Діагностична ЕГДС
18 січня 2020
18 січня 2020
За весь час роботи Універсальної клініки "Оберіг" було проведено 7 838 езофагогастродуоденоскопій (станом на 01.02.2017). У відділенні ендоскопії та малоінвазивної хірургії процедура гастроскопії починається з інформування пацієнта про особливості процедури, підготовки, відчуття під час і після процедури, можливі небезпеки та альтернативні методи діагностики, а також збору спеціальних відомостей (анамнезу) про стан здоров'я, алергічні реакції, перенесені захворювання та операції, дані попередніх досліджень . Пацієнт підписує згоду на проведення дослідження .
Дослідження полягає в огляді ротоглотки, стравоходу, шлунку, дванадцятипалої кишки відеоендоскопом з високою роздільною здатністю, при освітленні слизової оболонки білим світлом , в режимі вузькоспектрального освітлення ( NBI - хромоскопія), із застосуванням барвників для виявлення захворювань слизової оболонки ( хромоскопія ), точне множинне взяття зразків тканин для лабораторного дослідження (прецизійна політопна біопсія). Для дослідження на наявність інфекції хелікобактер пілорі (яка є частою причиною гострого і хронічного запалення шлунка і може викликати рак шлунка) ми використовуємо два методи: швидкий уреазний тест і морфологічне (лабораторне, під мікроскопом ) виявлення бактерії. Вся процедура записується в відеоархів .
Тривалість процедури не менше 20-30 хвилин, тому, для усунення дискомфорту, ми рекомендуємо виконання гастроскопії в стані «медикаментозного сну» - проведення ендоскопічного дослідження «уві сні» з високим рівнем знеболення. Таким чином, повністю виключаються будь-які неприємні відчуття під час процедури.
Якщо Ви вибрали проведення гастроскопії в стані « медикаментозного сну», напередодні процедури необхідна консультація лікаря-анестезіолога для оцінки загального стану за клінічними даними і даними додаткових досліджень (загального аналізу крові, глюкози крові, ЕКГ) . Для максимального забезпечення Вашої безпеки з'ясовується наявність супутніх захворювань (що іноді може вимагати додаткового обстеження) , алергічних реакцій на медичні препарати. Обов'язково заповнюється інформована добровільна згода пацієнта на проведення анестезії, де роз'яснюється її сутність , методика її проведення та можливі ризики.
Консультацію анестезіолога слід провести заздалегідь перед процедурою гастроскопії, бажано за 1-2 дні до обстеження. За цей час буде виконано призначене дообстеження і визначено тип анестезії. Якщо Ви плануєте провести консультацію та дослідження в один день (актуально для іногородніх пацієнтів) , приходьте натще і попередьте про Ваші плани співробітника реєстратури.
Сучасна анестезія в клініці « Оберіг» безпечна і проводиться досвідченими лікарями - анестезіологами під постійним моніторингом показників артеріального тиску і частоти пульсу , показника насиченості крові киснем , частоти дихання , реєстрації ЕКГ і подачі зволоженого кисню через носову канюлю . Для зручності введення анестезіологічних препаратів виконується катетеризація периферичної вени спеціальним катетером. Для проведення анестезії в нашій Клініці використовується найсучасніший анестетик - пропофол (діпріван) , який вводиться внутрішньовенно за допомогою спеціального дозуючого апарату - інфузомату .
Переваги сучасної амбулаторної анестезії в клініці «Оберіг»: точно контрольований час анестезії , відсутність слабкості і неприємних відчуттів після анестезії, швидке і повне пробудження, гарний настрій і самопочуття при виході зі стану «медикаментозного сну». Після проведення анестезії пацієнт не менше двох годин знаходиться під контролем анестезіолога, до повного відновлення, в комфортабельній палаті. Протягом доби після анестезії не рекомендується керувати транспортними засобами та обмежується виконання відповідальних дій.
Ви можете записатися на будь-який зручний для Вас час на консультацію лікаря-ендоскопіста, лікаря-анестезіолога та на процедуру гастроскопії по телефонах (044/099/073) 521 30 03 або на нашому сайті.
Так. Таке підступне захворювання, як рак шлунка, не дає про себе знати на ранніх стадіях через відсутність больових рецепторів у слизовій оболонці органів шлунково-кишкового тракту. Саме тому в Україні рак діагностують на пізніх стадіях (III -IV), коли лікування малоефективне. Через занедбаний стан хвороби в Україні більше 60 % хворих помирає протягом 1 року з моменту виявлення захворювання. Хоча насправді рак розвивається на тлі передракових змін протягом тривалого часу - до 10-20 років. І ще 2-3 роки минає з того моменту, коли рак поширюється по всьому організму. Саме тому такою важливою є рання діагностика!
