Упс!
Сторінка не підтримує цей браузер. Відкрийте її в сучасному браузері, наприклад , чи .

Що таке холангіокарцинома та фактори ризику розвитку цього захворювання

Що таке холангіокарцинома та фактори ризику розвитку цього захворювання


Холангіокарцинома — це досить рідкісне, але важке онкологічне захворювання жовчовивідних шляхів, як внутрішньопечінкових, так й позапечінкових, із достатньо невисокою виживаністю без належного лікування, особливо хірургічного, включаючи трансплантацію печінки. Холангіокарциноми складають близько 3% від усіх злоякісних пухлин шлунково-кишкового тракту, з яких найпоширенішим (95%) гістологічним типом є аденокарциноми.

Холангіокарцинома діагностується частіше у чоловіків, ніж у жінок. Найчастіше цей тип злоякісних новоутворень діагностується у осіб віком 50 - 70 років. У пацієнтів із первинним склерозуючим холангітом холангіокарциному можуть діагностувати у віці до 30 років.

Фактори ризику холангіокарциноми. 

Найбільший ризик з розвитку холангіокарциноми мають пацієнти із первинним склерозуючим холангітом — він спричиняє запалення жовчовивідних шляхів, що призводить до їхнього фіброзу (проростання сполучною тканиною) та подальшого розвитку стриктур (звуження). Цей ризик оцінюється по даним досліджень у 15%, що вважається досить високим показником. Саме тому такі пацієнти повинні бути під ретельним спостереженням лікарів та проходити регулярні обстеження з метою раннього виявлення ознак злоякісного процесу. 

Іншими факторами ризику розвитку холангіокарциноми є:

  • хронічні вірусні гепатити В та С;

  • цироз печінки;

  • хронічний гепатолітіаз (наявність камінців у внутрішньопечінкових протоках);

  • кісти загального жовчного протоку — холедоха;

  • різні паразитарні захворювання печінки.


З холангіокарциномою слід звертатитися до висококвалфікованих спеціалістів у галузі онкології, хірургії підшлункової залози, печінки та жовчовивідних шляхів та трансплантації, якими є лікарі універсальної клініки «Оберіг» (м. Київ). Центр обладнаний найновітнішим діагностичним обладнанням, а лікарі Центру володіють найвищим рівнем екпертизи у лікуванні захворювань печінки, жовчовивідних шляхів, підшлункової залози та  злоякісних новоутворень цих органів.

У Центрі хірургії підшлункової залози та трансплантації  універсальної клініки «Оберіг» (м. Київ) накопичений значний практичний досвід лікування пацієнтів із холангіокарциномою, й тому ми радимо звернутися до лікарів-онкохірургів та лікарів-трансплантологів із метою отримання якісної медичної допомоги.

Керує Центром провідний український лікар-онкохірург, лікар-трансплантолог, лікар-хірург Олег Геннадійович Котенко — доктор медичних наук, професор, лауреат Державної премії України у галузі науки та техніки (2008).

Саме йому довіряють життя та здоров’я пацієнти зі складною онкологічною патологією печінки та жовчовивідних шляхів, підшлункової залози вже понад 25 років.


Телефонуйте: 044 521 30 03

Або записуйтесь на консультацію на сайті: https://oberig.ua/ru/doctor/kotenko-oleg-gennadiiovic-42