BOOST UP – методика ремоделювання вікової шкіри
9 серпня 2017
9 серпня 2017
У статті будуть розглянуті основні механізми вікових змін м'яких тканин, а також зміна об'ємних характеристик епідермісу, дерми, гіподерми; представлена нова методика Boost UP, що дозволяє отримати ефективний, швидкий і довгостроковий результат.
При досягненні делікатного віку поверхня шкіри зазнає ряд змін, таких як порушення кольоровості, ділянки гіпер- і гіпопігментації, зміна текстури (вираженість шкірного малюнка), зміна ліній обрису обличчя, і це є головною скаргою пацієнта і непростим завданням для лікарів-дерматологів. Причому одним з головних побажань пацієнтки залишається наступне: «Доктор, а завтра я вже буду красивою? ..» Погодьтеся, питання досить риторичне, але це можливо! Серед багатого ринку ін'єкційної косметології необхідно віддавати перевагу найбезпечнішим і ефективним препаратам і, що важливо, методикам їхнього застосування, використовуючи їх на благо пацієнта. Проаналізувавши інволюційні процеси, що відбуваються на всіх рівнях, ми знайдемо, в чому криється секрет методики Boost UP.
Однозначно, гормони грають одну з головних ролей в регуляції тканинного гомеостазу, регуляції поділу клітин, а значить, і регенерації тканин. З віком через зміни функціональної активності залоз, які секретують sex-гормони, їхній анаболічний потенціал дії на м'які тканини різко знижується. І тоді на перший план виступають ефекти гормонів, спрямованих на компенсаторне підвищення необхідних речовин в крові. Наприклад, норма кальцію в крові становить 2,15-2,50 ммоль / л у віковому проміжку 12-45 років, але при настанні менопаузи у жінок цей показник може підвищуватися в 2 рази. Цей ефект настає внаслідок підвищеної компенсаторної секреції паратгормону. Кальцій входить до складу кісток і зубів, всього 1% його знаходиться в крові, внаслідок відбувається активна резорбція кісткової тканини. Це призводить до розширення крайніх виступаючих точок обличчя (скул, надбрівних дуг, підборіддя), на прийомі у естетичних фахівців дані пацієнти будуть скаржитися на птозування м'яких тканин, втрату чіткості контурів обличчя, їхню розмитість. Препаратами вибору для корекції таких змін є стабілізовані гелі гіалуронової кислоти (Xela 25), за допомогою яких ми можемо заповнити втрачені об’єми контурів обличчя внаслідок резорбції кісткової тканини. Кістки лицьового черепа є основною структурою в підтримці архітектоніки молодого обличчя.
Мімічна мускулатура обличчя включає дві антагоністичні групи – м'язи леватори і депрессори. Найчастіше після 30 років виникає клінічно значимий гіпертонус м'язів-леваторов середньої та верхньої третини обличчя – формування горизонтальних м'язів чола, міжбрівних зморшок, "гусячих лапок", носо-губної складки, «кісетних» зморшок, губопідборідної складки. У нижній третині обличчя ситуація розвивається навпаки: підвищується тонус депрессорної групи – формування опущених куточків губ, «зморшок маріонетки». Динаміка цих змін включає формування надлишків шкіри над поверхнею гіперактивних м'язових волокон. Дерма, епідерміс, володіючи зниженими характеристиками еластичності і тургору, будучи в «надлишку», не в змозі протистояти (компенсувати) земному тяжінню, що і призводить до формування грубих зморшок і складок. Дану задачу можна ефективно вирішити, застосувавши препарати ботулотоксину: гармонізація активності м'язових груп призводить до врівноваження клінічних проявів на шкірі.
Розглянемо зміни, що відбуваються в гіподермі, дермі і епідермісі, і підведемо підсумок (рис. 1).
Епідерміс
Дерма
Гіподерма
Стає очевидним: однією з головних характеристик інволюційних змін в організмі є втрата об'ємних характеристик всіх «естетично важливих» шарів м'яких тканин. Так, в проміжку між 30-80 роками витончення епідермісу відбувається на 10-50%, дерми – на 20%, і це грає важливу роль в підборі методик корекції зовнішнього вигляду.
Як наслідок, зменшення обсягу всіх шарів шкіри негативно впливає на просторовий перерозподіл капілярного русла: порушується несуча функція МЦР. З'являються так звані зони зниженого кровотоку, знижується швидкість метаболізму – гіпоксія. Шкірні покриви стають більш уразливі для впливу факторів зовнішнього середовища (сонячне випромінювання, вільні радикали, токсини і т. д.).
Методика Boost UP показана пацієнтам з вираженою сухістю і атрофією шкірних покривів, а також наявністю дрібної сітки зморшок в динамічно активних зонах обличчя, наявністю статичних зморшок, птозу зони скул. Для її проведення використовується комбінація двох препаратів: Hyalual® 2,2% – 2 мл і мезопрепарата H & S 0,9% – 1,5 мл.
Активне відновлення дермального обсягу відбувається за рахунок застосування нестабілізованої гіалуронової кислоти з максимально вираженими гідрофільними властивостями (22 мг / мл), секрет ефективності криється в розмірі її молекули – 2,7 млн Да, що дозволяє «утримувати» гідрорезерв шкіри до трьох місяців. Янтарна кислота в концентрації 16 мг / мл дає потужний антиоксидантний ефект і вже на 21-й день, за результатами досліджень, забезпечує підвищення синтезу необхідних ендогенних амінокислот в фібробластах (до шести місяців).
Триразова обробка шкіри антисептиком на водній основі «Декасан», нанесення топічної анестезії.
Виконання болюсних ін'єкцій Hyalual® 2,2% (схема 1). Глибина проколу – до 5 мм під кутом 90 ° щодо шкіри. Обсяг препарату на 1 вкол – 0,1 мл.
Виконання мезоін'екцій H & S 0,9%, папульно (мікропапула до 2 мм) (див. схему 1), глибина проколу – зріз голки під кутом 45 °, обсяг препарату на передбачувану зону ін'єктування – 1,5 мл.
Постпроцедурний догляд – спрей Profi DeLux.
При необхідності процедуру можна повторювати неодноразово, з інтервалом 3 місяці.
Результат помітний відразу ж після процедури, але перші слова подяки пацієнта ми отримуємо зазвичай на третю добу. Зона скул придбає відсутній фізіологічний обсяг, глибина зморшок зменшиться на 30-70%, до третього тижня пацієнти відзначають приємне відчуття ліфтингу шкіри середньої і нижньої третини особи. Обличчя набуває свіжого вигляду.