Упс!
Сторінка не підтримує цей браузер. Відкрийте її в сучасному браузері, наприклад Google Chrome, Firefox чи Microsoft Edge.

Блефаропластика

Блефаропластика

До 35-40 років ми дивимося на себе в дзеркало впевнено із задоволенням. Шкіра гладка і ніжна, очі блищать, губи гарні і без всіляких помад. Але з віком усе змінюється. З’являються мішки під очима, верхня повіка загрозливо сповзає. Від вікових змін не втечеш – можна заспокоїти себе. Але найкращим рішенням у цій ситуації буде зробити блефаропластику.

ЩО ТАКЕ БЛЕФАРОПЛАСТИКА

Це хірургічна операція, яка допомагає скоригувати форму повік. З віком тканини атрофуються, підшкірна жирова клітковина зміщується вниз під дією природної сили тяжіння. Вона може і розростатися, тоді під очима утворюються "псевдогрижі". Буває, що вони змінюють обличчя до невпізнання. Позбутися таких дефектів допоможе тільки блефаропластика – видалення надлишкової шкіри і жирової клітковини. Такі операції проводять і на верхніх, і на нижніх повіках, і на обох відразу.

ПОКАЗАННЯ

Блефаропластику найчастіше роблять при очевидному старінні обличчя, якщо шкіра втратила тонус, з'явилися некрасиві шкірні складки. Але вікові зміни – не єдина причина, яка штовхає жінок під скальпель пластичного хірурга. Для деяких людей нависаючі верхні повіки – характерна особливість, з якою вони народилися. А комусь просто не подобається розріз очей.

10 ПРИЧИН ЗАДУМАТИСЯ ПРО БЛЕФАРОПЛАСТИКУ:

  • Птоз або опущення верхньої повіки.
  • Надлишок шкіри на повіках, як верхніх, так і нижніх.
  • Жирові грижі під очима через надлишок жирової клітковини.
  • В'ялі м'язи навколо очей.
  • Великі мішки під очима.
  • Глибокі зморшки.
  • Екзофтальм або випинання очного яблука.
  • Заворот повіка.
  • Виражена асиметрія очей.
  • Пошкодження повіка в результаті травми.

ІН’ЄКЦІЯ, ЛАЗЕР, ХІРУРГІЯ

Повернути очам колишню красу може не тільки хірургічна операція. Сьогодні є кілька видів блефаропластики:

  • Ін'єкційна
  • Апаратна
  • Хірургічна

Який із способів омолодити шкіру повік підходить саме вам, треба обговорювати з лікарем. Він оцінить масштаб проблеми і допоможе зробити правильний вибір.

ІН'ЄКЦІЙНА БЛЕФАРОПЛАСТИКА

Це щось на зразок мезотерапії. Тоненькою голочкою лікар вводить під шкіру повіка препарат, який розщеплює жир, тонізує і зволожує шкіру, бореться з пігментними плямами. Ця процедура проводиться під місцевою анастезією. Два сеанси – і очі в порядку на два роки.

АПАРАТНА БЛЕФАРОПЛАСТИКА

Це вплив на колагенові волокна шкіри за допомогою тепла, радіохвиль або ультразвуку. Шкіра після цих процедур ущільнюється, стає підтягнутою. Ліфтинг-ефекту від цих процедур вистачить на кілька років.

ХІРУРГІЧНА БЛЕФАРОПЛАСТИКА

Це більш серйозне втручання, яке деколи вимагає навіть загального наркозу. До нього вдаються, коли ін'єкції і апаратні методи не допоможуть. Наприклад, якщо людина мріє поміняти розріз очей або шкіра навколо них в дуже занедбаному стані.

Найменш травматичне хірургічне втручання – лазерна блефаропластика. Лікар робить розрізи лазером. Це зручно, тому що і розріз виходить дуже тонким, і кровотеча швидко зупиняється, а період відновлення зведений до мінімуму.

