Оральна провокаційна проба (ОПП) - підготовка

Оральна провокаційна проба (ОПП) - підготовка

Що таке оральна провокаційна проба?

Оральна провокаційна проба — це медична процедура, під час якої їжу вживають у поступових дозах під наглядом лікаря.

Оральна провокаційна проба (ОПП) є найнадійнішим методом діагностики харчової алергії. Харчова проба використовується для визначення наявності або переростання харчової алергії — щоб з’ясувати, чи справді у когось харчова алергія, коли анамнез і результати тесту на алергію неясні.

Як підготуватися до оральної провокаційної проби

Ви/ваша дитина повинні бути здоровими в день тесту. Будь ласка, зателефонуйте лікарю, щоб обговорити будь-які симптоми хвороби, астми чи алергії. Можливо знадобитися перенести харчову провокацію, якщо Ви/ваша дитина хворі протягом тижня (наприклад, лихоманка, інфекція або прийом антибіотиків). Симптоми астми, екземи чи алергічного нежиттю у вас/вашої дитини погано контролюються або погіршуються протягом тижня до провокації.

Рекомендації щодо лікування

Припиніть прийом усіх антигістамінних препаратів за 3-10 днів до провокації відповідно до вказівок лікаря. Інші ліки можна припинити за вказівками лікаря.

Продовжуйте використовувати всі стероїдні інгалятори для профілактики/лікування астми та назальні стероїдні спреї (флутиказон, беклометазон, мометазон). Якщо ваш профілактичний інгалятор від астми містить сальметерол або формотерол, не використовуйте цей інгалятор за 8 годин до провокації. Використовуйте інгалятор невідкладної допомоги (сальбутамол), якщо це необхідно для усунення симптомів, а потім повідомте про це лікаря.

Ніколи не уникайте лікування алергії чи астми за допомогою рятівних ліків, оскільки наближається ОПП. Якщо вам/вашій дитині потрібно використовувати екстрений інгалятор, антигістамінний засіб або навіть адреналін, будь ласка, використовуйте ліки, а потім зателефонуйте лікарю, щоб обговорити симптоми, якщо тест необхідно відкласти.

Якщо у вас виникли запитання щодо конкретного препарату, звертайтесь до лікаря.

Їжа перед пробою

Ваша дитина не повинна нічого їсти принаймні за 4 години до провокації. Немовлятам і дітям раннього віку можна давати легку їжу за 2 години до проби.

Що взяти з собою на харчовий тест

Ваш лікар надасть детальну інформацію про конкретну їжу, яку потрібно взяти з собою.

Візьміть з собою щось, щоб розважити себе/свою дитину під час візиту.

Особливі міркування щодо дітей

Підготуйте дитину до харчового тесту, пояснюючи їй процедуру.

Скажіть йому чи їй, що їжа будуть з’їдені в кабінеті лікаря, а лікарі та медсестри забезпечать їхню безпеку. Підкресліть, що ваша дитина може брати з собою іграшки, ігри, книжки.

Принесіть усе, що може полегшити вашій дитині їсти нову їжу (улюблені тарілки, чашки, ложки, призи тощо).

Як довго триває оральна провокаційна проба?

Плануйте перебування в лікарні від 12 до 24 годин; залежить від реакції дитини на вживаний продукт. Ваше перебування може бути довшим або коротшим, залежно від історії, типу харчової алергії та того, що відбувається під час проби. Якщо у Вас/Вашої дитини немає симптомів, Ви/Ваша дитина буде перебувати під наглядом у відділенні протягом 4 - 5 годин після останньої дози для виключення можливої біфазної реакції анафілаксії.

Якщо у Вас/Вашої дитини виникає реакція під час проби, час моніторингу буде різним. Якщо реакція потребує лікування адреналіном, за Вами/Вашою дитиною треба спостерігати протягом кількох годин після введення адреналіну. Якщо реакція є значною або серйозною, є невелика ймовірність того, що Вас/Вашу дитину потрібно буде перевести до відділення невідкладної допомоги для подальшого моніторингу або додаткового лікування. Будь ласка, майте резервний план на випадок, якщо Вам доведеться залишитися на цілий день.

Запис на консультацію