Променева терапія в онкології
26 січня 2021
26 січня 2021
Хвороба, яка збирає навколо себе багато міфів і страхів, насправді живе з людством дуже давно (перші згадки датуються близько 1600 р. ДО нашої ери). Сьогодні на її дослідження спрямовані чи не найбільше ресурсів медичної спільноти. Ми живемо в еру прогресу в боротьбі з онко: зараз ці захворювання раніше й краще діагностуються, а відтак краще піддаються лікуванню.
Підхід до лікування онкологічних захворювань включає хірургічні втручання, хіміотерапію, імунотерапію, променеву терапію.
Променева терапія (радіотерапія) використовує високоенергетичні частинки, щоб зробити розриви в ДНК ракових клітин, аби знищити чи пошкодити їх так, що вони більше не можуть неконтрольовано ділитися.
Лікування раку шляхом уповільнення або зупинки росту пухлини. Іноді лікар може запропонувати пройти променеву терапію, щоб зменшити пухлину перед операцією, або - після операції, щоб пухлина не поверталася. Або ж використати для лікування лише цей метод. Або в поєднанні з хіміотерапією.
Проводиться радіотерапія на лінійному прискорювачі - апараті, який спрямовує радіаційні промені на ракову пухлину з багатьох сторін. Прискорювач обертається навколо пацієнта, однак він не торкається до тіла, а лише направляє випромінювання в конкретну його ділянку. Для аналізу зображень та прицільного лікування пухлини конкретної форми апарат використовує комп’ютерні програми.
У клініці “Оберіг” працює команда Центру променевої терапії: онколог, лікар з променевої терапії Ольга Сілаєва, а також медичні фізики, лаборанти, медсестри, адміністратор. Терапія проводиться на одному з кращих у світі лінійних прискорювачів Varian TrueBeam STx. Завдяки роботі Центру променевої терапії й сучасному обладнанню ми маємо можливість лікувати пухлини будь-якої форми й локалізації, суттєво мінімізуючи побічні ефекти зменшуючи тривалість сеансів, - і як результат досягати безпрецедентної ефективності променевої терапії.