Упс!
Сторінка не підтримує цей браузер. Відкрийте її в сучасному браузері, наприклад Google Chrome, Firefox чи Microsoft Edge.

Урогінеколог

Урогінеколог
Про напрям
Лікарі
Про напрям

Запис на прийом +38 044 521 30 03.

Порушення сечовипускання – патологія, що зустрічається дуже часто. В Україні цими захворюваннями страждає близько 40% жінок у віців 35-60 років. Точні дані важко привести через складність збору даних (про ці проблеми хворі стараються не говорити). За кваліфікованою допомогою звертається ще менша кількість жінок. В більш молодому віці (17-25 років) близько 50% жінок страждають частим сечовипусканням, а 15-16% різними типами нетримання сечі. Порушення сечовипускання з’являються в результаті різноголосся нервового контролю над функціями сечового міхура та роботи його сфінктерів.

Нетримання сечі – це мимовільне виділення сечі, що не піддається вольовому керуванню. Це достатньо розповсюджене захворювання, яке супроводжується психоемоційними порушеннями. Через постійне застосування прокладок, неприємний запах порушується соціальна адаптація хворої та значно погіршується якість життя. Рано чи пізно цей стан не дасть можливість хворій «вийти з дому». В світі більше ніж 200 мільйонів жінок страждають на нетримання сечі.

Причини виникнення нетримання сечі доволі різні. Найчастіше нетримання сечі виникає із-за цілого комплексу причин:

 1. Зміни з боку центральної чи периферійної нервової системи, які супроводжуються порушенням функції тазових органів (травми спинного мозку, порушення кровообігу чи запальні процеси в спинному мозку, розсіяний склероз, цукровий діабет, пухлини, вади розвитку).

 2. Порушення анатомічних взаємовідношень тазових органів (сечового міхура, сечовипускного каналу із іншими органами тазового дна) чи порушення функції їх нервових рецепторів. Ці стани виникають після ускладнених пологів, операціях на органах тазового дна, при великих навантаженнях, ожирінні, хронічних запальних процесах. Нормальний сечовипуск забезпечує сечовий міхур, сечовипускний канал, їх м’язовий апарат, а також фасції, м’язи та зв’язки, які утримують сечовий міхур і формують тазове дно.

 3. Клімакс. Гормональна перебудова, що виникає під час клімаксу, викликає старіння тканин, атрофію та витончення слизових оболонок сечостатевих органів, м’язів, зв'язок тазового дна, що, в свою чергу, сприяє нетриманню сечі.

Виділяють 3 основних типи нетримання сечі у жінок:

 1. Стресове нетримання сечі - при напруженні (сміх, чхання, кашель, фізичні навантаження) - 27-64%;

 2. Імперативне (ургентне) нетримання сечі - мимовільна втрата сечі при невтримному потягу до сечовипускання (часте денне та ночне сечовипускання, різкий потяг до сечовипускання, ефект «падаючої води») - 9-20%;

 3. Комбіноване нетримання сечі (змішане) - 5-12%.

В програму надання урогінекологічної допомоги клініки входить:

 1. Лікування будь-яких порушень сечовипускання (нетримання сечі, часте сечовипускання, болісне сечовипускання, біль в ділянці сечового міхура та геніталій).

 2. Лікування запальних захворювань.

 3. Урологічне обстеження жінок перед планованою вагітністю та подальше спостереження під час вагітності та після пологів.

Лікарі
Роздобудько Ігор Михайлович Роздобудько Ігор Михайлович
 • Лікар-уролог
 • Заслужений лікар України
 • 27 років медичного стажу
Урогінеколог Чому "Оберіг"?

Спеціалістів в області урогінекології дуже мало, а медичних установ, де приділяють велику увагу даному розділу медицини, ще менше. У нашій клініці урогінекологія – один із приоритетних напрямків. Завдяки тому, що клініка «Оберіг» є багатопрофільною, є всі можливості розвивати та впроваджувати в медичну практику новітні (світові) досягнення щодо діагностики та лікування урогінекологічної патології.

Запис на прийом +38 044 521 30 03.

Отзывы наших пациентов
Ольга

14.10.2018

Роздобудько Игорь Михайлович

Здорово, що є такі Лікарі, яким важливі люди; які вкладають свої сили, щоб інші були здоровими, Лікарі з добрим серцем і золотими руками. Для мене було великою удачею потрапити сам...

Пономаренко Антонина Петровна

23.05.2015

Роздобудько Игорь Михайлович

Нам дуже пощастило, що ми лікувались у Ігоря Михайловича Повагу потрібно завоювати і йому це вдалось своїм професіоналізмом, уважністю та добрим ставленням до своїх пацієнтів. Він ...

Анастасія

17.01.2014

Роздобудько Игорь Михайлович

Величезна вдячність Вам за моє видужання та за Ваш професіоналізм. Знайти в Україні лікаря, якому довіряєш - це велика удача і щастя:). Дякую Вам! Також спасибі клініці за ставл...