29 жовтня – Всесвітній день боротьби з інсультом

29 жовтня 2018 р.

Хронічні неінфекційні захворювання є головною проблемою громадського здоров'я і вагомим бар'єром для успішного соціально-економічного розвитку в світі. Серцево-судинні захворювання спричиняють понад 17,5 млн. смертей щороку, рак – близько 8,2 млн. смертей, хронічні респіраторні захворювання та діабет – 4 млн. і 1,5 млн. відповідно. Понад 80% передчасних смертей від хронічних неінфекційних захворювань припадає на країни з низьким та середнім рівнем доходів. Згідно оцінок експертів Світового економічного форуму (2011), економічні втрати внаслідок хронічних неінфекційних захворювань тільки у країнах із низьким та середнім рівнем доходів за 2011-2025 роки перевищать 7 трлн. доларів США.

Україна належить до низки країн з низьким та середнім рівнем доходів із найбільшим тягарем ХНІЗ. Згідно даних ЦРУ, у 2017 році Україна з показником 1,44% посіла п'яте місце у світі за загальною смертністю населення. Число померлих від цереброваскулярних захворювань та інсульту у нашій країні перевищує 100 тис. на рік (13-14% смертей), а смертність від них становить 125-135 на 100 тис. населення і є однією з найвищих у Європі. Разом з тим, найчастішим наслідком інсульту є не смерть, а обмеження життєдіяльності (інвалідність). Відповідно до результатів дослідження тягаря хвороб у світі (GBD), у 2016 році за показником DALY (Кількість років життя, втрачених в результаті інвалідності) перші два місця в Україні належали ішемічній хворобі серця та інсульту (25% та 8% DALY відповідно). Згідно оцінок Звіту про тягар інсульту у Європі (The Burden of Stroke in Europe), захворюваність на інсульт в Україні у 2015 році становила 195 на 100 тис. населення, а смертність – 126 на 100 тис. населення, що, виходячи з чисельності населення України у 45,4 млн., виливається у 146 інсультів і 101 тис смертей від інсульту (http://strokeeurope.eu). Це у 1,5-3 рази вище відповідних показників, що містяться у офіційній статистиці МОЗ України.

Останнім часом статистика пише, що інсульти в Україні помолодшали – до 40% пацієнтів з інсультом в працездатному віці.

Що ж робити українцям, щоб не померти від інсульту та не стати інвалідом?

Згідно з світовими стандартами, допомога при інсульті повинна надаватися в спеціалізованих інсультних центрах підготовленими фахівцями різних спеціальностей, які працюють як єдина команда.

Перевагами такої допомоги є так названий « ланцюг» інсультної допомоги. Швидке розпізнавання перших ознак інсульту, виклик «швидкої» допомоги, госпіталізація в інсультний центр.

80% пацієнтів, що госпіталізуються в інсультні центри, мають переваги одужати скоріше, без ускладнень, з кращим результатом в реабілітації.

І не дивно – бо при інсульті кожну хвилину ми втрачаємо 3 млн наших нейронів в головному мозку.

Золоте правило в лікуванні інсульту – Не втрачаймо час! В перші три години медики в своєму арсеналі мають дуже дієві ліки, що можуть розчинити тромб в судині мозку, але якщо це «золоте терапевтичне вікно» втрачене – використовувати ці ліки вже недоцільно або навіть шкідливо. («Не нашкодь – хворого зцілюючи!» Гиппократ).

То ж зрозуміло, що потрібно лікуватися там, де надають допомогу швидко, якісно, згідно стандарту.

В 2010 році Інсультний центр клініки «Оберіг» почав свій шлях до успіху, керуючись досвідом найкращих Інсультних центрів Європи. Вже вісім років фахівці Інсультного центру впроваджують Європейські стандарти лікування та реабілітації хворих з інсультом в повсякденну медичну практику в Україні. За роки наполегливої праці фахівцям Інсультного центру вдалося повернути до повноцінного життя більше 1000 хворих, що перенесли інсульт та не втратили віру в одужання. Більше 700 пацієнтів були доставлені швидкою медичною допомогою в перші години після початку хвороби, і такі пацієнти мали найбільший результат в періоді відновлення та реабілітації.

Які ж переваги отримує пацієнт з інсультом, коли його приймають на лікування в Інсультний центр клініки «Оберіг»?

В Інсультному центрі працює велика команда професіоналів, які роблять свою справу чітко, злагоджено, з максимальною ефективністю. Зрозуміло, що всьому треба навчитися – команда Інсультного центру клініки Оберіг з моменту свого створення постійно проходить навчання, тренінги та стажування закордоном.

В Інсультному центрі працюють пліч-о-пліч підготовлена команда лікарів-неврологів. нейрохірургів, психологів, інтенсивістів. Велика потужна реабілітаційна команда, що пройшла навчання закордоном: фізичні терапевти, ерготерапевти, логопеди, спеціалісти з дисфагії ( порушення ковтання після інсульту)

Інсультний центр надає всеосяжну допомогу при інсульті – починаючи від перших годин госпіталізації до виконання індивідуальних реабілітаційних програм.

Команда фахівців Інсультного центру не відмовляє в госпіталізації пацієнтам з важким станом після інсульту, яким часто не знаходять місця в інших медичних установах.

Девіз центру «Ми ставимо на ноги!». Результати роботи Інсультного центру щорічно публікуються для широкого загалу медичної спільноти та громадськості.

Головне правило: менше ліків – більше практичної роботи з фізичними терапевтами, ерготерапевтами, логопедами, нейропсихологами. Ми розпочинаємо реабілітацію пацієнта з перших днів виникнення інсульту, оскільки знаємо, що згаяний час = втрачений мозок! В середньому, кожен пацієнт витрачає не менше 17 годин на тиждень на роботу з фізичними терапевтами. Світові стандарти стверджують, що пацієнт з інсультом повинен мати не менше 15 реабілітаційних годин на тиждень, перебуваючи на програмі реабілітації в спеціалізованому стаціонарі Інсультного центру.

Знання та майстерність мультидисціплінарної команди фахівців у галузі інсульту – запорука відновлення пацієнтів.

В Інсультному центрі клініки працює 35 фахівців, які забезпечують безперервне надання висококваліфікованої медичної допомоги.

Узгодженість роботи лікарів-інсультологів та фахівців фізичної реабілітації, нейропсихологів, логопедів над створенням індивідуальної Програми реабілітації для кожного пацієнта дозволяє досягати максимального результату.

Відношення до пацієнта як до особистості, мотивація та вирішення психологічних проблем пацієнта – скорочує час до відновлення та повернення в сім’ю.

Направлення:
Діагностика інсульту, Інсульт, Реабілітація після інсульту
Відділення:
Інсультний центр
Теги:
Універсальна клініка «Оберіг»