Упс!
Сторінка не підтримує цей браузер. Відкрийте її в сучасному браузері, наприклад Google Chrome, Firefox чи Microsoft Edge.

Реконструкція грудей

Реконструкція грудей

Реконструкцією грудей називається процес відновлення тканин передньої стінки живота або спини. Також в залежності від ситуації до цього процесу відноситься реконструкція другої молочної залози, яка полягає у формуванні необхідної форми. Як правило, відновленню піддається місце видалення молочної залози, де розташовується підшкірний жир і є необхідна «кількість» шкіри.

Також до цієї процедури варто віднести повернення колишнього обсягу тканин біля молочної залози. Здійснювати таку процедури доводиться в разі невдалої операції на грудях. Дуже часто лікарям доводиться повертати форму молочної залози поблизу грудного м'яза. Відновлення може займати кілька послідовних хірургічних втручань.

ХІРУРГІЧНІ ЗАХОДИ ЩОДО ВІДНОВЛЕННЯ

У медицині є маса прийомів з області хірургії, які допомагають здійснити реконструкцію грудей. Найчастіше фахівці використовують такі:

• Ліпомоделювання.

• Застосування еспандерів ендопротезів.

• Татуаж в області ареоли.

• Переміщення наявної шкіри.

• Полірування шрамів за допомогою лазера.

З огляду на таке розмаїття варіантів, варто відзначити, що здійснення будь-яких процедур вимагає від хірурга маси корисних навичок. Тільки кваліфіковані співробітники лікарень займаються подібними процедурами. При наявності необхідної кількості досвіду і знань можна вдало задіяти одну з методик. Як правило, результатом стає якісне відновлення, яке візуально складно відрізнити від натуральних грудей.

В ЯКИХ СИТУАЦІЯХ РЕКОНСТРУКЦІЯ – ЦЕ ВИХІД?

Найбільш важкою проблемою для жінки є вроджена або придбана з часом відсутність молочної залози. Причому така неприємність впливає на людину найбільше в психологічному плані. Як правило, саме дискомфорт від того, що жінка перестає бути схожа на всіх інших, стає поштовхом до проведення операції. Реконструкція грудей допомагає повернутися до нормального життя і забути про кошмари, які були раніше.

Дуже часто звертатися до хірургів доводиться після мастектомії. Після цього захворювання можна не тільки втратити молочну залозу, але отримати і інші неприємності. Наприклад, поширеною проблемою жінок виявляється дисбаланс навантаження. Перш за все, він помітно впливає на спину, тому що в місці, де молочна залоза залишилася, навантаження очевидно буде більше.

СЕРЙОЗНІ ПРОБЛЕМИ

Після видалення молочної залози найбільше проблем виникає з опорно-руховим апаратом. Можуть з'явитися вторинні зміни кістково-суглобової системи. Вони безпосередньо пов'язані з дисбалансом навантаження, тільки в даній ситуації можуть спричинити за собою викривлення хребта і погіршення постави. Появу опущених плечей також варто віднести до поширених проблем.

Якщо вам здається, що порушення форми хребта і положення тіла в цілому – це не страшно, то ви дуже сильно помиляєтеся. Насправді зміни в опорно-руховій системі приводять до порушення роботи певних органів. Як правило, страждати починають серце і легені. Відповідно варто серйозно розглядати процедуру реконструкції грудей, адже тільки вона здатна повернути нормальний фізичний і психологічний стан жінки.

РІЗНИЦЯ МІЖ ПЛАСТИЧНИМИ ОПЕРАЦІЯМИ

Багато жінок вважають, що відновлення молочних залоз у всіх відбувається однаково. Але це зовсім не так, операції по реконструкції завжди різняться, і це залежить від цілого ряду критеріїв. Перш за все, лікарі звертають увагу на ступінь розвитку раку. Саме від цього фактора доведеться відштовхуватися у вирішенні питання про видалення певної кількості тканин.

Найбільш простим варіантом операції є локальне видалення новоутворення, при якому зберігається здорова частина молочної залози. Єдиним мінусом в такій ситуації є поява втягнутих рубців. Вони з'являться на місцях видалення утворень і швидше за все в майбутньому просто зникнуть. При необхідності, після періоду відновлення, можна звернутися до хірурга, щоб видалити рубці косметичним чином.

РАДИКАЛЬНІ ЗАХОДИ З ВИДАЛЕННЯ

Також пацієнтам часто видаляють повністю всю тканину молочної залози. Для відновлення грудей в подальшому такий варіант є найбільш оптимальним. В результаті хірургу буде простіше відтворити груди, використовуючи мінімальну кількість ресурсів. Проте, такі кардинальні заходи з видалення молочних залоз сьогодні використовуються вкрай рідко.

У ситуаціях з різким поширенням метастазів хірурги вдаються до повноцінного видалення грудного м'яза, молочної залози і підшкірних жирових відкладень. Також доводиться прощатися з лімфатичними вузлами і судинами, до яких здійснюється приплив лімфи. На щастя, дана процедура дозволяє практично на 100% позбутися від раку, але в результаті жінку чекає тривалий період реабілітації. Щоб реконструювати груди після подібних маніпуляцій звертатися варто виключно до професіоналів.

ПРОЦЕДУРА ВИДАЛЕННЯ

Кілька років тому в кожній клініці керувалися правилом, що спочатку відбувається видалення молочної залози, і тільки через рік варто приступати до її відновлення. У наш час деякі хірурги старого гарту досі роблять саме так і навіть не слухають побажання пацієнток, які просто не в змозі так довго чекати. Психологічний тиск на жінку без грудей занадто великий, і впоратися з ним, на жаль, можуть одиниці. Причина, по якій фахівці відтягували реконструкцію на такий тривалий час, полягає в уникненні рецидиву раку.

Проте сучасні технології та підходи до лікування дали можливість значно розвинути сферу реконструкції в хірургії. Сьогодні фахівці в основному роблять відновні операції разом з видаленням. Якщо у пацієнтки немає серйозних проблем зі здоров'ям, то вона може розраховувати на оперативну реконструкцію. Відповідно в наш час побороти рак молочної залози і відновити колишній вигляд своїх грудей стало трохи простіше, але це як і раніше дуже складно для пацієнток, перш за все з психологічної точки зору.