Лікування раку печінки методом трансплантації
30 квітня 2024
30 квітня 2024
Ми наполягаємо, що кому у заголовку потрібно ставити після першого ж слова - БОРОТИСЯ! Адже життя кожної людини безцінне, і вибороти перемогу у боротьбі з раком можливо завдяки технологіям сучасної медицини та об'єднанню зусиль лікарів та пацієнта.
Рак печінки — це ураження печінки первинною пухлиною або метастазами. Метастатичне ураження печінки зустрічається частіше, ніж первинне, що пов’язано із функціями печінки та особливостями її кровообігу. Найчастіше метастази в печінку спостерігаються при раку прямої та ободової кишки — приблизно третина від усіх випадків метастатичного ураження; також локалізацією первинних пухлин при метастатичному раку печінки можуть бути легені, молочні залози, сечостатева система.
В залежності від розташування, розмірів пухлини, її виду (гістологічного, імуногістохімічного), можливості чи, навпаки, неможливості хірургічного видалення, із врахуванням показань та протипоказань лікарями-онкологами складається індивідуальний план лікування. Основним методом лікування раку печінки є хірургічний метод, який поєднується із хіміотерапією, в деяких випадках – з променевою терапією, кріотерапією, термо- і радіо-абляцією, трансартеріальною хіміоемболізацією (ТАХЕ).
Трансплантація печінки як метод лікування раку продемонстрував свою високу ефективність при гепатоцелюлярній карциномі (первинний рак, що розвивається з клітин печінки – гепатоцитів)) та холангіокарциномах (первинний рак, що розвивається в протоках жовчних шляхів). Гепатоцелюлярна карцинома (ГЦК) зустрічається частіше, ніж холангіокарцинома, і двічі частіше спостерігається у чоловіків. У майже 90% випадків виникнення ГЦК відбувається на тлі хронічних запальних захворювань печінки внаслідок хронічних гепатитів В (54%) та С (31%), алкогольного ураження печінки, вживання афлатотоксинів, метаболічних захворювань (кардіологічних, цукрового діабета, ожиріння), ВІЛ – всього на інші причини приходиться 15%. Третина пацієнтів із цирозом печінки належать до групи високого ризику виникнення ГЦК, причому у 8% цей вид пухлин розвивається протягом року.
Відбір пацієнтів, для яких лікування раку може бути здійснено методом трансплантації печінки, відбувається за певними критеріями, і у випадку відповідності цим критеріям здійснюється оперативне втручання. У пацієнтів із цирозом печінки та ГЦК, що не виходить за межі органу, або вторинного ураження печінки як єдиної локалізації метастазування первинної пухлини (за умов попереднього лікування первинної пухлини), трансплантація печінки є способом, що дозволяє досягти повного одужання.
В клініці «Оберіг» операції з трансплантації печінки з приводу раку виконує команда лікарів-трансплантологів, що мають багаторічний досвід та досконалі хірургічні навички, посилені потужним інструментально-технічним забезпеченням в операційних та найсучаснішим діагностичним обладнанням, устаткуванням реанімаційних палат та системою медичного супроводу пацієнтів після трансплантації печінки. Очолює Центр хірургії печінки, підшлункової залози та трансплантації провідний лікар-трансплантолог Олег Котенко. Його команда — це сузір’я навчених, досвідчених, фахових лікарів, що здатна здобувати перемогу над хворобою навіть у найскладніших випадках. Як говорить керівник Центру: «Ми ризикуємо, коли беремося за, здавалося би, безнадійних пацієнтів, але кожен наш крок до операції, в операційній та після операції – чітко прорахований, виважений та виправданий з погляду на головну мету: збереження життя людини».
Потрібна допомога? Телефонуйте 044 521 30 03 та записуйтесь на консультацію.
"Операції з трансплантації печінки при нерезектабельних пухлинах цього органу вже давно стали рутинними в світі, і в клініці "Оберіг" ми успішно проводимо подібні втручання з моменту відкриття нашого Центру хірургії печінки, підшлункової залози та трансплантації"