Є різниця: старі й нові підходи до лікування гриж
16 вересня 2020
16 вересня 2020
Оперувати? Оперувати! Так скаже чи не кожен студент, бо так написано в класичних підручниках. Але між “старою” медициною й розумною медичною допомогою - принципом роботи нашої клініки - є різниця. Ми кажемо: єдиної рекомендації для всіх пацієнтів з таким діагнозом не існує і бути не може.
То чому ж рецепти “старої школи” такі однозначні? Чому ж обов’язково “різати”? Роками покоління лікарів у СРСР не мали особливого вибору:
Пострадянські традиції лікування гриж зазнали комерційного впливу: лікар у державній клініці часто залежав від “подяки”, яку отримає від пацієнта після операції. Це лише стимулювало лікарів завжди і відразу оперувати тих, хто звернувся з грижею. А популярність лапароскопічних операцій підштовхувала навіть до використання списаного обладнання й рестерилізації одноразових інструментів.
Якою ж є розумна медична допомога при грижах живота?
Ми лікуємо не грижу, а пацієнта. І важливою є кожна деталь: що саме турбує - біль, дискомфорт чи косметична складова? Яким є розташування, розмір грижі, час та причина виникнення? Вік пацієнта, супутні захворювання, чи займається спортом, чи пацієнтка вагітна і чи планує вагітність? Відповіді на кожне з цих питань впливатимуть на спосіб лікування. Зрештою можна підібрати навіть зручний для пацієнта час втручання.