Знати, щоб не боятися: питання й відповіді про онкогінекологію
21 вересня 2020
21 вересня 2020
Наприкінці вересня медична спільнота використовує хештег #GoForPurple. Пурпуровий - колір Всесвітнього дня онкогінекології. Він як символ покликаний піднімати рівень обізнаності жінок (і чоловіків) про гінекологічний рак.
Ми підтримуємо цей рух і публікуємо відповіді на поширені питання до онкогінекологів.
Ми не можемо повністю виключити ймовірність захворіти, але ми можемо робити все, що від нас залежить:
а) регулярно проходити комплексне обстеження у гінеколога;
б) робити ПАП-тест;
в) вакцинуватися від вірусу папіломи людини після консультації з лікарем;
г) не ігнорувати симптоми захворювання.
Пацієнток із таким діагнозом обстежує, оперує і спостерігає виключно лікар гінеколог-онколог. Онкогінекологія виділена в окремий розділ онкології через свою специфічність в обстеженні, підходах до лікування та спостереження. Це планується хірургом-онкогінекологом і обов’язково узгоджується на мультидисціплінарній комісії з хірургом-онкологом, радіологом і хіміотерапевтом.
Жінкам,
незагоєна або рецидивуюча ерозія шийки матки,
дисплазія шийки матки,
рецидивуючі гіперплазія або поліпи ендометрію і цервікального каналу,
вузол матки що збільшується в розмірах,
новоутворення яєчника (кіста з тканинним компонентом або патологічним кровотоком в ній за даними УЗД, при підвищенні онкомаркерів),
новоутворення зовнішніх статевих органів і піхви,
болі внизу живота або в області малого тазу незрозумілої природи, які не проходять або посилюються на тлі лікування.
Для повного обстеження, яке дозволить на 100% виключити онкогінекологічну патологію, що заспокоїть пацієнтку і дозволить їй повернутися для лікування і спостереження у гінеколога. Якщо передрак або рак підтверджується, пацієнтка без зволікання пройде обстеження і почне лікування.
Щоб знати, з якого віку, як часто і які обстеження показані конкретно цій жінці. Своєчасне виявлення й лікування станів, що загрожують переродженням у рак, дозволить уникнути лікування з приводу раку.
При першій нагоді після того, як вона дізналася, що хтось із близьких родичів захворів або раніше хворів на рак. Якщо пацієнтка молодша 18 років, візит до онкогінеколога слід спланувати з батьками.
Якщо ніхто з родичів не хворів, а регулярне щорічне комплексне обстеження у гінеколога (огляд, гінекологічні аналізи та УЗД органів малого таза) підтверджують, що жінка здорова, показань до відвідування онкогінеколога немає.
Так, ця жінка має постійно спостерігатися у онкогінеколога, аби попередити можливий рецидив хвороби.
Запис на консультацію: +38 044 521 30 03.