом роботи серця постійно. Це корисна функція, особливо якщо у вас вже було діагностовано порушення ритму серця або інші серцеві проблеми. Отримані показники смарт-годинник зберігає, і ви зможете поділитися ними зі свої лікарем. Ця інформація є цінною для постановки правильного діагнозу.
Для того, аби скористатися цими технологіями, ви маєте стати власником одного з девайсів, технічні характеристики якого передбачають наявність функцій моніторингу частоти серцевих скорочень, запису ЕКГ та фіксації порушень ритму. Перелік таких приладів надається нижче.
Якщо Ви не відчуваєте перебоїв в роботі серця, але піклуєтесь про своє здоров’я, — це чудова можливість самостійного контролю важливих показників роботи серця та серцево-судинної системи.
Якщо ви не дуже добре орієнтуєтесь у сучасних технологіях, то зверніться до своїх близьких людей — дітей, онуків, родичів. Покажіть їм цю інформацію — нехай вони допоможуть Вам із опануванням подібних приладів, налаштують їх роботу, а далі — користуйтеся із задоволенням та користю. Це не складно!
ЯКІ ДЕВАЙСИ МАЮТЬ ЗМОГУ РЕЄСТРУВАТИ ЕКГ?
Більше інформації https://support.apple.com/uk-ua/HT208955
2. Samsung Galaxy Watch Active2, Galaxy Watch 3-6 зі смартфонами Samsung Galaxy на операційний системі Android 9 та вище.
Більше інформації https://www.samsung.com/ua/support/mobile-devices/measure-your-ecg-with-the-galaxy-watch-series/
3. Kardia Mobile Card
Зовнішній девайс, який підключається до смартфону. Сумісний з багатьма смартфонами на операційній системі iOS та Android.
Більше інформації https://store.kardia.com/products/kardiamobile-card
Власникам смарт-годинників радимо не зволікати із зверненням до лікаря, якщо ваш прилад зафіксував порушення ритму серця.
Телефонуйте нам за номером 044 521 30 03. Наша команда лікарів-кардіологів та лікарів функціональної діагностики вирішить питання зі здоров’ям серця на високому професійному рівні.