Упс!
Сторінка не підтримує цей браузер. Відкрийте її в сучасному браузері, наприклад Google Chrome, Firefox чи Microsoft Edge.

Брахіопластика

Брахіопластика

«Крила летючої миші» – так інколи називають руки з сильно обвислих шкірою або великими жировими відкладеннями на передпліччях. Жінки у віці точно розуміють, про що йдеться. З роками м'язи слабшають, деформуються, провисають. Шкіра стає в'ялою. Ні масаж, ні фітнес вже не допомагають.


Молоді можуть зіткнутися з цією проблемою після різкої і сильної втрати ваги – жир пішов, а складки шкіри залишилися. Є два види вирішення даної проблеми: до кінця життя носити блузи і сукні з довгими рукавами або зважитися на брахіопластику.

ЩО ТАКЕ БРАХІОПЛАСТИКА

Це пластична операція, по-іншому її називають армліфтинг. Вона виправляє недоліки рук від ліктя до пахв. Дефекти бувають такими:


• Великі жирові відкладення.


• Провисання шкіри.


• В'яла шкіра.


ВАЖЛИВА ДУМКА ЛІКАРЯ

Брахіопластика – це серйозне хірургічне втручання. Воно робиться під загальним наркозом, тому відразу пацієнта на операційний стіл жоден лікар не відправить. Зате видасть направлення на консультацію анестезіолога, повне медичне обстеження і аналізи:


•Загальний аналіз крові.


• Біохімічний аналіз крові.


• Аналіз крові на згортання.


• Аналіз крові на ВІЛ-інфекцію.


• Аналіз крові на сифіліс.


• Аналіз крові на гепатити B і C.


• Аналіз сечі.


• Електрокардіограма.

ПРОТИПОКАЗАННЯ

Є чимало протипоказань, при яких хороший пластичний хірург порадить відмовить від операції. Ось деякі з них:


• Захворювання крові і погане згортання крові.


• Захворювання дихальної та серцево-судинної систем.


• Цукровий діабет будь-якого типу.


• Туберкульоз кісток і внутрішніх органів.


•Інфекційні захворювання.


• Сезонна застуда.


• Злоякісні новоутворення.


• Гіпергідроз (сильне потовиділення) під пахвами.


• Алергія на ліки.


• Вагітність, в тому числі і планована.


•Грудне годування.

ЛІКАРЮ ВАЖЛИВО ЗНАТИ

Лікар обов'язково повинен дізнатися про алергічні реакції на медичні препарати, і особливо – на анестезію. Корисно розповісти і про всі ліки, які пацієнт приймав протягом останнього місяця. Як мінімум за десять днів до операції треба припинити прийом протизапальних ліків. В жодному разі не можна змовчати про свої шкідливі звички. Лікар повинен попередити, що за місяць перед Брахіопластикою необхідно відмовитися від куріння і вживання алкоголю. Інакше відновний період може ускладнитися і затягнутися.


Ще один важливий момент, який треба згадати в розмові з лікарем – чи не планується сильне схуднення. Людина, налаштована зменшити свої обсяги, повинна відмовитися від операції, через її марність. Після схуднення шкіра знову буде звисати. 

ЯК ПРОХОДИТЬ ОПЕРАЦІЯ

Триває армліфтинг від півтори до двох з половиною годин – в залежності від обсягу хірургічного втручання. Наркоз – тільки загальний, з повною втратою чутливості. Пацієнта вводять в глибокий сон за допомогою інгаляції або внутрішньовенної ін'єкції.

ЕТАПИ БРАХІОПЛАСТИКИ

1. Розріз на внутрішній стороні передпліччя – від ліктя до пахви.


2. Видалення надлишків жиру.


3. Ліфтинг м'яких тканин.


4. Видалення надлишків шкіри.


5. З'єднання надрізу косметичним швом.


6. Пов'язка з еластичних бинтів.


Залежно від масштабу хірургічного втручання лікар вибере один з трьох можливих надрізів.


1. Т-образний – найпоширеніший, його використовують при дуже обвислій і в'ялій шкірі. Його недолік в тому, що після операції залишається видимий рубець. Але операція дозволяє зробити красивими руки навіть тим, кому не можна проводити ліпосакцію.


2. S-подібний, який залишає менш помітний шрам.


3. Міні-брахіопластика – маленькі надрізи в пахвовій западині, через які видаляється жир шляхом вакуумного відсмоктування. Після загоєння такий шов буде практично непомітним. Але розраховувати на цей варіант можуть тільки пацієнти з легким обвисанням шкіри.


