Упс!
Сторінка не підтримує цей браузер. Відкрийте її в сучасному браузері, наприклад Google Chrome, Firefox чи Microsoft Edge.

Лабораторні дослідження методом полімеразно-ланцюгової реакції (ПЛР)

Лабораторні дослідження методом полімеразно-ланцюгової реакції (ПЛР)

Урогенітальний матеріал для ПЛР-діагностики (жінки)

Перед проведенням забору матеріалу необхідно:

  • протягом 3-х годин утриматися від сечовипускання:
  • виключити протягом 3-х діб статеві контакти, спринцювання, використання вагінальних свічок та мазей.


Урологічний матеріал для ПЛР-діагностики (чоловіки)

Перед проведенням забору матеріалу для ПЛР-діагностики урогенітальних інфекцій необхідно:

  • протягом 3-х годин утримуватися від сечовипускання;
  • виключити протягом 3-х діб статеві контакти, місцеве застосування мазей.


Кров (плазма)

Забір крові слід проводити натще або не раніше, ніж через 3 години після прийому їжі.

Секрет передміхурової залози (сік простати)

Забір матеріалу для дослідження відбувається на прийомі лікаря-уролога. Перед обстеженням за 3 години утриматися від сечовипускання, за 2 доби – від статевих актів.

Сперма

Провести ретельний туалет зовнішніх статевих органів.

Сеча

Перед проведенням забору:

Жінки. Провести ретельний туалет зовнішніх статевих органів, щоб в сечу не потрапили виділення з них. Бажано закладати тампон упіхву перед забором матеріалу для попередження контамінації сечі виділеннями із піхви. Також не слід проводити забір сечі під час менструації.

Чоловіки. Провести ретельний туалет зовнішніх статевих органів. При сечовипусканні необхідно повністю відтягнути шкірну складку, звільнити зовнішній отвір сечовивідного каналу.

Кал

Використовують фекалії (кал) після природної дефекації, які збирають в чистий одноразовий контейнер з ложечкою, вмонтованою в кришку, що закручується. Збирають фекалії на чисту поверхню, в якості якої може бути використаний чистий новий лист з поліетилену або паперу. При використанні судна, його попередньо ретельно промивають з милом та губкою, ополіскують багатократно водопровідною водою, а потім обдають окропом та охолоджують. У немовлят проби фекалій забирають з підгузка. Невелику кількість 1,0-3,0 г (1,0-3,0 мл) забирають з 4-6 різних місць ложечкою, вмонтованою в кришку контейнеру, або іншим стерильним предметом, що підходить для цього, і поміщають у контейнер. Ретельно закривають кришку. Не рекомендується наповнювати контейнер до верху.

  • При використанні судна (горщика) його необхідно безпосередньо перед збором ретельно помити губкою з милом, сполоснути кілька разів водопровідною водою, обдати окропом і остудити.
  • У новонароджених проби фекалій збирають з підгузка (памперса).

Кліщі

Живих членистоногих транспортують у контейнері або, якщо цієї можливості немає, – серветці.

Слина

Виключити прийом їжі продовж 4-х годин, провести триразове полоскання порожнини рота фізіологічним розчином.

Мокротиння

Перед збором матеріалу почистити зуби і прополоскати рот і горло кип’яченою водою. Мокротиння збирають вранці натщесерце. Збирати мокротиння слід у кількості не менше 1,0 мл, в одноразові стерильні флакони з широким горлом, які загвинчуються кришками, об’ємом не менше 50,0 мл.