Упс!
Сторінка не підтримує цей браузер. Відкрийте її в сучасному браузері, наприклад Google Chrome, Firefox чи Microsoft Edge.

Комп'ютерна томографія (КТ): підготовка

Комп'ютерна томографія (КТ): підготовка

Що треба знати перед проведенням обстеження?

  • До початку обстеження необхідно надати направлення лікаря (якщо таке є), а також дані попередніх обстежень (заключення, цифровий носій) лікарю-рентгенологу.
  • Вагітним жінкам не рекомендується проводити КТ-дослідження через можливий ризик для плода, або проводити його тільки при наявності життєво важливих показань. Жінкам, що вигодовують дитину груддю, необхідно утриматися від годування протягом наступних 24 годин.
  • МСКТ дітям виконується лише за направленням лікуючого лікаря. Діти в віці до 6 років можуть потребувати седаціїї чи наркозу, тому попередньо рекомендовано записатися на консультацію до дитячого анестезіолога.
  • МСКТ-дослідження продовжується близько 15 хв., в деяких випадках – до 30 хв.

Підготовка до проведення обстеження

  • При проведенні КТ органів черевної порожнини, органів малого тазу та МСКТ-онкоскринінг  пацієнт випиває порціями до 1 л води (негазована, звичайна вода) протягом 1-1.5 год. до дослідження. У день дослідження можна вживати рідку їжу, але не пізніше, ніж за 4 години до дослідження.

Підготовка до проведення Комп’ютерної томографії з контрастним підсиленням

Задля проведення безпечного обстеження з контрастним підсиленням рекомендовано визначити швидкість клубочкової фільтрації (ШКФ) за рівнем креатиніну в крові в наступних випадках:

  • Вік > 65 років
  • Цукровий діабет
  • Ниркова недостатність

Для здійснення розрахунку необхідно здати аналіз на креатинін крові. Розрахунок може бути здійснений в лабораторії, якщо вона такий надає, самостійно за формулою: ШКФ  = ((140 - вік) х маса тіла (кг)) / (810 × креатинін в ммоль/л) АБО за посиланням: http://inephrology.kiev.ua/?page_id=1059

При значенні ШКФ < 30мл/хв/1,73 м²  - комп’ютерна томографія з контрастним підсиленням не може бути проведена.

*при значенні ШКФ  30 – 44 мл/хв/1,73 м² пацієнтам з цукровим діабетом слід відмінити прийом Метформіну за 48 годин та відновити його прийом через 48 годин після проведення обстеження.