Відповіді на питання пацієнтів лікарки-ендокринолога Лілії Таран - частина 3
23 лютого 2013
23 лютого 2013
Питання:
Хотілося б дізнатися вашу думку про препарат ЕНДОНОРМ? Чи можна кинути пити еутірокс і тирозол і почати лікуванням Ендонормом чи допоможе в моєму випадку нормалізувати рівень ТТГ? Хотілося б не пити гормони, чи можливо в моєму випадку? І ще питання чому шия не зменшується в об'ємі якщо всередині все вилікувати а зовні у мене явно видно зоб? Заздалегідь дякую.
Назік
Відповідь:
Вітаю, Назік!
Категорично ні! Ендонорм - це біологічно активна добавка до їжі, а не лікарський препарат. Щодо, Л-тироксину (Еутироксу), то можливо поступово від нього і можна буде відмовитися, контролюючи рівень гормонів, оскільки ТТГ у Вас постійно нижче норми. Якщо, незважаючи на тривале лікування тиреостатиками (наприклад, тирозол), щитовидна залоза не зменшується до норми, це непряма ознака того, що після скасування Тирозолу існує високий ризик рецидиву тиреотоксикозу. Ще одним маркером стійкої компенсації тиреотоксикозу або, навпаки, ризику рецидиву - є антитіла до рецепторів ТТГ (визначають по крові).
Якщо є можливість, прийдіть на прийом, я зможу дати більш конкретні коментарі та рекомендації.
Питання:
Знайшли інтраселлярне кістозне новоутворення - Мікроаденому гіпофіза - 8мм. За якою схемою можливе лікування достінексом або показана операція? Дякую.
Ольга
Відповідь:
Добрий день, Ольго!
Пролактиноми, в тому числі і мікро- підлягають консервативному лікуванню, тобто таблетками. Найбільш часто застосовується достинекс. Він найбільш ефективний. Починають, як правило, з 1/2 таб 2 раз в тиждень, контролюючи рівень пролактину щомісяця. Доза Достинексу коригується (при необхідності) щомісяця в залежності від показника пролактину. Підбирається мінімально ефективна доза, яка буде підтримувати рівень пролактину в нормі.
Тривалість лікування може становити близько 2 років. Контроль МРТ гіпофіза проводиться зазвичай 1 раз в рік. У будь-якому випадку, Ви повинні перебувати під наглядом ендокринолога і чітко виконувати рекомендації з лікування. Виникнуть питання - пишіть або приходьте на прийом.
Питання:
Добрий день скажіть будь ласка був диф токс зоб 2 ступеня 2010 рік п'ю тирозол і еутірокс вже 2 роки без перерви стан покращився розмір узд щитовидки 28.5 см а був 35 але ТТГ низький постійно. На даний момент лікар прописала пити тирозол 10 вранці еутірокс 50 чи правильно це при аналізах Т4 15.56, ТТГ 0.153 АТПО 264.28 і ще питання набряк мішки і обличчя допоможіть вже півроку не проходить нирки в нормі.
Назік
Відповідь:
Добрий день, Назік!
Зазвичай дифузний токсичний зоб за допомогою таблеток лікують протягом 1-1,5 року. Якщо у Вас відзначається постійно знижений ТТГ на схемі комбінованого прийому Тирозолу і гормону щитовидної залози Л-тироксину (Еутироксу), то, очевидно, варто зменшувати дозу Еутироксу. Нормальний рівень ТТГ на підтримуючій дозі Тирозол 2,5-10 мг на добу, зменшення розмірів щитовидної залози, нормальний рівень антитіл до рецепторів ТТГ (очевидно, Вам їх не визначали) є сигналом до того, що можна скасовувати тирозол, контролюючи надалі показники ТТГ, Т3 вільний і Т4 вільний. На жаль, якщо виникає рецидив тиреотоксикозу, то швидше за все, доведеться вирішувати питання з радикальним лікуванням дифузного токсичного вола - операцією або лікуванням радіоактивним йодом. Ендокринологу, у якого спостерігаєтеся, задайте питання з приводу подальшої тактики і стратегії лікування, оскільки тривалість прийому Тирозолу більше 1,5 роки не зменшує ризику рецидиву тиреотоксикозу після скасування Тирозолу. Звичайно, деякі пацієнти приймають по кілька років тирозол в маленьких дозах не бажаючи оперуватися, але це так само не вихід.
