Відповіді на питання пацієнтів лікарки-гінеколога Людмили Ященко
21 вересня 2014
21 вересня 2014
Питання:
Скажіть, будь ласка, скільки разів можна родили жінкам робити повторну хірургічну гістероскопію з видалення поліпа цервікального каналу при рецидиві, і наскільки небезпечно розширення шийки матки для майбутніх вагітностей?
Наталя
Відповідь:
Для початку скажу, що поліпи ендометрію і / або цервікального каналу видаляти потрібно обов'язково. Це стосується як жінок, які планують вагітність, так і тих, що не мають репродуктивних планів.
Спосіб видалення поліпа багато в чому визначається його розташуванням. Для поліпів ендометрія це або гістероскопія або діагностичне вишкрібання. Для поліпів цервікального каналу, крім зазначених двох опцій, можливо також висічення радіохвильової петлею. Останній варіант застосуємо в тих випадках, коли поліп знаходиться в області зовнішнього отвору каналу шийки матки і його видно при огляді шийки в дзеркалах і при кольпоскопії.
Який спосіб застосовувати у Вашому випадку, можна вирішити тільки після огляду.
У будь-якому випадку Ви міркуєте правильно - чим менше розширень каналу шийки матки, тим краще для наступної вагітності, тобто менше ризик передчасних пологів.
Ященко Людмила Борисівна
Питання:
Добрий день, доктор! Робила кріо - припікали рідким азотом, під час процедури лікар сказала, що через 2 місяці не буде і сліду від ерозії, але пройшло вже 3 місяці залишилися виділення, зробила мазок лейкоцити 40-60, мікрофлора - коки та к / б, гарднерел> 10 %. Лікар сказала, що потрібно здати аналіз на всі існуючі інфекції і пройти дуже дороге лікування мені і чоловікові, так як ерозія без цього не гоїться? !! Допоможіть зрозуміти чи потрібно це робити, так як мене нічого не турбує, місячні регулярні, ні свербіння ні болю ніяких негативних проявів немає. Дякую!
Надія
Відповідь:
Припікати шийку матки можна будь-яким з доступних способів, кожен з них має переваги і недоліки. Однак, яким би методом не провадилась коагуляція, загоєння не відбуватиметься при наявності запалення.
При цьому важливо перше щоб на момент припікання мазок був ідеальний і були відсутні інфекції, які передаються статевим шляхом (хламідії, мікоплазми, гонококи і ін.) І друге після проведення процедури здійснювався контроль аналізу виділень.
Зазвичай своїм пацієнткам після радіохвильової або аргоноплазменної коагуляції шийки матки я призначаю профілактичний курс вагінальних таблеток (або свічок) через 1 тиждень після процедури. Якраз в цей час відбувається активне відторгнення відмерлих в результаті припікання тканин з шийки матки. З огляду на наявність в піхву бактерій (завжди були, є і будуть;)) в цей період легко може виникнути запальний процес, здатний перешкодити загоєнню.
У Вашому випадку необхідно в першу чергу позбутися від запалення і нормалізувати мікрофлору в піхву, а потім розглянути питання повторної коагуляції (при необхідності). Лікування запалення не обов'язково має бути "дуже дорогим". Важливо розуміти, що саме ми лікуємо, а для цього дійсно може знадобитися дообстеження (не обов'язково дороге).
Бажаю удачі!