Упс!
Сторінка не підтримує цей браузер. Відкрийте її в сучасному браузері, наприклад Google Chrome, Firefox чи Microsoft Edge.

Лапароскопія

Лапароскопія

Нарівні з гістероскопією не меншою популярністю в клініці «Оберіг» користується ще одна малоінвазивна методика - лапароскопія. Головною перевагою лапароскопії є можливість виконання великих оперативних втручань з мінімальним пошкодженням тканин, що в свою чергу скорочує тривалість відновлення після операції (в деяких випадках навіть до одного-двох днів). При лапароскопії ймовірність виникнення ускладнень при операції та після неї зменшується, оскільки хірургічні інструменти практично не стикаються з органами, які не підлягають оперуванню.


Поширеність лапароскопії набирає обертів, і вже в тисячах клінік по всьому світові широко використовують даний метод. Лапароскопія неможлива без інноваційного обладнання, яке дозволяє не тільки з точністю робити надрізи і виконувати оперативне втручання, а й моніторувати сам процес, щоб уникнути помилкових дій хірурга. Однак безпечною методика лапароскопії може бути лише в руках професіоналів: людей, які пройшли тривале навчання і вже мають досвід використання даної методики.


Клініка «Оберіг» - не виняток у списку інноваційних медичних установ, де всі оперативні втручання проходять в умовах інтелектуальної операційної OR1 ™ виробника KARL STORZ. Крім того, лапароскопія в клініці «Оберіг» дозволяє не тільки виконувати операції, з метою безпосереднього лікування, а й допомагає у визначенні діагнозу там, де інші методи дослідження не дали відповіді на питання лікарів.


Що таке лапароскопія?


Лапароскопією називають один з методів діагностики і хірургічного лікування, новизна якого полягає в малоінвазивному хірургічному втручанні. При лапароскопії всі хірургічні маніпуляції проводять через маленький (близько 10-15 мм) отвір в черевній порожнині спеціальними інструментами під візуальним контролем за допомогою ендоскопа (телескопічної трубки з відеосистемою). Незалежно від обсягу оперативного втручання виконання гінекологічних операцій ендоскопічним доступом в наші дні стає загальноприйнятим. Ті операції, які раніше вимагали обов'язкового розсічення черева, сьогодні можуть виконуватися за допомогою ендоскопічних інструментів.


За визначенням ВООЗ (Всесвітньої Організації Охорони здоров'я) лапароскопія є "золотим стандартом" у діагностиці та лікуванні подружніх пар з безпліддям.


Які операції можна провести лапароскопічно?


Обсяг оперативних втручань лапароскопічним доступом (проводяться в клініці «Оберіг»):

  • гістеректомія (екстирпація матки) з / без придатків;
  • лапароскопічно асистована вагінальна гістеректомія;
  • супрацервікальная (надпіхвова) ампутація матки з / без придатків;
  • діагностична лапароскопія при безплідді, синдромі тазового болю та ін;
  • консервативна міомектомія;
  • при патології яєчників і маткових труб (кісти, цистаденоми, синдром полікістозних яєчників, гідросальпінкс і т.д.);
  • лапароскопічні операції при гострих хірургічній станах, наприклад: апоплексії яєчників, позаматкової вагітності (при цьому за допомогою ендоскопічних інструментів можливо не тільки видалення, а й збереження маткової труби, в якій розвивається ектопічна вагітність, і, як наслідок, жінка може зачати дитину) і ін;
  • лапароскопічна аднексектомія і багато іншого.


При яких захворюваннях можна провести лапароскопію?


Що стосується лапароскопії, то тут діє та ж класифікація, що і у всій хірургії в цілому, а це означає, що оперативне втручання може бути плановим, яке включає попередню підготовку до операції, і екстреним (ургентним), коли мова йде про збереження життя пацієнта.


Показання до планової операції


  1. Трубне і перитонеальне (різні форми) безпліддя
  2. Стерилізація
  3. Кісти і пухлини яєчників
  4. Ендометріоз
  5. Синдром полікістозних яєчників
  6. Вроджені або післяпологові пороки формування внутрішніх статевих органів
  7. Синдром хронічного тазового болю, походження якого не встановили;
  8. Міома матки (https://oberig.ua/diseases/mioma-matki/ ) (проводяться консервативна міомектомія, екстирпація або ампутація матки з / без придатків).
  9. Рецидивуючий гіперпластичний процес ендометрію
  10. Поєднана доброякісна патологія матки (міома матки, внутрішній ендометріоз, гіперпластичний процес ендометрію)

Показання до екстреної операції

  1. Позаматкова вагітність.
  2. Апоплексія яєчника.
  3. Розрив кісти яєчника.
  4. Перекрут придатків матки.
  5. Ускладнення доброякісного утворення матки: відмирання пухлини, перекручування фіброміоматичного вузла, геморагії);
  6. Кровотеча, обумовлена аденоміозом.
  7. Гострі захворювання маткових придатків із запальним процесом.
  8. Диференціальна діагностика між гострою гінекологічною та іншою хірургічною патологією.

Які переваги та недоліки лапароскопії?


У наш час лапароскопічний доступ розглядають, як доступ вибору. І це завжди необхідно враховувати лікарю при ухваленні рішення про метод оперативного лікування, оскільки при деяких діагнозах абдомінальний доступ залишається більш правильним рішенням.


Лапароскопія є малоінвазивним хірургічним методом у слідстві чого має переваги, а саме, зниження частоти ускладнень від хірургічних втручань, більш швидке післяопераційне відновлення і скорочення часу перебування в стаціонарі пацієнток через меншу травматичність і більш ранню активізацію хворих (у нашій клініці в середньому 1-2 дні, залежно від характеру захворювання та обсягу хірургічного лікування); зменшення частоти післяопераційного спайкового процесу, тромбоемболічних ускладнень і т.д., зменшення хворобливих відчуттів в післяопераційному періоді (завдяки маленьким розмірам розрізу), і що важливо для жінок - естетичні переваги - відсутність великих рубців, які залишаються при абдомінальних операціях. До того ж, ендоскопічна апаратура надає хірургу можливість візуалізації зони операції майже як під мікроскопом, тому що сучасна оптика ендоскопів збільшує зображення до 40 разів, завдяки чому з'являється можливість діагностики та одночасного усунення певних патологій.


І, підбиваючи підсумок, можна сказати, що пацієнтки швидше повертаються до свого звичного ритму життя. Недоліки лапароскопії зводяться до ускладнень, які можуть виникнути при будь-якому хірургічному втручань і анестезіологічному супроводі.


Основна мета нашої роботи - збереження здоров'я жінки і її репродуктивної функції як можна довше. У клініці «Оберіг» проблеми будь-якої складності в області акушерства та гінекології будуть вирішені на найвищому рівні із застосуванням найсучасніших методик, які використовуються в кращих клініках світу. Вибираючи метод оперативного втручання, пам'ятайте що в сучасній медицині вже є малоінвазивна альтернатива - гістеро-і лапароскопія! Телефонуйте:

(044) 521 30 03