Онкопластичний підхід в онкомамології — сучасний стандарт лікування раку молочної залози
15 жовтня 2021
15 жовтня 2021
Не дивлячись на те, що ми живемо в часи надзвичайних медичних технологій, питання лікування раку молочної залози подекуди по Україні залишається на рівні минулих десятиліть. Я вважаю за потрібне розповісти, чому онкопластичний підхід — сучасний стандарт в онкомамології. Це допоможе жінкам зрозуміти, що органозберігаючі операції не поступаються результатами радикальним мастектоміям, а, навіть, навпаки — збільшують відсоток успішного лікування та покращують якість життя.
Онкопластичний підхід досліджувався більше, ніж 10 років, і завдяки активному вивченню були отримані результати клінічних досліджень, які свідчили на його користь. Не дивлячись на те, що у багатьох пацієнток є бажання видалити повністю молочну залозу та лімфатичні вузли заради запобіганню метастазуванню, наукові дані переконливо доводять, що повне видалення органу зовсім не є запорукою успіху: тотальна мастектомія не призводить до покращення загальної виживаності. Показник загальної виживаності залежить від підходу до лікування раку як системного захворювання! І вплив на онкологічне захворювання здійснюється такими методами, як протигормональна терапія, хіміотерапія, імунотерапія, таргетна терапія. І ось коли весь цей арсенал протипухлинних засобів став доступним, започаткувався напрям органозберігаючої онкопластичної хіріргії як метод покращення результатів лікування та отримання естетичної складової якості життя жінки. Цей підхід на сьогодні має глибокі корені, є достатньо клінічно вивченим та неодноразово науково доведеним. Більш того, ми отримали вже «другу хвилю» цієї онкопластичної хірургії: не тільки на молочній залозі, а й на лімфатичних вузлах. На сьогодні ми вже маємо досвід збереження сторожових лімфовузлів, що запобігає цілій низці післяопераційних ускладнень та інвалідизації пацієнток. Набряки верхньої кінцівки, що виникають після видалення лімфатичних колекторів, є досить значним фактором у погіршенні якості життя жінки.
Хочу закцентувати, що сучасні погляди на лікування раку молочної залози спрямовані не лише на досягнення високих показників виживаності, але й на якість життя, який є другим за важливістю показником. І багато жінок, ще маючи стереотипи за часів радянської та пострадянської медицини, до операції мають лише одне бажання — позбутися хвороби за будь-яку ціну. Але наша мета — подарувати жінці не лише життя, але й залишити її груди естетично привабливими, аби вона в подальшому не згадувала про хворобу, а жила насиченим, повноцінним життям. Як не дивно, мені доводиться переконувати в цьому жінок: життя після лікування має бути кращим, а природна окраса жіночого тіла — симетричною та привабливою. І я рада, що все більше жінок стають однодумцями сучасних поглядів на лікування.
Ми, команда Мамологічного центру універсальної клініки «Оберіг», володіємо усім необхідним арсеналом методів лікування раку молочної залози (хіміотерапевтичного, променевого, хірургічного) та одні з небагатьох в Україні можемо пишатися відмінними результатами — як за відсотком успішного лікування, так і за естетичною бездоганністю.
Оксана Шуліга-Недайхлєбова, лікар-мамолог, експерт з естетичної мамопластики, кандидат медичних наук.
Запис на консультацію за телефонами клініки: +38 044 521 30 03 та на сайті.
Автор(ка) статті