Сучасна ЕГДС, яка проводиться у відповідних умовах підготовленими фахівцями, є абсолютно безпечною процедурою, ускладнення виникають вкрай рідко. Уникнути навіть рідкісних ускладнень допоможе попередня консультація лікаря-ендоскопіста (лікаря-анестезіолога) перед дослідженням, який оцінює ризик і вживає всіх необхідних заходів для попередження можливих ускладнень. Іноді можуть спостерігатися ускладнення анестезії: легка нудота, блювота, алергоподібні реакції на шкірі і слизових оболонках, віддалені реакції (слабкість, пітливість, блідість шкірних покривів, судоми). Вкрай рідко ( 0,01-0,1 %) - анафілактоїдні реакції, які, однак, можуть бути важкими. Обов'язково повідомте Вашого лікаря про будь-які алергічні прояви, які мали місце у Вас в минулому!
Необхідна попередня консультація лікуючого лікаря та анестезіолога. Рішення про виконання процедури повинно бути колективним.
Зазвичай, вікових обмежень при чітко встановлених показаннях до виконання гастроскопії немає. Пацієнтам, які мають супутні захворювання, необхідна консультація лікаря.
Обов'язково. Направлення повинно містити показання до виконання процедури і попередній діагноз, який ставить завдання для дослідження. У більшості випадків необхідна попередня консультація лікарів ендоскопіста і дитячого анестезіолога.
Після амбулаторної анестезії хворий перебуває під наглядом анестезіолога в стаціонарі (денному стаціонарі) не менше 2 годин.
Ендоскоп знаходиться в шлунку 20-30 хвилин. Час процедури залежить від клінічної ситуації та обсягу необхідних маніпуляцій під час дослідження.
При хромоендоскопії біосумісний барвник впорскується крізь ендоскоп, в кількості 5-20 мл. Барвник не всмоктується, і є абсолютно безпечним. Тільки при застосуванні барвників на основі йоду іноді можливі алергічні реакції (необхідно обов'язково попередити лікаря про алергію на йод!).
У клініці «Оберіг» використовуються біосумісні безпечні барвники: метиленовий синій, індигокармін, розчин Люголя.
Хромоендоскопія - метод контрастування патологічних змін слизової оболонки - дозволяє виявити ділянки зміненої будови, їхні межі, структуру; прицільно взяти змінені чи підозрілі тканини (біопсію) для гістологічного дослідження.
Ми використовуємо в якості барвників метиленовий синій, індигокармін, розчин Люголя.
Розчин Люголя (названий на честь французького лікаря Jean Guillaume Auguste Lugol ) - барвник, який містить йодид калію, використовується для оцінки змін слизової стравоходу, наприклад, стравоходу Баррета .
Метиленовий синій - барвник, який накопичується в клітинах кишкової метаплазії, яка може бути виявлена в стравоході або шлунку під час ЕГДС. Індигокармін - барвник, який не всмоктується шлунково-кишковим епітелієм, накопичується між клітинами слизової, виділяючи навіть найдрібніші пошкодження чи утворення.
Ні. На слизовій оболонці шлунка, стравоходу, дванадцятипалої, тонкої і товстої кишки відсутні больові рецептори. Тому, під час забору біопсії (для гістологічного дослідження), тесту на інфекцію Хелікобактер пілорі, відсутні больові відчуття.
Ні. Європейським стандартом виконання ендоскопії під наркозом, є проведення консультації анестезіолога за день до дослідження . На консультацію пацієнт повинен прийти з результатами ЕКГ і загальним аналізом крові (не більше ніж 2- х тижневої давності) . Якщо пацієнт не потребуватиме додаткових обстеженнях, він зможе пройти процедуру в той же день. Але ми не можемо гарантувати цього для кожного пацієнта, саме тому ми рекомендуємо отримати консультацію анестезіолога заздалегідь.
Якщо пацієнт іногородній і планує виконати всю процедуру за один день, йому необхідно уточнити весь перелік аналізів та обстежень, з якими він повинен прибути на консультацію до анестезіолога. При цьому потрібно враховувати, що можливе перенесення часу і дати дослідження або відмова від наркозу за медичними показаннями.
Телефонуйте:
(044) 521 30 03
(099) 521 30 03
(073) 521 30 03