Як працює стерилізаційне відділення в новому корпусі клініки «Оберіг»?
1 квітня 2020
1 квітня 2020
Миття рук і використання антисептиків – частина інфекційної безпеки. І хоча зараз люди в усьому світі почали більш прискіпливо ставитися до цього, лікарні дотримуються системи інфекційного контролю завжди.
Особливістю нового корпусу клініки “Оберіг” є розділення брудних та чистих потоків заради запобігання поширення інфекції. Сьогодні ми розповімо про залаштунки лікарні, куди не потрапляють пацієнти. Як працює принцип розділення брудних та чистих потоків на прикладі стерилізаційного відділення?
Різні зони стерилізаційного відділення мають підлогу різних кольорів – червоного, синього та зеленого. Інструменти рухаються з однієї частини в іншу ніби як на конвейері.
Червоний означає брудну зону. Сюди співробітники доставляють використані інструменти. З цієї частини неможливо потрапити в інші зони – це тупик. У червоній зоні інструменти готують до мийки, знезаражують, обробляють дезінфекційними розчинами, чистять та кладуть в мийні машини.
З мийної машини чисті інструменти потрапляють в інше приміщення – з синьою підлогою. У цій зоні інструмент пакують в пакети для стерилізації. Єдиний можливий шлях для подальшої “подорожі” інструменту – це автоклави (пристрої для обробки речей під дією високих температур і надлишкового тиску).
Після стерилізації інструменти з іншого боку автоклавів дістають у зеленій зоні. Автоклави видають чеки, на яких відмічається використаний режим стерилізації та інформація про те, що був проведений тест на стерильність.
Далі інструменти розподіляються по відділеннях – чистим ліфтом вони вирушають у стаціонар або передаються через окремі віконечка в поліклініку та операційний блок.
Таке планування стерилізаційного відділення та кольорова ідентифікація його зон гарантують, що забруднені та стерильні інструменти ніколи не будуть переплутані, а в клініці не буде поширюватися інфекція.