Вперше в Україні в клініці «Оберіг» проведена операція з використанням інноваційного пристрою Google Glass
3 липня 2014
3 липня 2014
Не так давно компанія Google презентувала світу свій революційний винахід, покликаний змінити стосунки користувача з комп'ютером - Google Glass. Фактично, тепер основні функції і можливості комп'ютера компактно уміщено в дужку окулярів, якими користувач управляє за допомогою голосових команд. Звучить як опис сцени з фантастичного фільму, але насправді пристрій вже може використовуватися, навіть у такій специфічній сфері, як медицина.
Клініка «Оберіг», як одна з найбільш інноваційних медичних установ, в особі керівника напряму «пластична хірургія та естетична медицина» (Oberig beauty), Слоссера Д.В. першими застосувала Google Glass на практиці. Пластичний хірург провів операцію по збільшенню грудей, використовуючи як допоміжний інструмент легендарні окуляри.
Які можливості відкриває інновація від Google для хірурга? Окуляри, які зовсім не заважають хірургу під час операції, дозволяють у будь-який момент за допомогою голосової команди відкрити на віртуальному екрані будь-яку наявну інформацію про пацієнта, наприклад, лабораторні аналізи, знімки, інші результати обстеження пацієнта. Крім цього, в окуляри вбудована невелика камера, яка дозволяє записувати операцію, транслювати її в будь-яку точку планети, іншими словами, дозволяє «побачити очима хірурга». Ця функція незамінна в навчально-освітніх цілях для хірургів, які навчаються, підвищують свою кваліфікацію.
Якщо під час операції виникли непередбачувані труднощі і лікар потребує додаткової консультації з колегою, він також може вийти на зв'язок через окуляри з будь-яким фахівцем в будь-якій точці планети і порадитися про подальшу тактику оперування.
Безумовно, пристрій ще недосконалий та потребує подальшого тестування і доопрацювання, але вже зараз він готовий зробити роботу лікаря ефективнішою, а значить і поліпшити результат для пацієнта.
У клініці «Оберіг» знають, що медицина, повинна йти пліч о пліч з досягненнями науки і техніки, також динамічно розвиватися і вдосконалюватися і тоді наші пацієнти отримуватимуть сучасну, якісну медичну допомогу.