Операції при гіпоспадії — вродженій ваді сечостатевої системи у хлопчиків
22 січня 2025
22 січня 2025
Гіпоспадія — поширена вада розвитку сечостатевої системи у хлопчиків, що за частотою поступається лише крипторхізму. Зустрічається гіпоспадія приблизно у 1 випадку на 300 – 400 новонароджених хлопчиків.
Причинами гіпоспадії можуть бути патологія вагітності із порушенням андрогенної стимуляції розвитку статевого члена плода, затримкою розвитку гіпоталамо-гіпофізарної системи дитини, вживання вагітною жінкою прогестін-подібних ліків, а також генетичні фактори.
При гіпоспадії відмічається недорозвинена крайня плоть, розщеплені голівка статевого члена та уретральна площадка, вихід уретри розташований нетипово (не на голівці статевого члена, а у будь-якому місці вздовж стовбура, в ділянці калитки тощо).
Лікування гіпоспадії — виключно хірургічне, проте хірургічну тактику визначає не розташування вихідного отвору уретри (меатусу), а анатомія суміжних тканин, адже передбачається пластика органу.
Варіант хірургічної корекції залежить від важкості форми гіпоспадії та складається з 2 кроків:
Коли краще проводити хірургічне втручання з приводу корекції гіпоспадії?
Хірургічне лікування оптимально проводити між 1-м та 3-м роками життя з погляду на такі фактори:
Яка реабілітація та догляд за статевим членом після операції?
У післяопераційному періоді проводиться антибактеріальна терапія та адекватне знеболення, використовується компресійна пов’язка з антисептичними кремами/мазями, спеціальний бинт Coban для профілактики набряку та підтримки форми члену, який забезпечує гемостатичний ефект та захищає від фекального забруднення. Батькам дитини даються рекомендації щодо розташування сечових дренажів та гігієнічного догляду.
Які можуть бути ускладнення після операції при гіпоспадії?
Від 5 до 20 % пацієнтів потребують повторних корекцій для усунення негативних результатів, і в клініці «Оберіг» ми здійснюємо втручання у пацієнтів після однієї чи декількох невдалих спроб хірургічної корекції, проведених в інших медичних закладах. Тим не менш, ми радимо ретельно обирати медичний заклад та лікарів із досвідом успішних оперативних втручань, адже гарний естетичний та функціональний результат краще отримувати з першого разу.
Для запису на консультацію телефонуйте +38 044 521 30 03 або бронюйте візит на сайті: https://my.oberig.ua/ua/appointment/