Упс!
Сторінка не підтримує цей браузер. Відкрийте її в сучасному браузері, наприклад , чи .

Отопластика

Отопластика

Одвічною проблемою багатьох людей є неправильна форма вушної раковини. Внаслідок таких генетичних дефектів людина стає незадоволеною своєю зовнішністю і часто вдається до кардинальних заходів. Проявитися надмірна зміна вух може як у дітей, так і у дорослих. Причому дана проблема не обов'язково виникає одразу після народження, вона може стати дуже помітною через якийсь час.

Щоб позбутися від проблеми з вушними раковинами, варто звернутися до пластичного хірурга, який здійснює процедуру отопластику. За нинішніми мірками операція недорога і в більшості ситуацій надає відмінні результати. Сьогодні, використовуючи лазерний промінь і простий скальпель, цілком реально зробити нормальну природну форму вух і позбутися від помітного дефекту. До того ж, період відновлення проходить досить швидко.

ПРИЧИНИ ПРОВЕДЕННЯ ОТОПЛАСТИКИ

Як правило, вушна раковина починає деформуватися в процесі свого розвитку. Якщо після народження з вухами все було добре, то це не означає, що з часом вони не поміняють свою форму. Також дуже поширеною причиною появи різноманітних вад є травми або проведення операцій з видалення новоутворень в області вуха. Не варто забувати, що і від народження людина може володіти:

• Занадто великими вушними раковинами.

• Помітно маленькими вухами.

• Недорозвиненими раковинами.

Мочки вух також піддаються деформації. Часто вони стають занадто збільшеними або навпаки занадто маленькими. Іноді зустрічаються ситуації, коли мочка вуха зростає роздвоєною. Не варто забувати і про верхівку вуха, яка може стати занадто загостреною. З точки зору естетики це виглядає не зовсім красиво, і провокує багатьох на здійснення операції.

ІНШІ ПРОБЛЕМИ З ВУХАМИ

Перераховані вище дефекти найчастіше стають причиною звернення до хірурга. Якщо в ранньому віці відхилення від норми помітні не дуже сильно, то з віком вони можуть проявлятися більше і навіть ставати надто видимими. В основному люди звертаються до пластичних хірургів, щоб позбутися від капловухості. Ідеальний кут між головою і вухом становить 90 градусів, але його можна побачити далеко не у всіх.

У більшості пацієнтів пластичних хірургів спостерігаються помітні відхилення від нормованого кута. Капловухість виникає внаслідок неправильного кута кріплення вуха. Як правило, це вроджений дефект, і з часом ситуація навряд чи поліпшиться. Також варто відзначити такі причини як згладжування противозавитка (елемент вушної раковини) і надлишок хрящової тканини.

СКЛАДНОЩІ В ПРОВЕДЕННІ ОПЕРАЦІЇ

Ключовою ознакою складної операції на вухах є ступінь деформації даного органу. У наш час хірурги застосовують масу різноманітних методик, але всі вони в тій чи іншій мірі відносяться до роботи з хрящовою тканиною. До слова, розрізи завжди здійснюються на задній частині вуха, тому шрами після операції будуть зовсім непомітними. Також варто відзначити, що професіонали здійснюють хірургічне втручання на обох вушних раковинах, навіть якщо капловухість помітна тільки на одній, щоб забезпечити симетрію.

Що стосується віку, в якому можна робити операцію, то лікарі рекомендують починати, тільки якщо дитині виповнилося 6 років. Саме в цей час вушний хрящ вже закінчив своє формування, і операція дійсно дасть позитивні результати. Проте, в ідеалі краще дочекатися, коли вашій дитині виповниться 8 років, в такому випадку ніяких ризиків робити операцію повторно вже точно не буде. Сьогодні в деяких клініках пропонують здійснювати операцію і трирічним дітям, але це неприпустимо.

ОСОБЛИВОСТІ ПРОЦЕДУРИ ОТОПЛАСТИКА

Операцію отопластику завжди здійснюють під анестезією. В такому випадку позбутися від дефектів вушної раковини вийде за 30-60 хвилин, якщо мова йде про дорослу людину. Що стосується дітей, то вони отримують завжди загальний наркоз, і час операції може бути трохи довшим, ніж у дорослих. Як правило, процедуру здійснюють амбулаторно, а це значить, що через 1-2 години пацієнт може йти додому.

Після хірургічного втручання в будь-якому випадку на вуха накладають шви. Як правило, знімають шви через 6-7 днів, причому знімати їх взагалі не доводиться. У даній ситуації місця надрізів зашивають за допомогою саморозсмоктуючих ниток. Вони не тільки спрощують процедуру відновлення, а ще й позбавляють від ризику ускладнень після проведення процедури.

РЕАБІЛІТАЦІЯ

Обов'язковою умовою після операції є носіння пов'язки протягом тижня. Лікарі закладають у вуха вату, яка просякнута антисептиком. Поверх вати накладають пов'язку з кількох шарів. Все це допомагає позбутися від набряку, який може утворитися після проведення операції.

Важливою складовою реабілітації є захист вух від сонця і вітру, також протягом тижня заборонено мити голову. Як тільки пройде даний період часу, лікар призначить носити фіксуючу пов'язку. Її одягати доведеться тільки вночі, причому період використання може зайняти від 2-х тижнів до місяця. Варто відзначити, що в період відновлення пацієнтові протипоказані заняття спортом.

Після отопластики результати стають помітними не відразу. Операція насправді дуже складна, і щоб помітити позитивний ефект, доведеться почекати. Оцінити роботу хірургів вийде не раніше, ніж через рік, тому що процедура проходить в 2 етапи. У першому етапі проводиться сама операція, в другому необхідно завершити реабілітацію, чітко дотримуючись інструкцій хірурга.

ПРОТИПОКАЗАННЯ

Людям з цукровим діабетом і поганим згортанням крові не дозволено робити операції подібного роду. Також при наявності хронічних захворювань, швидше за все, лікар відмовить в проведенні операції. Якщо всього цього немає, варто також задуматися про своє самопочуття. На операцію необхідно йти здоровим, без застуди, підвищеної температури або інших ознак хвороби.

В обов'язковому порядку перед початком операції вам доведеться повідомити хірурга, які препарати ви приймаєте. Якщо все нормально, то лікар призначить час операції. Ускладнення бувають вкрай рідко і за статистикою зустрічаються в 1% з усіх випадків. Відповідно при помітній деформації вушної раковини спробувати ото пластику однозначно варто, адже вона допоможе змінити життя на краще.