Якщо хочеться вдосконалити зовнішній вигляд не тільки плечей, можна домовитися з пластичним хірургом про комплексну операцію. Заодно підтягнути шкіру на спині, зробити абдомінопластику і підкоригувати груди. Разом із зайвим жиром і шкірою брахіопластика позбавить від пігментних плям і інших косметичних недоліків.

ІНШІ ВАРІАНТИ КОРЕКЦІЇ

Процес провисання шкіри тільки почався, але вже налякав? У сучасної медицини є пропозиції для тих, хто не хоче чекати, поки руки остаточно перетворяться на «крила кажана». Щадні методи:


1. Ліпоскульптура, яка дозволяє лікарю відчути себе «скульптором». У зоні, що вимагає корекції, жирові відкладення перерозподіляють так, що шкіра і тканини знову виглядають пружними і гладкими.


2. Нитяне армування, яке дозволяє зміцнити тканини під шкірою через мікронадрізи за допомогою біологічно сумісних ниток з вузликами, насічками з поліпропілену або молочної кислоти.

РЕАБІЛІТАЦІЯ

Після операції пацієнта залишають в стаціонарі під наглядом лікарів. Якщо не буде ніяких ускладнень, то тільки на добу. Але неприємні відчуття триватимуть довше – мінімум три-чотири дні. Варто заздалегідь запастися знеболюючими засобами і морально підготуватися до того, що хворобливі відчуття будуть турбувати близько місяця.


Через десять-чотирнадцять днів лікар оцінить процес загоєння і зніме шви. Зазвичай до цього часу набряклість вже спадає, а синці – світлішають.


Але носити відкриті сукні поки рано. Шов посвітлішає і стане не таким помітним приблизно через півроку. Прискорити цей процес допоможуть спеціальні мазі для розсмоктування рубців.


Якщо при всіх стараннях хірурга і правильному догляді за швом рубець вийшов некрасивим і грубим, можна звернутися за допомогою до естетичної косметології. Існують спеціальні процедури, які зроблять шов менш видимим.


Сидіти сиднем після брахіопластики ніхто, звичайно, не закликає. Але обмежити себе в деяких розвагах все ж таки доведеться. На півтора місяця після операції на руках треба буде відмовитися від будь-яких фізичних навантажень і занять спортом. Не можна ходити в сауну, солярій і басейн.


Зате пропишуть лікувальну фізкультуру – з перших днів після операції. Це поліпшить результат лікування.


Доведеться потерпіти і компресійні пов'язки або рукава. Вони доставляють чимало незручностей – з цим не посперечаєшся. Але заради красивих рук на наступні п'ять-десять років, саме стільки повинен зберігатися ефект від операції, два місяці можна і потерпіти.


Після того, як лікар дозволить зняти компресійний рукав, рубці краще прикрити хірургічним скотчем. Він додатково стягує краї розрізу і вони швидше загоюються, а шрам залишиться мінімальним. В цілому реабілітаційний період може тривати три-чотири місяці.


Точну гарантію на все життя жоден лікар не дасть. Зазвичай біля 10 років після брахіопластики руки виглядають підтягнуто, а шкіра – пружно. Але хто знає, що станеться після вагітності або після несподіваного сильного набору ваги, гормонального збою організму ...

НЕДОЛІКИ ПРОЦЕДУРИ

При безлічі плюсів брахіопластика може мати для пацієнта і неприємні наслідки. Заспокоює, що їх небагато. І виникають вони найчастіше після знайомства з інструментами і руками некомпетентного хірурга або анестезіолога.


Ось можливі проблеми:


• Некроз або інфікування через порушення правил антисептики при роботі з відкритою раною, погано дезінфікованим хірургічним інструментом.


• Важкий вихід з наркозу через неправильно розрахованої дози.


• Негативний вплив препарату анестезії на організм в цілому.


• Сірома – скупчення серозної рідини в місці операційної рани через пошкодження великої кількості лімфоїдних капілярів.


• Порушення лімфообігу і кровотоку через надмірно велике видалення шкіри.


• Виникнення грубих, естетично некрасивих рубців.


• Асиметрія рук.

ЦІНА ПИТАННЯ

Вартість брахіопластики складається з декількох складових:


• Складнощі і обсяг хірургічного втручання.


• Розташування і пафосність клініки.


• Кваліфікація спеціаліста.


Кращий спосіб заощадити на Брахіопластиці – доглядати за руками з молодості і не доводити справу до операції. Шкіра подякує за контрастний душ, зволожуючі і живильні креми. Красивими руки зроблять заняття спортом, плавання і масаж.