Як вберегти горло влітку і чи існує "літня ангіна"?
16 червня 2021
16 червня 2021
Будь-які запалення мигдалин виникають у людей частіше влітку або ж під час зміни сезонів весна-літо, літо-осінь. У цей період ризик захворіти вищий, однак такого діагнозу як літня ангіна не існує. Про це розповідає лікарка-терапевт Владислава Романюк.
Ангіна поділяється два види - вірусну і бактеріальну. Вірусна зустрічається набагато частіше. Зараження відбувається повітряно-крапельним шляхом від хворої людини. Цьому можуть сприяти переохолодження і загальне ослаблення імунітету, однак сам по собі холод (напої, морозиво, купання) не викликає захворювання.
Тип ангіни може визначити лікар. Якщо це вірусна ангіна, то достатньо симптоматичного лікування, а використання антибіотиків протипоказане. Коли є симптоми бактеріальної ангіни (а вона зустрічається набагато рідше) - такі як білий наліт на мигдалинах, різкий початок хвороби і висока температура, - лікар має провести тестування. І якщо наявність бактерій підтверджується, призначається антибактеріальне лікування.
Що потрібно робити для профілактики:
Водночас немає рекомендацій обмежити споживання холодної води або ж плавання у холодному морі. Ми не підхоплюємо вірус у воді; це лише може стати додатковою стресовою ситуацією. Також немає загальних порад стосовно того, як захистити дитину від хвороби. Адже вона хворіє не від холодного морозива у спеку, а від вірусу або бактерій, якими заразилася від хворого.
Важливо, щоб дитина з ранніх років росла сильною, з хорошим імунітетом. Для цього вона має загартовуватися і адаптуватися до різних обставин.
Лікарі кажуть: не потрібно зайвий раз кутати й оберігати дітей від навколишнього середовища. Іноді надмірна турбота може зіграти на шкоду.
Читати більше: https://fakty.com.ua/ua/lifestyle/zdorove/20210616-litnya-angina-chy-isnuye-vona-ta-yak-vberegty-gorlo-vid-tonzylitu/.