Упс!
Сторінка не підтримує цей браузер. Відкрийте її в сучасному браузері, наприклад Google Chrome, Firefox чи Microsoft Edge.

Міопія

Міопія

На відміну від дорослих, зорова система дитини перебуває в постійному розвитку. При народженні зір у малюка дуже низький, зв’язки між правим і лівим оком не розвинені, зорова кора головного мозку до кінця не диференційована. По мірі росту дитини формується також її зорова система. В цей час дуже важливо не пропустити зниження зору у дитини. Утримати його на 100% рівні Ви зможете, знаючи про профілактичні методи підтримки гостроти зору, які пропонує клініка «Оберіг». 


Якщо Ваша дитина захоплюється комп’ютером, іграми на приставці й у мобільному телефоні, при цьому Ви помічаєте, що без об’єктивного погіршення зору вона починає гірше бачити вдалину, — це ознаки розвитку спазму акомодації. 


Не відкладайте візит до офтальмолога. До Ваших послуг — офтальмологічний кабінет з найсучаснішим обладнанням у клініці «Оберіг». Гіперакомодація, що викликає спазм м’яза, є першопричиною початкової, а згодом і прогресуючої короткозорості (міопії). Одним з найсерйозніших захворювань очей є амбліопія (безпричинне зниження зору, при якому окуляри не допомагають). Відомо, що найчастіше прогресуюча короткозорість зустрічається у дітей шкільного віку. Кількість дітей з короткозорістю має стійку тенденцію до зростання. При цьому не можна не брати до уваги, що часто перші ознаки проявів несправжньої міопії чи звично-надмірного напруження акомодації виникають у дітей 4–6 років. Вікові періоди, коли в дитини збільшується зорове навантаження: 5–7 років (дитина йде в школу), 10–12 років (дитина переходить у старші класи) і 15–16 років (час випускних іспитів). Спершу з’являються скарги на швидку стомлюваність, головний біль ввечері, а також (в ряді випадків) — біль в очних яблуках після зорової роботи. Потім виникають порушення зорових функцій: знижується гострота зору вдалину і знижується запас акомодації. У зв’язку з тим, що основну роль у походженні короткозорості відіграють порушення акомодації, в останнє десятиліття розроблені і застосовуються різні методи її лікування та профілактики. Покращення досягається шляхом впливу на акомодаційний апарат ока за допомогою апаратних методів лікування. У зв’язку з поширенням і доступністю комп’ютера для населення був запропонований новий спосіб тренування акомодації з використанням спеціальної комп’ютерної програми. 


У клініці «Оберіг» розроблено й успішно використовується оптимальний алгоритм комплексного апаратно-консервативного лікування порушень акомодації при неускладненій набутій міопії. Вивчення його клінічної ефективності на прикладі відвідувань офтальмологічного кабінету клініки «Оберіг» показує наявність високих безпосередніх і віддалених результатів. 


Поряд з акомодаційними тренуваннями в клініці «Оберіг» застосовується широкий спектр інших фізіотерапевтичних методик, з-поміж яких можна виділити лазерну біостимуляцію циліарного м’яза. Це — прогресивний напрям лазерної офтальмології, в основі якого лежить механізм взаємодії порогових доз лазерного випромінювання з тканинами ока. Встановлено, і ми підтверджуємо, що низькоінтенсивне лазерне випромінювання чинить позитивний вплив на біоенергетичні процеси в тканинах ока. При цьому значно покращується метаболізм в клітинах пігментного епітелію сітківки, зоровому нерві, клітинах рогівки і передньої капсули кришталика, нормалізується робота циліарних м’язів. 


Найбільший ефект лазерної стимуляції спостерігався при лікуванні незначних ступенів короткозорості, амбліопії і спазму акомодації — зір з 0.1–0.2 підвищувався до 0.3–0.4 після лікування, а з 0.3–0.4 до лікування до 0.5–0.7 після завершення сеансів. При початковій гостроті 0.6–0.8 досягалося підвищення гостроти зору до 0.9–1.0. 


Комбіноване застосування відеокомп’ютерного аутотренінгу і лазеростимуляція циліарного м’яза (по 10 процедур, з перервою на 2 вихідних дні) дозволяє найбільш ефективно усунути спазм акомодації, астенопію і підвищити некориговану гостроту зору. 


При амбліопії після комплексного апаратного лікування дітей в умовах клініки відзначалося підвищення гостроти зору в 100% випадків. При амбліопії високого ступеня з неправильною фіксацією відзначалася зміна фіксації на центральну в 67% випадків.


Ефективність і безпека застосування лазерів в офтальмології підтверджені часом і численними клінічними дослідженнями. Подальше удосконалення методик впливу і обладнання свідчить про великі перспективи даного напряму терапії очних захворювань у майбутньому. 


В офтальмологічному кабінеті нашої клініки застосовуються також інші методики лікування, використовуються доступні тренувальні комп’ютерні програми «Relax», «Квіточка», «Павучок», «Хрестик». Їхні завдання нескладно виконати навіть дітям чотирирічного віку. Середня тривалість сеансу комп’ютерного лікування 30–35 хв. Методика лікування досить приваблива не лише для дітей. Вона ефективна і проста для виконання людиною будь-якого віку. Клінічний ефект від пропонованої схеми лікувальних заходів переважно триває не менше 6 міс. Телефонуйте:

(044) 521 30 03