Лапароскопічна спленектомія (видалення селезінки) у дітей у клініці «Оберіг»
13 лютого 2014
13 лютого 2014
Спленектомія – оперативне втручання з приводу видалення селезінки – непросте об’ємне оперативне втручання, що виконують переважно у дітей при ряді захворювань системи крові, кистах, травмах селезінки тощо.
Важко уявити, але близько 10 років тому єдиним доступним методом видалення селезінки була відкрита, об’ємна, травматична операція, що лишала після себе величезний рубець через весь тулуб. Післяопераційний рубець, що залишається з дитиною на все життя, росте разом з нею, часто стає джерелом поневірянь з приводу власної зовнішності, особливо, якщо мова йде про дівчат.
На щастя, медицина не стоїть на місці і вже сьогодні пропонує маленьким пацієнтам лапароскопічну (малоінвазивну) методику при таких видах операцій. Переваги таких операцій для маленьких пацієнтів очевидні: замість величезного шраму на все життя – кілька невеликих проколів в зоні пупку, замість 7-10 днів відновлення після відкритої операції – 1-2 дні проведених в стаціонарі після лапароскопічного оперативного втручання.
Численні дослідження доводять, що в наслідок лапароскопічних спленектомій виникає на порядок менше ускладнень, в порівнянні з відкритими (лапаротомними) операціями. Крім того, час проведення самої операції при лапароскопії менший у порівнянні з відкритими оперативними втручаннями, а відповідно зменшується час перебування дитини під загальною анестезією (наркозом).
В умовах Центру інноваційних технологій в дитячій хірургії та урології клініки «Оберіг» лапароскопія, як метод видалення селезінки, є опцією першого вибору як для дитячого хірурга, так і для маленького пацієнта. Ми одними з перших в нашій державі почали виконувати спленектомію з використанням малоінвазивних технологій і продовжуємо переконуватися у чисельних перевагах даної методики. Безперечно, головною з них залишається відсутність післяопераційних шрамів та болю у дитини після операції, значне зменшення терміну перебування у стаціонарі.
На цьому фото маленька пацієнтка нашого провідного фахівця, лікаря дитячого хірурга, О.С. Годіка, після проведення лапароскопічної спленектомії з приводу гемолітичної анемії. Дивлячись на фото, важко собі уявити, що після операції минув 1 тиждень, адже дитина виглядає абсолютно здоровою та щасливою, немає шраму на боці. Такі фото є красномовнішими за будь-які інші слова, адже кожен із нас бажає уберегти власну дитину від «автографа» хірурга у вигляді шраму на все життя.
Вашій дитині рекомендували оперативне втручання, переконайтеся, що Ви знаєте про всі доступні методики виконання операцій, адже тільки так, Ви зможете обрати для дитини найкращу альтернативу. Звертайтесь до дитячих хірургів та урологів універсальної клініки «Оберіг», телефонуйте (044) 521 30 03