Геморой
15 жовтня 2020
15 жовтня 2020
Для більшості людей це справді дуже незручне питання, вирішення якого значна частина з них відкладає на певний час, самостійно користується безрецептурними препаратами, порадами знайомих, але не звертається до лікаря.
Геморой є найбільш поширеним проктологічним захворюванням і зустрічається з частотою 118-160 випадків на 1000 дорослого населення, а питома вага його в структурі колопроктологічних захворювань складає від 32 до 41%.
В країнах Західної Європи питома вага гемороїдальної хвороби становить від 39 до 64%. В США геморой діагностується більш ніж у 1 млн населення в рік.
Враховуючи те, що в переважній більшості цю групу пацієнтів складають особи молодого і працездатного віку, вказана патологія є серйозною медико-соціальною проблемою.
Так що ж це за така патологія як геморой, і де вона береться?
В нижній третині прямої кишки під слизовою оболонкою та на виході з анального каналу є циркулярні гемороїдальні сплетення, основною задачею яких є забезпечення герметичності анального каналу. Це відбувається за рахунок наповнення їх кров’ю, яка поступає з прямокишкових артерій. Порушення циркуляції крові, зниження тонусу судин гемороїдального сплетення, їхнє переповнення кров’ю та деструктивні зміни в них призводять до формування вузлів у вигляді грон винограду в місцях впадіння прямокишкових артерій.
До факторів, які можуть привести до розвитку геморою, відносять:
Основними проявами геморою є в першу чергу виділення крові під час дефекації, кров переважно яскраво-червона. Іншими проявами є різної інтенсивності больові відчуття в анальному каналі, наявність вузлів всередині чи назовні анального каналу.
Але потрібно пам’ятати, що дані скарги не є характерними тільки для геморою, а можуть бути і при інших захворюваннях, таких як: анальна тріщина, запальні захворювання прямої кишки та параректальної клітковини, рак прямої кишки, захворювання суміжних органів та систем, та інше.
Тому перш ніж починати лікування потрібно звернутись до лікаря, пересвідчитись, що окрім геморою немає іншої патології, і тоді починати лікування. Це дуже важливий момент, тому що для прикладу, схожий симптом – наявність крові в калових масах – може бути як при геморої, так і при наявності раку прямої кишки. Методи лікування даних захворювань абсолютно відрізняються.
Саме тому звернення до лікаря та проктологічне обстеження є дуже важливим в діагностиці захворювання та вчасному початку лікування.
Методів лікування геморою є досить багато і вони різноманітні, починаючи від консервативного медикаментозного лікування, малотравматичних та малоінвазивних методик, таких як: інфрачервона коагуляція, латексне лігування, прошивання гілок прямокишкової артерії і закінчуючи видаленням гемороїдальних вузлів.
На сьогоднішній день універсального методу лікування геморою немає, а запорукою ефективного лікування є підбір лікарем оптимального плану лікування в залежності від стадії захворювання.