Ерозії шлунку – поверховий дефект чи глибинні проблеми?
30 травня 2012
30 травня 2012
За сучасними даними, ерозії – друга за частотою патологія шлунку та дванадцятипалої кишки. Ерозії є маловивченими патологіями, оскільки надійна та точна діагностика поверхових ушкоджень слизової оболонки стала можливою лише після впровадження в медичну практику фіброендоскопів та широкого застосування фіброгастроскопії. Зараз гастроентерологи-практики виявлять підвищений інтерес до методів діагностики та лікування ерозій шлунку.
Вже давно звернули увагу, що ерозії шлунку та дванадцятипалої кишки займають друге місце після виразкової хвороби, як причина шлунково-кишкових кровотеч. В середньому у 20-25% випадків гастроінтестинальних кровотеч є ерозивно-геморагічні зміни слизової оболонки гастродуоденальної системи.
Узагальнено ерозії можна розділити на 2 основні групи:
Ендоскопія верхніх відділів шлунково-кишкового тракту є основним методом діагностики поверхневих ушкоджень шлунку та дванадцятипалої кишки, а також їх ускладнень. За допомогою фіброендоскопа можна виявити різні типи ерозій, їх локалізацію та поширеність процесу. Правильна оцінка подібних змін – це складна задача. В першу чергу доводиться вирішувати, чи не є ерозії та пласкі зміни формою раннього раку шлунку, чи проявом лімфоматозу, хвороби Крона і т.д. При ендоскопії необхідно взяти біопсію з підозрілих ділянок слизової оболонки, самих дефектів; наступне морфологічне дослідження гастробіоптатів дозволяє уточнити діагноз. Тільки так можна претендувати на точно встановлений діагноз!
Гастроцентр Універсальної клініки «Оберіг» знаходиться на передовій лікування та діагностики захворювань шлунково-кишкового тракту в Україні. Крім практичної роботи центру, значна увага приділяється науково-практичній роботі, підтвердженням цього слугує активна підготовка керівника Гастроцентру – к.м.н., доцента, Соловйової Галини Анатоліївни, до захисту докторської дисертації. Тема докторської роботи носить суто практичну цінність, та була високо оцінена 28 травня на кафедральному захисті, як така, що вносить значні корективи в схеми діагностики та лікування ерозій шлунку зокрема. Практичний матеріал для роботи Галина Анатоліївна збирала протягом 11 років, в роботі описано 9 різних методів діагностики ерозій. Крім того, 4 роки практичної роботи на базі Універсальної клініки «Оберіг» дала можливість автору оцінити сучасні ендоскопічні та гістологічні методи діагностики ерозивних станів шлунку, оскільки Гастроцентр має у своїй структурі унікальний Патогістологічний центр, під керівництвом д.м.н. О.Г. Курик та відділення ендоскопії та малоінвазивної хірургії, під керівництвом к.м.н., В.О. Яковенко.
Ми щиро бажаємо Галині Анатоліївні Соловйовій гарного захисту докторської дисертації, очікуємо, що найближчим часом колектив клініки «Оберіг» поповниться ще одним доктором медичних наук!