Відповіді на питання пацієнтів лікарки-гінеколога Анни Новосад
26 серпня 2014
26 серпня 2014
Питання:
Добрий день! Мені 26 років, одружена рік, вагітності не було. На даний момент затримка місячних складає 19 днів. Була на прийомі у лікаря, сказали, що вагітності поки не видно, поставили діагноз "дріжджовий кольпіт". Тест показує негативний результат. Підкажіть, хоча б приблизно, у чому може бути причина затримки місячних, якщо тест негативний. (З чоловіком не запобігаємося, бо дуже хочемо дитину)
Олена
Відповідь:
Менструальний цикл жінки досить чутливий до будь-яких змін, які можуть відбуватися в організмі. Причинами затримки менструації можуть бути як функціональні зміни (наприклад вагітність, різкі зміни ваги, так звана "акліматизація" і т.п.), так і інші не властиві здоровому організму стану, наприклад запальні процеси, кісти яєчників, гормональні збої і т.п .) Більш точно можна визначити після огляду гінеколога. Тест на вагітність не завжди є показовим, більш інформативний метод - це здача аналізу крові на ХГЛ.
Не відкладайте свій візит до гінеколога.
Питання:
Добрий день! Підкажіть, чи можна за раз зробити процедури гістеросальпінгографія і діагностична гістероскопія? Який вид знеболювання застосовується в цьому випадку?
Олена
Відповідь:
У нас в клініці гістеросальпінгографія і діагностична гістероскопія можуть бути виконані в один день. Обидві процедури проводяться в 1-й фазі менструального циклу (до 11-го д.м.ц.).
Діагностична гістероскопія може проводитись як без наркозу, так і під внутрішньовенним наркозом. Для гістеросальпінгографії наркоз не потрібно (при необхідності досить місцевого знеболювання).
Вид знеболювання обговорюється в кожному випадку індивідуально після консультації та огляду гінеколога.
Питання:
Добрий день, Анно Вікторівно. Найближчим часом я планую вагітність. Аналіз крові на фолієву кислоту показав результат 10.8. Чи потрібно мені додатково приймати преперат (коли починати і в яких дозах) чи ні, адже наскільки я знаю, надлишок фол. кислоти для вагітної це теж небажано? Завчасно дякую за відповідь.
Світлана
Відповідь:
Так, справді надлишок фолієвої кислоти, як і будь-якого іншого вітаміну небажаний.
Але під час вагітності рівень фолієвої кислоти знижується фізіологічно і саме тому рекомендується його додаткове вживання за 3-6 місяців до планованого зачаття. Зазначений вами результату відповідає нормі і відноситься до середнього діапазону референтних значень (4-20). Додатковий прийом фолієвої кислоти необхідний протягом 3х місяців до планованого зачаття в дозі, рекомендованій для профілактики розвитку дефектів нервової трубки у плода, тобто 0,4 мг / добу.
Питання:
Добрий день, Анно Вікторівно! Я на 8 тижні вагітності (якщо рахувати від першого дня останніх М). Мене замучив токсикоз, практично нічого не їм, в очах темніє. Чи можна медикаментозно (наприклад, крапельницею) провести детоксикацію організму? І скільки це буде коштувати? Заздалегідь дякую.
Поліна
Відповідь:
Ранній токсикоз, який найчастіше проявляється сильною нудотою і блювотою, в наслідок чого може виникати запаморочення, сильне падіння сил, вимагає обов'язкового медикаментозного лікування. Вам необхідна госпіталізація в стаціонар для проведення адекватної терапії та контролю Вашого стану і стану малюка. Період перебування в стаціонарі залежить від ефективності лікування, як правило триває не менше 5 днів.
Питання:
Добрий день! Мене цікавить процедура гістеросальпінгографія. Чи роблять її у Вас з наркозом (типу медикаментозного сну)? Чи можна записатися на прийом до лікаря і одразу у Вас зробити всі аналізи/обстеження для призначення даної процедури? Заздалегідь дякую!
Олена
Відповідь:
Гістеросальпінгографія не вимагає проведення внутрішньовенного наркозу. У нас ця процедура проводиться з місцевим знеболенням.
Оптимальні дні для проведення процедури це 7-11-й д.м.ц. Ви можете записатися на прийом і пройти всі необхідні обстеження за кілька днів до проведення процедури або напередодні менструації.