• Головна
  • Новини
  • В Універсальній клініці «Оберіг» відбулася друга сесія науково-освітнього проекту Neurostudies

В Універсальній клініці «Оберіг» відбулася друга сесія науково-освітнього проекту Neurostudies

5 жовтня 2016 р.

В конференц-залі Універсальної клініки «Оберіг» 28 вересня 2016 р. відбулася друга сесія в рамках нового освітнього проекту Neurostudies, присвячена сучасним підходам до лікування болю. Наукова програма заходу викликала чималий інтерес серед лікарів-неврологів та інших спеціалістів – другі Neurostudies відвідали більше 100 осіб.

Професор Стелла Одобеску
Професор Стелла Одобеску

За даними дослідження глобального тягаря захворювань (GBD 2010), головний біль та біль у спині входять до 5 основних причин непрацездатності пацієнтів в світі. Надання медичної допомоги пацієнтам з болем з використанням сучасних методів, заснованих на доказовій медицині, – важливий крок до подолання цього тягаря. Перша частина заходу була присвячена менеджменту головного  болю. Для виступу була запрошена професор Стелла Одобеску, д. мед. н., директор Центру головного болю та вегетативної патології Інституту неврології та нейрохірургії, м. Кишинів, Молдова.

Професор Одобеску розповіла про сучасні класифікації, принципи діагностики мігрені та інших первинних проявів головного  болю. Вона наголосила на складнощах діагностики головного болю в країнах пострадянського простору. В Європі та США помилковий діагноз ставиться в 30-33% випадках, а в Республіці Молдова цей показник досягає 91,5% випадків. Також професор Одобеску поділилась зі слухачами своїм досвідом абортивної та профілактичної терапії мігрені, в тому числі таких новітніх методів, як нейромодуляція та використання ботулотоксину.

Друга частина Neurostudies була присвячена проблемі болю в спині, а саме розгляду нової парадигми в діагностиці, лікуванні та реабілітації цього широко розповсюдженого синдрому. Біль в нижній частині спині  зустрічається у 70% дорослих. Але лише у 15% пацієнтів біль має явну причину. У 85% він є неспецифічним.

Сучасні підходи до діагностики та лікування неспецифічного болю в спині передбачають, перш за все, правильну діагностику, обов’язкове виявлення патологічних патернів болю, не тільки проведення протибольових втручань медикаментами, але і обов’язкове використання реабілітації. Велике значення у досягненні позитивного терапевтичного результату має освіта пацієнта, якому необхідно пояснити механізм розвитку болю і налаштувати на проведення фізичної реабілітації впродовж декількох тижнів.

З доповіддю «Біль в нижній частині спині: новий погляд на стару проблему» виступив Юрій Фломін, завідувач Інсультного центру Універсальної клініки «Оберіг». Про патерни неспецифічного болю в спині розповів нейрохірург-вертебролог клініки «Оберіг» Вадим Ілляшенко. На завершення NeurostudiesТарас Костик, фізичний терапевт (США),  познайомив слухачів з маловідомим в Україні методом реабілітації МакКензі.

В Універсальній клініці «Оберіг» до лікування болю в спині застосовується мультидисциплінарний підхід. Пацієнт, перш за все, звертається на консультацію до нейрохірурга-вертебролога Вадима Ілляшенка, який визначає оптимальний обсяг діагностичних обстежень та при необхідності направляє до спеціалістів з фізичної реабілітації. Наша команда лікує біль в спині відповідно до сучасних рекомендацій, визнаних у США та Європі.

Записатись на консультацію можна за телефоном 044 521 03 03.

Направлення:
Неврологія, Нейрохірургія
Відділення:
Теги:
Універсальна клініка «Оберіг»