Упс!
Сторінка не підтримує цей браузер. Відкрийте її в сучасному браузері, наприклад Google Chrome, Firefox чи Microsoft Edge.

Хіміотерапія

Хіміотерапія

Хіміотерапія - це медикаментозне лікування з використанням протипухлинних ліків, спрямоване на руйнування злоякісних («ракових») клітин або істотне уповільнення їх росту. У медичній онкологічній практиці виділяють кілька видів хіміотерапії, залежно від виду пухлини, її локалізації.


Ад'ювантна хіміотерапія, проводиться після хірургічного етапу лікування, з метою пригнічення росту злоякісних клітин та запобігання розвитку віддаленого метастазування. Яким би професійним не був хірург, виконуючи операцію при злоякісних пухлинах, не завжди вдається видалити пухлину повныстю. Залишаються непоміченими мікроскопічні ділянки ураженої тканини, які згодом можуть викликати рецидив (повернення) хвороби. Саме для профілактики рецидиву потрібна хіміотерапія, яка може забезпечити одужання або значно подовжує терміни періоду без рецидиву хвороби.


Призначаючи хіміотерапію перед хірургічною операцією (неоад'ювантна хіміотерапія), хірург-онколог має на меті - зменшити обсяг пухлини, для більш повного її видалення і контролю метастазування. Іноді вдається досягти значного зменшення пухлини, що дає можливість проведення органозберігаючих операцій у хворих на рак. Такий вид хіміотерапії дуже ефективний, наприклад, при раку молочної залози.


Крім стандартної хіміотерапії з використанням хімічних протиракових ліків, останнім часом високу ефективність у лікуванні деяких видів раку демонструє застосування спеціальних речовин на основі моноклональних антитіл, блокаторів білків і ферментів, інгібіторів ангіогенезу та ін. Такий вид медикаментозного лікування раку називають таргетною хіміотерапією або лікування раку таргетними (молекулярно-спрямованими) препаратами. Зазвичай таргетна терапія краще переноситься хворими і не має більшості побічних ефектів, властивих класичній хіміотерапії.


З питань вибору найбільш ефективної схеми хіміотерапії звертайтеся до фахівців клініки «Оберіг». Записатися на прийом Ви можете за номером телефону:

(044) 521 30 03