Менінгіома — симптоми та лікування
3 жовтня 2023
3 жовтня 2023
Це доброякісне новоутворення, що розвивається із оболонок головного мозку, рідше – судинних сплетінь шлуночків ГМ. Менінгіоми деформують ГМ, зміщують та стискають його структури, порушуючи їх роботу.
В залежності від локалізації, розділяють конвекситальні менінгіоми, базальні менінгіоми (передньої, середньої, задньої черепної ямки), менінгіоми серповидного відростку (фалькс-менінгіоми), менінгіоми намету мозочку. Фалькс-менінгіоми можуть мати двосторонній рост: як в праву, так і в ліву півкулі.
Клінічні прояви менінгоми залежать від місця розташування, та мають загальномозкові — головний біль, нудота, блювота, головокружіння, запаморочення, та вогнищеві симптоми, такі як порушення рухів у кінцівках, епілептичні напади, порушення нюху, порушення зору, порушення ходи, однобічний шум у вухах.
При виявленні менінгіом проводиться планове оперативне лікування — мікрохірургічне видалення новоутворення, під час якого дуже бажаним є видалення т.зв. «зони роста» менінгіоми. К особливостям розвитку менінгіом відноситься інтенсивне артеріальне кровопостачання, що вимагає хірургічної обережності та майстерності. Варто брати до уваги ризик ускладнень менінгіоми у вигляді крововиливів.
В залежності від результатів гістологічного дослідження (особливо – для групи атипових менінгіом, які схильні до рецидивування) пацієнт буде потребувати або динамічного спостереження із КТ / МРТ- контролем, або променевої терапії (за показаннями).
Прогноз сприятливий при своєчасному зверненні за спеціалізованою допомогою.