VII Міжнародна науково-практична конференція «Нове обличчя гінекологічної хірургії»: наш внесок в розвиток та вдосконалення української медицини
14 грудня 2015
14 грудня 2015
Починаючи з 2009 р., Універсальна клініка «Оберіг» щорічно проводить Міжнародну науково-практичну конференцію «Нове обличчя гінекологічної хірургії». Конференція присвячена пам’яті Анатолія Федоровича Єфименка, першого керівника Центру здоров’я жінки Універсальної клініки «Оберіг», який повернув здоров’я тисячам пацієнток і передав знання десяткам учнів.
За ці роки охоплено практично всі актуальні теми гінекологічної хірургії. Конференція крокує в ногу з найновішими досягненнями сучасної медицини, і передові малоінвазивні технології одразу же потрапляють в порядок денний.
Лікарі розвиваються як спеціалісти лише в спілкуванні з колегами та постійному обміні досвідом. Конференція «Нове обличчя гінекологічної хірургії» надає безцінну можливість навчатися у світил медицини. Вона відкриває лікарям-гінекологам хірургічні методи, які використовуються в країнах з прогресивною медициною.
VII Міжнародна науково-практична конференція «Нове обличчя гінекологічної хірургії» відбулася 10-11 грудня 2015 р. в конференц-залі готелю «Космополіт». Конференцію відвідали більше 200 лікарів. Зібралась надзвичайно зацікавлена, мотивована аудиторія, яка прагне нових знань.
На Міжнародній конференції виступили експерти з європейських країн: Реваз Бочорішвілі (доктор медицини, керівник міжнародного центру ендоскопічної хірургії та урології (CICE), м. Клермон-Ферран, Франція), Томаш Пашковський (д.мед.н., професор, керівник 3-ої кафедри та Клініки гінекології медичного університету в Любліні, Польща), Жан-Люк Пулі (доктор медицини, професор кафедри та керівник напрямку ЕКЗ відділу акушерства, гінекології та репродуктивної медицини Університетської клініки та Університету д’Овернь, Клермон-Ферран, Франція), Томас Рьомер (професор Кельнського Університету, голова департаменту акушерства і гінекології в університетській клініці Weyertal, член Німецького товариства гінекологічної ендоскопії, Німецької асоціації менопаузи, засновник Європейської ліги ендометріозу, Німеччина), Антоніо Сетубал (доктор медицини, керівник акушерсько-гінекологічного відділення малоінвазивної та роботизованої хірургії Hospital da Luz, директор Hospital da Mulher, керівник Центру ендометріозу та безпліддя, Лісабон, Португалія).
В конференції взяли участь українські спікери: Наталя Рожковська (д. мед.н., професор кафедри акушерства та гінекології № 1 Одеського Національного медичного університету), Тетяна Татарчук (чл.-кор. НАМН України, д.мед.н., професор, завідуюча відділенням ендокринної гінекології НДІ ПАГ НАМН України).
Свої доповіді представили спеціалісти Універсальної клініки «Оберіг»: Микола Мендель (к.мед.н., доцент кафедри загальної та невідкладної хірургії НМАПО ім. П.Л. Шупика, завідуючий відділенням загальної та абдомінальної хірургії Універсальної клініки «Оберіг», координатор по хірургії тренінгового центру «ЕНДОФРС»), Зоя Савіна (к.мед.н., керівник Центру здоров’я жінки Універсальної клініки «Оберіг»).
Виступи були присвячені хірургічному лікуванню трубного безпліддя, міоми матки, ендометріозу у жінок, які планують в майбутньому вагітність. Об’єднуюча для всіх доповідей ідея полягала в тому, що втручання повинні бути щадними та безпечними, з мінімальними пошкодженнями здорових тканин.
Незважаючи на те, що конференція називається «Нове обличчя гінекологічної хірургії», також розглядались консервативні методи лікування, які дозволяють уникнути операції або полегшити її проведення. Адже найважливіше – це інтереси жінки, а також її прагнення до материнства.
Як завжди, велика увага приділялась практичній частині. Під час конференції відбувалися прямі трансляції хірургічних втручань з операційних Універсальної клініки «Оберіг». Лікарі побачили на власні очі, як працюють кращі європейські хірурги, а також отримали можливість задати свої запитання.
Експерти, які брали участь в конференції, з радістю відмітили, що рівень аудиторії значно виріс. Гінекологія займає лідерську позицію в лапароскопічній хірургії, і українські спеціалісти в цій сфері постійно розвиваються і вдосконалюються.
Наприкінці було проведено анкетування з метою визначення тематик, які викликають у слухачів найбільше зацікавлення. Наступна конференція «Нове обличчя гінекологічної хірургії» відбудеться 7-9 грудня 2016 р. і буде присвячена методам лікування, обраним в результаті опитування.