Біг – ефективний спосіб «спалення» калорій
5 листопада 2020
5 листопада 2020
Біг – ефективний спосіб «спалення» калорій. Для приблизного розрахунку витрат калорій під час бігу зазвичай використовується формула 1 ккал/кг маси тіла/км. Так, людина вагою 70 кг витрачає 700 ккал на 10 км. Це приблизно година бігу. При ходьбі витрачається в 2 рази менше. Різниця витрат калорій між чоловіками та жінками визначається тільки різницею в масі їхнього тіла. Кількість «спалених» калорій також залежить від швидкості (темпу) як біга, так і ходьби.
Більшості людей достатньо 30 хв бігу в легкому/помірному темпі 5 разів на тиждень. Якщо дотримуватися такого режиму, ризик травмувати опорно-руховий апарат є мінімальним, а користь для здоров’я неоціненна!
Починаючи заняття бігом вперше або після тривалої перерви, дотримуйтеся принципу поступового збільшення навантажень, не ігноруйте розминки й заминки. Також обов’язково потрібно проконсультуватися з лікарем і перевірити стан серцево-судинної системи.
Бігуни можуть відчувати болі в коліні, не пов’язані з артритом. Це буває при таких хворобах як:
пателофеморальний больовий синдром (так зване “коліно бігуна”), коли біль турбує в передній ділянці коліна та в надколіннику; синдром іліотибального (клубово-великогомілкового) тракту (біль локалізується у зовнішній частині коліна). Якщо ви відчуваєте біль під час або після бігу, обов’язково зверніться до лікаря або фізіотерапевта (реабілітолога), який має досвід лікування спортивних травм. Зазвичай консервативне лікування дає позитивні результати.
Біг наразі є дуже популярним видом фізичної активності. Ним займаються люди різних вікових категорій.
Але чи існує ризик під час тренувань пошкодити коліна?
Пошкодження колінних суглобів лікарі визначають як остеоартрит (остеоартроз), тобто дистрофічне захворювання суглобів. Воно розвивається через дегенерацію суглобового хряща.
Регулярний біг на любительському рівні (враховуючи й участь в марафонах) може стати ефективною профілактикою остеоартриту колінного суглоба! Це підтверджено даними численних досліджень.
Однак варто пам’ятати, що тривалі заняття професійним біговим спортом все ж таки можуть підвищити ризик розвитку остеоартриту колінного суглоба. Наприклад, у елітних професійних марафонців зі стажем понад 15 років ризик остеоартриту збільшується приблизно на 30% порівняно з людьми, що ведуть сидячий спосіб життя.