Прегравідарна підготовка, або плануємо вагітність з клінікою «Оберіг»
8 липня 2024
8 липня 2024
Якщо подружня пара ухвалює рішення стати батьками, то вони повинні пам’ятати, що до бажаної вагітності слід віднестися досить відповідально та пройти ретельну підготовку. Адже лише повноцінне обстеження та прегравідарна підготовка дозволить батькам досягти бажаної вагітності, зменшити ризики невиношування та насолодитися цим прекрасним періодом їхнього життя.
Що ж таке прегравідарна підготовка?
Прегравідарна підготовка — це комплекс діагностичних і лікувально-профілактичних заходів, що спрямовані на зменшення виникнення ризиків різноманітних ускладнень під час вагітності та пологів.
Коли оптимально розпочати прегравідарну підготовку?
Найкраще розпочати планування вагітності за декілька місяців до припинення використання контрацепції. Мінімально цей термін має складати 3 міс до настання вагітності.
Перш за все необхідно звернутися до лікаря гінеколога для очної консультації. При першому відвідуванні лікар обов’язково повинен зібрати Ваш анамнез (акушерсько-гінекологічний та соматичний), провести огляд на кріслі (огляд в дзеркалах та бімануальне дослідження); виконати УЗД органів малого тазу. Також при першому відвідуванні лікар-гінеколог виконає забір гінекологічних мазків: пап-тест, мікроскопію урогенітальних виділень та аналіз на інфекції, що передаються статевим шляхом.
На жаль, не існує певного уніфікованого переліку досліджень при плануванні вагітності. Весь перелік необхідних досліджень розробляється лікарем-гінекологом індивідуально під час консультації.
Найчастішими дослідженнями, які пропонують здати при прегравідарній підготовці є:
Подальше лікування при необхідності призначається лікарем-гінекологом за результатами аналізів.
Основним «вітаміном вагітності» є фолієва кислота - це синтетична форма водорозчинного вітаміну групи В – В9. За даними МОЗ, понад 60% жінок репродуктивного віку мають дефіцит фолієвої кислоти, що може призводити до вад розвитку нервової трубки у плода, гідроцефалії та інших вад розвитку, передчасного відшарування пдаценти та передчасних пологів. Розпочати прийом фолієвої кислоти варто за 3 місяці до планування вагітності та продовжити прийом протягом всієї вагітності аж до самих пологів. Дозування визначається індивідуально для кожної жінки. Початкова доза становить 400 мкг на добу, однак при дефіциті фолієвої кислоти вона може становити 800 мкг на добу. Також показами для підвищення дозування фолієвої кислоти є – наявність у жінки викиднів в анамнезі, народження дітей з вадами розвитку нервової трубки у плода, наявність ризиків виникнення гестозу під час вагітності, цукровий діабет та інші захворювання.
Всі інші вітаміни та мікроелементи призначаються лише лікарем гінекологом при лабораторно підтвердженій їх недостатності.
Жінкам молодше 35 років надається 12 місяців для настання самостійної вагітності. У випадку, коли вагітність самостійно впродовж цього терміну не настає – варто звернутися до гінеколога.
Жінкам старше 35 років необхідно звернутися до лікаря вже через 6 міс від моменту припинення використання контрацепції.
Саме в нашій клініці працюють експертні лікарі-гінекологи з досвідом ведення тисячі жінок від планування вагітності до самих пологів. Наші лікарі допоможуть пройти повноцінне обстеження, яке буде підібране саме під Ваш індивідуальний випадок, без зайвих аналізів. А також в нас є всі вузькопрофільні лікарі, які допоможуть відкоригувати Ваші супутні хронічні патології.
Всі клініко-лабораторні обстеження в нашій клініці проводяться на обладнанні експертного класу.
Саме в нас Ви з комфортом підготуєтеся до незабутнього моменту Вашого життя.
Записатися на прийом до лікаря-гінеколога: https://my.oberig.ua/ua/appointment/ або телефонуйте 044 521 30 03
"Фізіологічна вагітність, пологи та народження бажаної та здорової дитини - чи не найбільше щастя в житті подружжя, тому лікарі клініки "Оберіг" надвідповідально ставляться до якості медичної допомоги на усіх етапах вагітності - від планування до народження дитини".