Питання й відповіді про рак молочної залози
18 лютого 2021
18 лютого 2021
Рак молочної залози - один з найпоширеніших типів раку у жінок. У чоловіків також може розвинутися рак молочної залози, хоча це відбувається набагато рідше. У наш час цей діагноз не означає вирок - методи лікування раку молочної залози (РМЗ) розвиваються і вдосконалюються. Але треба розуміти, що для одужання дуже важлива рання діагностика!
Які причини РМЗ?
Причини раку молочної залози (як і інших типів, зрештою) не до кінця відомі науці. Дослідження виявили численні фактори ризику, включаючи гормональні, спосіб життя, навколишнє середовище, а також:
Вік
Особиста історія раку молочної залози, у сімейному анамнезі
Ранні менструації
Пізня менопауза
Перша вагітність після 30 років або жодної попередньої вагітності
Використання оральних контрацептивів
Наявність певних спадкових генетичних змін
Історія променевої терапії грудної клітки
Тривале застосування комбінованої гормональної терапії
Вживання алкоголю
Ожиріння після менопаузи.
Однак буває, що у деяких людей, які не мають факторів ризику, розвивається рак, а у інших, які мають фактори ризику, - ніколи.
Мамографії кожні 2 роки для жінок старше 55 років, якщо вирішили не дотримуватися щорічних скринінгів;
МРТ та мамографія для жінок із високим ризиком раку молочної залози.
Також слід знати, як повинні виглядати і відчуватися груди на дотик, - і негайно повідомляти лікарю про будь-які зміни.
Підступність раку полягає в тому, що на ранніх стадіях він перебігає безсимптомно. Далі симптоми можуть бути такі:
Утворення в грудях, яке тактильно відрізняється від оточуючих тканин;
Кров’янисті виділення з соска;
Зміна розміру або форми грудей;
Кірки, лусочки на соску та ареолі;
Сосок, що раніше виглядав нормально, стає впалим.
Існує вид раку молочної залози з нетиповими симптомами. Це запальний рак грудей, який викликає потовщення і набряк шкіри. Вона стає червоною та гарячою, може нагадувати по текстурі лимонну кірку.
Усе залежить від типу захворювання, стадії, розміру пухлини і чутливості клітин до гормонів. Зазвичай проводиться операція. Додатково може бути призначена хіміотерапія, радіотерапія, протигормональне лікування і таргетна терапія.
Операція
На ранніх стадіях хірургічно видаляється пухлина і оточуючі її здорові тканини (лампектомія). Видалення всієї молочної залози називається мастектомією. У наш час мастектомія проводиться рідко.
У клініці «Оберіг», як у Європі і США, використовується онкопластичний підхід, який передбачає збереження естетичного вигляду грудей. У випадку мастектомії пластична реконструкція може проводитися навіть одночасно із втручанням.
Променева терапія
Прицільне рентгенівське опромінення знищує ракові клітини, які залишились у тканинах грудей, - наш лінійний прискорювач дозволяє направляти опромінення, точно повторюючи форму пухлини й не пошкоджуючи здорові тканини.
Хіміотерапія
Необхідна, якщо рак має високу ймовірність повернення або поширення на інші органи. Може проводитися до або після хірургічного втручання.
Протигормональна терапія
Якщо ракові клітини мають рецептори до жіночих статевих гормонів естрогену (ER+) або прогестерону (PR+), після завершення основного курсу лікування призначається протигормональна терапія.
Таргетна терапія
Передбачає використання препаратів, націлених на «мішені», які притаманні виключно раковим клітинам. У деяких пацієнтів ракові клітини виробляють надмірну кількість білка HER2. Препарати таргетної терапії блокують HER2 і викликають загибель ракових клітин.
Дієтотерапія, лікування болю та онкологічна реабілітація - це деякі приклади допоміжних методів лікування, які можуть допомогти хворим на РМЗ зменшити вплив побічних ефектів лікування раку.
Клініка “Оберіг” забезпечує повний цикл лікування раку молочної залози - над цим працює мультидисциплінарна команда лікарів-мамологів, онкологів, брест-радіологів, онкохірургів, променевих і хіміотерапевтів, пластичних хірургів.
Джерело: https://cutt.ly/Hk7VOZB