ШРАМІВ НЕ ЗАЛИШИТЬСЯ

Багато хто не погоджується робити блефаропластику через страх отримати помітні шрами на обличчі. Такі побоювання марні.

Якщо потрібно видалити жирові грижі під очима, лікар запропонує транскон'юктивальну блефаропластику. Причому така операція показана тільки людям з досить еластичною шкірою. Щоб прибрати жир, лікар робить розріз на внутрішній, а не зовнішній стороні повіка. Це означає, що від операції не залишиться видимого сліду.

ДОВІРТЕСЯ ХІРУРГУ

Класична блефаропластика триває від півтори до трьох годин. Розріз можливий в двох місцях:

  • На верхньому повіці – у місці природної шкірної складки: лікар видаляє зайву шкіру і жир, якщо потрібно, «робить» нову повіку.
  • На нижньому повіці, де проходить лінія росту нижніх вій.
  • Кутовий розріз – у медіальному краю для формування шкірної складки (майже всі подібні операції робляться для зміни азіатського розрізу очей).

У всіх випадках сліди від операції будуть практично невидимими.

ДВА ТИЖНІ НА РЕАБІЛІТАЦІЮ

Перші дні після блефаропластики не треба чекати вау-ефекту. Як і після будь-якого хірургічного втручання шви будуть червоними, а очі – набряклими. Можливо, знадобляться знеболюючі препарати. Але через 10 днів вигляд стане значно кращим. Остаточний ефект можна оцінити тільки через пару місяців. Ефект від операції зазвичай зберігається протягом 10 років.

РЕКОМЕНДАЦІЇ ЛІКАРЯ – ЦЕ ВАЖЛИВО

Поки лікар не зніме шви, доведеться дотримуватися деяких заборон:

  • Не можна терти очі.
  • Не можна носити контактні лінзи.
  • Не можна читати.
  • Не можна дивитися телевізор.
  • Не можна працювати за комп'ютером.
  • Не можна носити макіяж.
  • Не можна палити.
  • Не можна вживати алкоголь.
  • Не можна виходити на вулицю без сонцезахисних окулярів.

УСКЛАДНЕННЯ – РІДКІСТЬ

Під час або після блефаропластики проблеми виникають рідко, але все ж таки трапляються. Ось деякі з можливих ускладнень:

  1. Розходження або інфікування швів.
    Бувають найчастіше не з вини лікаря, а через безвідповідальність пацієнта, який забуває рекомендації свого лікаря.
  2. Неможливість закрити очі.
    А ось це вже помилка хірурга. Якщо «нові» повіки сформовані неправильно, шкіра натягнута так, що очі до кінця не закриваються, починає мучити сухість, можливе виникнення запалення. У хорошого пластичного лікаря таких ускладнень не трапляється.
  3. Тривалий набряк.
    Якщо набряк довго зберігається або не проходять підшкірні синці, треба розповісти про це лікарю. Він розбереться, в чому справа.

ЗОРУ НІЧОГО НЕ ЗАГРОЖУЄ

Існує хибна думка, що після операції на повіках може погіршитися зір. Це не більше, ніж міф. Операція зачіпає не очне яблуко, а тільки придатковий апарат очей. Навпаки, якщо в результаті блефаропластики хірург видалив частину нависаючої шкіри на верхніх повіках, яка тільки заважала, якість зору тільки поліпшиться. Для використання лінз ця операція – не перешкода, хіба що в перший час, під час реабілітації.

РАЗ, АЛЕ НЕ НАЗАВЖДИ?

Однієї блафаропластики навряд чи вистачить назавжди. Особливо людині, яка не схильна вести здоровий спосіб життя. Навіть якщо виконувати всі вказівки лікаря і відмовитися від шкідливих звичок, через 7-10 років вік і генетика знову візьмуть своє. Але можна знову звернутися за допомогою до пластичного хірурга. Блефаропластику можна робити декілька разів у житті.

Запис на прийом до пластичного хірурга – за номером +38 044 521 3003.