Упс!
Сторінка не підтримує цей браузер. Відкрийте її в сучасному браузері, наприклад Google Chrome, Firefox чи Microsoft Edge.

Цервіцит

Цервіцит

ПЕРЕВАГИ ДІАГНОСТИКИ ТА ЛІКУВАННЯ ЦЕРВІЦИТУ В УНІВЕРСАЛЬНІЙ КЛІНІЦІ «ОБЕРІГ»

  • Спеціалізований Центр здоров’я жінки з досвідченими лікарями-гінекологами;
  • Обов’язкове проведення кольпоскопії (огляд шийки матки під мікроскопом);
  • Власна лабораторія для швидкого і якісного проведення аналізів.


Цервіцит – це запалення шийки матки. Часто цервіцит не викликає жодних симптомів. Тому жінка може не знати, що у неї є запальний процес. Захворювання виявляють під час профілактичного огляду.

Цервіцит
Цервіцит

ПРИЧИНИ ЦЕРВІЦИТУ

Гострий цервіцит може бути викликаний бактеріальними або вірусними інфекціями, які передаються статевим шляхом (хламідія, гонококк, трихомонада, вірус простого герпесу, вірус папіломи людини), а також кишковою флорою, стрептококамии, стафілококамии та інші мікроорганізмами, які в нормі в невеликій кількості знаходяться в організмі людини. Запалення шийки матки може виникнути внаслідок бактеріального вагінозу (порушення балансу мікрофлори піхви). 


Хронічний цервіцит зазвичай пов'язаний з неінфекційними причинами. Серед них – наявність ерозії, пошкодження шийки матки чужорідними предметами, наприклад, тампоном, протизаплідною діафрагмою або песарієм, пошкодження шийки матки при гінекологічних процедурах (введення внутрішньоматкової спіралі, аборт, діагностичні біопсії і т.п.). Цервіцит може бути викликаний алергічною реакцією – на змазку, сперміциди, латекс презервативів, тощо.


Також він може виникнути на фоні гормонального дисбалансу: низький рівень естрогену або високий рівень прогестерону негативно впливає на стан шийки матки. Для успішного лікування захворювання необхідно вияснити і усунути причину запалення шийки матки. 

Хламідійний цервіцит
Хламідійний цервіцит

СИМПТОМИ І УСКЛАДНЕННЯ ЦЕРВІЦИТУ

В більшості випадків цервіцит перебігає безсимптомно. У деяких жінок можуть спостерігатися наступні ознаки цервіциту:

  • Велика кількість вагінальних виділень нетипового кольору (зеленуватий, сірий, жовтий) з неприємним запахом;
  • Часте болісне сечовипускання;
  • Біль під час статевого акту;
  • Вагінальна кровотеча після статевого акту або між менструаціями.


Шийка матки слугує бар’єром, який не пропускає бактерії та віруси в порожнину матки. Запалення шийки матки підвищує ризик поширення інфекції в матку (ендометрит) і фаллопієві труби (сальпінгіт). 

ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ ЦЕРВІЦИТУ

Лікар-гінеколог оцінює стан шийки матки під час гінекологічного огляду і кольпоскопії (це огляд шийки матки під мікроскопом). Запалення супроводжується набряком, почервонінням і вразливістю тканин. Якщо провести ватною паличною по шийці матки, вона може кровоточити. Також лікар бере мазок урогенітальних виділень для лабораторного дослідження. Мазок може показати ознаки запалення шийки матки. Додатково необхідні аналізи для визначення збудника захворювання – ПЦР або бактеріальний посів.


Лікування цервіциту призначається індивідуально в залежності від наявності симптомів і причини запалення. При інфекціях, які передаються статевим шляхом, лікування повинен пройти також партнер пацієнтки. Використовуються антибіотики, протизапальні та інші препарати. 


Запишіться на консультацію лікаря-гінеколога в Універсальній клініці «Оберіг» по телефону:

(044) 521 30 03


Регулярні профілактичні огляди – кращий спосіб зберегти жіноче здоров’я!