Щодо набряків під очима і на обличчі, то тут, звичайно, потрібен огляд. Якщо набряки повік спочатку з'явилися внаслідок надлишкового випинання очних яблук і особливо не пройшли в міру нормалізації функції щитовидної залози, то малоймовірно, що вони зовсім підуть. У Вас немає передозування Тирозолу, щоб думати про зниження функції щитовидної залози, як причини набряклості повік і обличчя. Іноді у пацієнтів, які лікувалися з приводу тиреотоксикозу, навіть на тлі нормалізації функції щитовидної залози з'являється, а в подальшому залишається набряклість обличчя з незрозумілих причин. Мені складно Вам прокоментувати це питання без огляду. Виникнуть питання - пишіть або приходьте на прийом.
Питання:
Добрий день! Поставлено діагноз Дифузний токсичний зоб. На даний момент на тлі лікування мені стало набагато краще, лікування тривало рік, але набряки зберігаються!
На прийомі мені доктор офтальмолог пояснила це так: Переживати не варто, а набряки можливо так і залишаться, можна звернутися до хірурга і зробити пластику. Але я все ж сподіваюся що без хірурга я впораюся, може все пройде ще (((
Підкажіть будь ласка на скільки це все тривало? А може і насправді я залишуся такою...
Наталя
Відповідь:
Доброго здоров'я, Наталю!
Звичайно, це та ситуація, коли потрібен огляд. Скажу так: якщо набряки з'явилися у Вас внаслідок тиреотоксичної офтальмопатії, вони не пройшли в міру нормалізації функції щитовидної залози, то, на жаль, можуть і не пройти. Ви не пишите, чи нормальні зараз показники рівня гормонів щитовидної залози: ТТГ, Т3 і Т4 вільні, чи немає на даний момент гіпотиреозу (підвищений ТТГ і понижений Т4 віл.). Якщо функція щитовидної залози зараз нормальна, то, швидше за все, набряклість вік - залишкові явища офтальмопатії. Сподіватися на поліпшення завжди треба, але час покаже. В крайньому випадку, можна вдатися до допомоги пластичного хірурга. Виникнуть питання - пишіть.
Питання:
Добрий день, Ліліє Федорівно!
Підкажіть, що б це могло бути: ТТГ - 9,22, Т3 св.- 3,36, Т4св. - 1,08, АТПО - 389,2, АТТГ - 57,61.
Лікар призначив тироксин по 25 - 1 тиждень, потім - 50 на 3 тижні. Здала аналіз: ТТГ-3,35. Продовжила пити тироксин по 50мг. Минуло 2 тижні. Здала аналіз: ТТГ - 5,23, Т3 св. - 2,93, Т4св. - 1,17, АТПО - 438, АТТГ -120,7 - з'явилися ... Допоможіть розібратися ..
Ольга
Відповідь:
Добрий день, Ольго!
Судячи з результатів аналізів крові на гормони, у Вас виявили аутоімунний тиреоїдит (АІТ). АІТ - це хронічне аутоімунне запалення в щитовидній залозі (ЩЗ), коли імунна система сприймає свою ЩЗ як чужорідний орган, виробляючи проти неї антитіла (АТПО і / або АТТГ). Згодом руйнується так багато функціонуючої тканини, що функція ЩЗ починає знижуватися і розвивається гіпотиреоз. У Вас діагностовано так званий субклінічний гіпотиреоз, коли ЩЗ ще якось більш-менш виробляє нормальну кількість гормону тироксину (Т4), але працює з великою напругою, і тиреотропний гормон (ТТГ) її стимулює, що б вона краще працювала. На сьогоднішній день ефективних препаратів, які б вилікували АІТ поки немає. Захворювання в більшості випадків спостерігають. Якщо розвивається зниження функції ЩЗ - призначають замісну гормональну терапію гормоном ЩЗ - Л-тироксином. Після початку прийому препарату контроль ТТГ здійснюють не раніше, ніж через 6-8 тижнів, оскільки ТТГ змінюється дуже поступово і більш раннє визначення буде оцінено некоректно. Контролювати Т3 і Т4 своб. немає необхідності - доза Л-тироксину підбирається суто по показнику ТТГ (виняток - вагітні).
Контролювати в динаміці антитіла взагалі немає сенсу, так Л-тироксин на них практично не впливає, а вони не впливають на тактику лікування. Ви просто даремно витрачаєте гроші на непотрібні обстеження, які Вас ще більше заплутують. У будь-якому випадку, динаміка ТТГ позитивна. Продовжуйте приймати Л-тироксин 50 мкг на добу. Через 1,5-2 міс. здайте аналіз крові на ТТГ і повторно зверніться до ендокринолога. Виникнуть питання - пишіть або приходьте на прийом.