Упс!
Сторінка не підтримує цей браузер. Відкрийте її в сучасному браузері, наприклад , чи .

Біопсія щитоподібної залози

Біопсія щитоподібної залози

ПЕРЕВАГИ БІОПСІЇ ЩИТОПОДІБНОЇ ЗАЛОЗИ В УНІВЕРСАЛЬНІЙ КЛІНІЦІ «ОБЕРІГ»

  • Досвідчений інтервенційний радіолог, який 21 рік працював в Діагностичному центрі ДОКТМО, де проводив близько 800 діагностичних і лікувальних під контролем УЗД і КТ щорічно.
  • Власний патогістологічний центр для якісного дослідження біоптату.
  • Найбільш сучасне обладнання для використання УЗД під час біопсії.


Біопсія призначається, якщо при УЗД виявлені вузли щитоподібної залози. Це процедура забору клітин за допомогою голки для лабораторного дослідження, яка дозволяє визначити, чи є вузол доброякісним чи злоякісним (рак).


Вузли щитоподібної залози зустрічаються дуже часто, особливо у осіб похилого віку. По статистиці, 5-6% з них є злоякісними. Мета проведення біопсії щитоподібної залози – точна діагностика, яка визначає подальше лікування. Доброякісні вузли підлягають спостереженню, а злоякісні – хірургічній операції.


Повна назва процедури – тонкоголкова аспіраційна пункційна біопсія (ТАПБ). Для неї використовуються тонкі голки – приблизно такі ж, як для звичайних внутрішном’язових ін’єкцій. Клітини засмоктують в порожнину голки шприцом, тому біопсія називається «аспіраційною». Пункція означає «прокол».

ПОКАЗАННЯ ДО БІОПСІЇ ЩИТОПОДІБНОЇ ЗАЛОЗИ

Не кожен випадок виявленого вузла щитоподібної залози потребує проведення ТАПБ. Біопсія призначається при вузлах розміром 1 см і більше. Клінічне значення вузлів меншого розміру невелике, і вони не несуть серйозної загрози.


Тим не менш, інколи біопсія проводиться і при вузлах менше 1 см. Це необхідно, якщо пацієнт піддавався в своєму житті опроміненню або має родичів, які страждають раком щитоподібної залози. Також біопсія показана в тому випадку, коли лікар УЗД підозрює злоякісний характер по ряду ознак, які насторожують.

МЕТОДИКА ПРОВЕДЕННЯ БІОПСІЇ ЩИТОПОДІБНОЇ ЗАЛОЗИ

Біопсія щитоподібної залози проводиться тільки під ультразвуковим контролем. Лікар за допомогою УЗД може бачити, як просувається голка в щитоподібній залозі. Це дозволяє ввести її точно у вузол. Після забору клітин вміст шприца відправляється в лабораторію для вивчення гістологом.


ТАПБ викликає мінімум неприємних відчуттів – як звичайний внутрішном’язовий укол. Для комфорту пацієнта на шкіру попередньо наноситься знеболювальний крем. На всіх етапах забезпечується стерильність процедури.


Спеціальна підготовка не потрібна. Пункція займає лише декілька секунд і добре переноситься. Пацієнт може одразу же залишити клініку і повернутись до своїх повсякденних справ.


Інколи біопсія завершується отриманням неінформативної відповіді, який не дозволяє остаточно судити про доброякісність або злоякісність вузла. Це відбувається, коли отриманих клітин щитоподібної залози недостатньо для постановки діагнозу. Для максимальної інформативності процедури велике значення має досвід лікаря, який її проводить.


Якщо вам показана біопсія щитоподібної залози, звертайтесь в Універсальну клініку «Оберіг» по телефону:

(044) 521 30 03